Wyszukaj w serwisie
newsy tylko u nas foto telewizja kobieta quizy
Swiatgwiazd.pl > Imprezy > Jako jedyna Polka trafiła na okładkę "Playboya". Minęły 34 lata, a ona wciąż zachwyca figurą i NOWĄ fryzurą
Kamil Kozłowski
Kamil Kozłowski 18.03.2024 23:51

Jako jedyna Polka trafiła na okładkę "Playboya". Minęły 34 lata, a ona wciąż zachwyca figurą i NOWĄ fryzurą

Bogna Sworowska na okładce Playboya
Bogna Sworowska na okładce Playboya

Tylko jedna Polka zdobiła okładkę “Playboya" w Stanach Zjednoczonych. Trafienie na czołówkę pisma graniczy niemal z cudem, ale jej się udało. Bogna Sworowska 34 lata temu swoją urodą oczarowała założyciela pisma – Hugh Hefnera. A jak wygląda teraz? Ostatnio wsparła akcję społeczną i zaprezentowała się w nowej fryzurze.

Która Polka była na okładce "Playboya" w Ameryce?

Właśnie mijają 34 lata, od kiedy na okładce amerykańskiego “Playboya” pojawiła się Polka. To Bogna Sworowska, która w latach 80. zrobiła spektakularną karierę. Najpierw jako modelka Mody Polskiej, a następnie jako jedna z gwiazd paryskich i mediolańskich wybiegów. 

Ale jak trafiła na czołówkę najpoczytniejszego, ikonicznego pisma dla mężczyzn? I to w Stanach Zjednoczonych? Historia swój początek ma 1987 roku. To właśnie wtedy Bogna zajmuje trzecie miejsce w wyborach Miss Polonii, w których wygrywa wycieczkę do Chicago. Tam podpisuje kontrakt z agencją i w roli modelki bierze udział w pokazach mody.

Podczas jednego z wydarzeń dostrzega ją założyciel “Playboya”, nieżyjący już Hugh Hefner. Sworowska ma wszystko to, co spełnia wysokie wymagania słynnego eksperta od kobiecego piękna. W lutym 1990 roku jej zdjęcie pojawia się na okładce amerykańskiej wersji gazety. Do dziś żadnej innej modelce z naszego kraju nie udało się powtórzyć tego sukcesu.

Bogna Sworowska na okładce amerykańskiego Playboya
Bogna Sworowska na okładce amerykańskiego Playboya
Zakasowała wszystkie gwiazdy na pokazie. Skończyła 56 lat, ale na ściance nie ma sobie równych Kasia Cichopek i Maciej Kurzajewski na sekretnej imprezie! Jak im się układa? Nowe zdjęcia mówią wszystko

Kariera Bogny Sworowskiej po powrocie do Polski

W 1999 roku Bogna podjęła decyzję o powrocie do Polski. Rok wcześniej zakończyła trwającą blisko 15 lat karierę międzynarodową. Po tragicznej śmierci swojego partnera – Rosjanina Siergieja, który został zastrzelony w Paryżu – wróciła do ojczyzny, po czym ponownie wyjechała do Francji, gdzie pracowała przez dwa lata w biurze architektury dekoracyjnej w dziale marketingu i komunikacji społecznej.

W 1998 roku Sworowska założyła z przyjaciółką agencję public relations BIS!. Dziś jest ikoną świata mody i show-biznesu. Dla wielu kobiet Bogna jest synonimem dobrego stylu i klasy. Taka opinia sprawiła, że przez lata bizneswoman kreowała wizerunek najpotężniejszych graczy w swoich segmentach. Reprezentowała dużych przedsiębiorców oraz tych, którzy dzięki jej wsparciu wypłynęli na szerokie wody biznesu, osiągając zauważalny sukces. Na liście jej klientów znalazły się m.in. marki modowe takie jak: SI-Mi, Lookbook, 303 AVENUE, CH Carolina Herrera oraz Mokobelle.

Sama zainteresowana ma 56 lat, ale zapewnia, że nie planuje szybko przechodzić na emeryturę. 

Jeśli zdrowie pozwoli, będę pracować do 80. urodzin albo dłużej – powiedziała w 2023 roku w rozmowie z magazynem "Elle".

Jak dziś wygląda Bogna Sworowska?

Czas mija, a Bogna Sworowska wciąż wygląda zjawiskowo. Miss co jakiś czas pojawia się na salonach. Jej sylwetka nadal robi wrażenie. Ostatnio gwiazda zaskoczyła fryzurą. Postawiła na naturalność. Zrezygnowała z farbowania włosów na blond, eksponując swoją piękną siwiznę.

To moje naturalne. Trochę potrzebowałam czasu, aby zejść z koloru, ale teraz mogę zaprezentować moje siwe włosy. Czy mnie postarzają? Nie sądzę. Czuję się w nich rewelacyjnie – wyznała Sworowska w rozmowie z portalem zlotascena.pl.

Odmieniona właścicielka jednej z najstarszych agencji PR w Polsce zaprezentowała swój nowy look podczas Kongresu Zdrowia Kobiet, gdzie wzięła udział w jednym z paneli dyskusyjnych. Sworowska chętnie wspiera akcje społeczne i charytatywne. Tym razem wspólnie z ekspertami rozbawiała na temat zdrowia kobiet, profilaktyki, edukacji, rehabilitacji i świadomości w tym zakresie – podkreślała, jak wiele zależy od nas samych.

Dbam o siebie, więc chodzę do kardiologa, ginekologa, psychologa i z Qczajem mamy program, gdzie prowadzimy zajęcia sportowe dla kobiet 40, 50 plus. Wolność to nasze zdrowie. Wszystko zależy jak się czujemy i czy jesteśmy zdrowe – przyznała Bogna.

W wydarzeniu udział wzięła także inna piękna Polka – piosenkarka i kompozytorka Anna Jurksztowicz, która wspólnie z Bogną zapozowała do zdjęć.

Bogna Sworowska, fot. KAPIF
Bogna Sworowska w siwych włosach, fot. KAPIF
KAPIF_oryginal_K1177227F.jpg
Anna Jurksztowicz i Bogna Sworowska w siwych włosach, fot. KAPIF
Bogna Sworowska, fot. KAPIF
Anna Jurksztowicz i Bogna Sworowska w siwych włosach, fot. KAPIF
Bogna Sworowska, fot. KAPIF
Bogna Sworowska w siwych włosach, fot. KAPIF
Bogna Sworowska, fot. KAPIF
Bogna Sworowska w siwych włosach, fot. KAPIF
Bogna Sworowska, fot. KAPIF
Bogna Sworowska w poprzedniej fryzurze, fot. KAPIF
Bogna Sworowska, fot. KAPIF
Bogna Sworowska w poprzedniej fryzurze, fot. KAPIF