Andrzej Kosmala komentuje sztukę o Krzysztofie Krawczyku Żródło: Piotr Molecki/East News

Andrzej Kosmala skomentował sprawę spektaklu o Krzysztofie Krawczyku. Domaga się weryfikacji tekstu sztuki

17 Kwiecień 2021 Weronika WasiakWeronika Wasiak

Andrzej Kosmala przez lata był menadżerem i przyjacielem Krzysztofa Krawczyka, dlatego trudno się dziwić, że jako jeden z pierwszych ustosunkował się do informacji o planowanej sztuce teatralnej o muzyku. Trudno było jednak przewidzieć, że jego reakcja nie będzie należeć do szczególnie pozytywnych. Właśnie opublikował kolejny wpis, domagając się weryfikacji tekstu.

  • Mija tydzień od pogrzebu Krzysztofa Krawczyka
  • Powstanie sztuka o legendzie polskiej muzyki
  • Andrzej Kosmala komentuje sprawę spektaklu

To właśnie Andrzej Kosmala, wieloletni menadżer Krzysztofa Krawczyka, jako pierwszy poinformował o jego nagłej śmierci. Gwiazdor odszedł nagle w Wielkanocny Poniedziałek, zaledwie dwa dni po opuszczeniu szpitala, w którym spędził trzy tygodnie, walcząc z koronawirusem. 10 kwietnia przyjaciele, rodzina i fani pożegnali legendę w jego ostatnie drodze.

Pełen łez pogrzeb Krzysztofa Krawczyka

Mija tydzień od dnia, w którym Krzysztof Krawczyk wyruszył w swoją ostatnią drogę. Cmentarz pod Łodzią zgromadził istne tłumy, chcące pożegnać legendę polskiej muzyki. Ukochana żona muzyka, Ewa, którą ten nazywał "laleczką", dwukrotnie objęła ramionami trumnę, zalewając się łzami.

Podczas mszy nie brakowało wzruszających słów na temat uwielbianego gwiazdora. Jedno z przemówień wygłosił Andrzej Kosmala, z trudem żegnając wieloletniego przyjaciela.

Chociaż od dnia pogrzebu minęło już 7 dni, tak wzruszająca chwila wciąż jest na językach wszystkich. Ostatnio prasę obiegły zaskakujące informacje dotyczące planowanego spektaklu o Krzysztofie Krawczyku - musical "Krystof" ma być wystawiany w Teatrze Powszechnym w Łodzi.

„Krystof” będzie zderzeniem życia prywatnego z karierą wielkiego formatu – komiksowym kolażem cytatów z popkultury, inspiracji z życia i twórczości Krawczyka - przekazał sam autor.

Małgorzata Potocka tęskni za córką i wnukiem. Przez epidemię nie widziała ich od rokuMałgorzata Potocka tęskni za córką i wnukiem. Przez epidemię nie widziała ich od rokuCzytaj dalej

Jak podawano, pomysł narodził się ponoć jeszcze w grudniu ubiegłego roku, a sam Krzysztof Krawczyk miał o wszystkim wiedzieć i, ponadto, bardzo go to ucieszyło. Andrzej Kosmala, który z niekrytą złością natychmiast odniósł się do sprawy, zaprzeczył, jakby muzyk dowiedział się o planowanej sztuce.

Niestety, nic nie wiedział! A wypadałoby poinformować, chociaż i nie mówiąc o zgodzie artysty, żony, menedżera! I to kłamstwo, że w Wielką Sobotę rozmawiał z Krzysztofem i ten był zadowolony - napisał na Facebooku Andrzej Kosmala, więcej o tym możecie przeczytać TUTAJ.

Menadżer zmarłego gwiazdora niedługo po swoim pierwszym wpisie opublikował w sieci kolejny, o wiele obszerniejszy.

Andrzej Kosmala komentuje sprawę spektaklu

Andrzej Kosmala szybko sprostował swoje wcześniejsze słowa na temat spektaklu, podkreślając, że razem z Ewą Krawczyk nie są mu przeciwni, a jedyne, o co proszą, to przekazanie in tekstu do weryfikacji.

Chcielibyśmy tylko dostać tekst sztuki do przeczytania, by nie było przekłamań i nieposługiwanie się w zapowiedziach kłamstwem, że Krzysztof wiedział o sztuce i rozmawiał w Wielką Sobotę. Czy to dużo i aż tak dużo? Pracowaliśmy z teatrami w Gdyni i Jeleniej Górze nad spektaklami o Krzysztofie. I współpraca była idealna - napisał.

Podkreślił, że nie chodzi o pieniądze i dodał, że w odwecie na jego wcześniejszy wpis dyrektor teatru zażądała jego usunięcia.

Tutaj nie chodzi o pieniądze tylko o normalną uczciwość i uszanowanie prawa autorskiego! Pani dyrektor teatru zamiast skontaktować się z nami żąda wycofania wpisu na FB! Boli Panią prawda? - dodał.

Artykuły polecane przez redakcję Świat Gwiazd:

Następny artykuł