Monika Zamachowska chce zmienić nazwisko Żródło: TRICOLORS/East News

Co dalej z nazwiskiem Moniki Zamachowskiej? Gwiazda zadecydowała

18 Kwiecień 2021 Barbara BujarBarbara Bujar

Monika Zamachowska podjęła zaskakującą decyzję. Dziennikarka, która kilka tygodni temu definitywnie rozstała się z mężem, chce wrócić do poprzedniego nazwiska. Panią Richardson przestała być z miłości do Zbyszka. Nazwisko pierwszego męża przez wiele lat było jej zawodową wizytówką.

  • Monika Zamachowska największą rozpoznawalność zdobyła jako Monika Richardson
  • Po ślubie ze Zbyszkiem Zamachowskim postanowiła przyjąć jego nazwisko
  • Teraz dziennikarka chce z niego zrezygnować

O rozpadzie małżeństwa Moniki i Zbigniewa Zamachowskich w sieci było głośno już od kilku miesięcy. W końcu okazało się, że plotki wcale nie mijały się z prawdą, a aktor wyprowadził się z rodzinnego gniazdka na warszawskim Żoliborzu. Wreszcie sprawę skomentowała jego żona.

Monika Zamachowska opowiedziała o powodach rozstania

Choć przez długi czas żaden z zainteresowanych nie odnosił się do spekulacji o rozstaniu, w końcu na komentarz zdecydowała się Monika Zamachowska. Dziennikarka udzieliła wywiadu serwisowi Wprost, w którym przyznała, że wyprowadzka Zbyszka była dla niej wyraźnym sygnałem.

- Właśnie rozpadło się moje małżeństwo. Dotarło do mnie, że to już koniec. Nie ja podjęłam tę decyzję, ale skoro już prasę obiegły zdjęcia Zamachowskiego niosącego regał, to może czas tego związku dobiegł końca – powiedziała.

Jak zaznaczyła Monika Zamachowska, ostateczną decyzję o rozstaniu podjął jej mąż. Choć małżeństwo długo walczyło o to, by wyjść z kryzysu, starania te zakończyły się niepowodzeniem. Jednym z głównych powodów niedomówień między aktorem a dziennikarką miała być kwestia rodzicielstwa.

Cezary Żak udostępnił zdjęcie córki w szpitalu. „Nieustannie się o nią martwię”Cezary Żak udostępnił zdjęcie córki w szpitalu. „Nieustannie się o nią martwię”Czytaj dalej

Według Moniki Zamachowskiej jej mężowi od dłuższego czasu bardzo zależało na tym, by jej dzieci jak najszybciej wyprowadziły się z domu. Ona nie widziała natomiast takiej potrzeby. Gdy doszło do rozpadu małżeństwa, wyraźnie zaznaczyła, że „dla matki wybór dzieci albo mąż nie istnieje”. Więcej na ten temat przeczytacie TUTAJ.

Znów będzie panią Richardson?

Małżeństwo Moniki i Zbigniewa Zamachowskich trwało przez prawie siedem lat. Para stanęła na ślubnym kobiercu w maju 2014 roku. Podczas przygotowań do ceremonii dziennikarka wpadła na pomysł, by po sformalizowaniu związku przyjąć nazwisko męża. Jak wspominała niegdyś w magazynie Viva, jemu ten pomysł bardzo się spodobał.

- Oniemiał, a po kilku sekundach zaczął się śmiać z niedowierzaniem: „Naprawdę?! Jezu... to byłoby fantastyczne!” – mówiła dziennikarka tuż po ślubie.

Dla Zbyszka decyzja żony miała mieć ogromne znaczenie. Żadna z dwóch poprzednich żon aktora nie przyjęła bowiem jego nazwiska. Dla Moniki także był to przełom. Dziennikarka przez wiele lat nosiła bowiem nazwisko swojego pierwszego męża, Willa Richardsona. Wielu nazywało je jej zawodową wizytówką.

O nazwisku Richardson szczególnie głośno było, gdy na ekranie regularnie pojawiał się program „Europa da się lubić”. Monika Zamachowska ma tego świadomość, dlatego podjęła decyzję i po rozwodzie ma zamiar do niego wrócić. Do tej pory Zbigniew Zamachowski nie odniósł się do tych informacji.

Artykuły polecane przez redakcję Świat Gwiazd:

Źródło: Kozaczek, Pudelek, Fakt

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami na temat gwiazd i nowinek ze świata show-biznesu koniecznie napisz do nas na adres: redakcja@swiatgwiazd.pl

Następny artykuł