Swiatgwiazd.pl
Krzysztof Krawczyk

TRICOLORS/East News

Co łączyło Krzysztofa Krawczyka i Andrzeja Leppera? Andrzej Kosmala opowiedział o sytuacji sprzed wielu lat

28 Kwietnia 2021

Autor tekstu:

Natalia Niewczas

Udostępnij:

Tego faktu z życia Krzysztofa Krawczyka wciąż nie zna wielu fanów legendarnego artysty. O propozycji, jaką Andrzej Lepper złożył piosenkarzowi, opowiedział niedawno wieloletni menadżer wokalisty. Okazuje się, że polityk zachęcał Krawczyka do wsiąkn

  • Krzysztof Krawczyk miał szansę wkroczenia w zawodowy świat polityki

  • Propozycję złożył mu Andrzej Lepper

  • Wokalista odmówił z uwagi na największą życiową pasję

  • Oprócz muzyki piosenkarz uwielbiał również jeden ze sportów

Krzysztof Krawczyk zostanie zapamiętany jako wyróżniający się talentem piosenkarz i wielka osobowość polskiej estrady. Wraz z jego śmiercią, która nastąpiła w Poniedziałek Wielkanocny 5 kwietnia, zakończył się pewien etap w historii polskiej muzyki. W ciągu trwającej 4 dekady działalności zawodowej wokalista otrzymywał wiele propozycji współpracy - w pewnym momencie nawet drzwi prowadzące do kariery politycznej stanęły przed nim otworem.

Krzysztof Krawczyk miał szansę na karierę w polityce. Dlaczego odmówił?

Potencjalną przepustką do świata polityki była dla Krzysztofa Krawczyka osoba Andrzeja Leppera. Założyciel i przewodniczący partii „Samoobrona” naszykował w swoich szeregach szczególne miejsce dla wokalisty, o czym w rozmowie z serwisem Fakt opowiedział przyjaciel i menadżer legendarnego artysty, Andrzej Kosmala.

Jak relacjonował menadżer Krzysztofa Krawczyka, Andrzej Lepper widział artystę w roli kandydata „Samoobrony” w wyborach do Parlamentu Europejskiego. Piosenkarz otrzymał w tej sprawie telefon od asystentki polityka. Andrzej Kosmala zaznacza, że choć propozycja wystartowania w wyborach ogromnie zaskoczyła wokalistę, poważnie się nad nią zastanowił.

Krzysztof Krawczyk i Andrzej Kosmala dokładnie przedyskutowali ofertę Andrzeja Leppera. Rozmowy na ten temat, podkreśla menadżer artysty, toczyły się przez cały tydzień. Piosenkarz brał wówczas pod uwagę to, iż być może w którymś momencie będzie zmuszony zrezygnować z pracy w branży muzycznej. Z uwagi na popularność Krawczyka, ocenił Andrzej Kosmala, wokalista miałby szansę na sukces.

Ostatecznie Krzysztof Krawczyk, jak wiadomo, nie przystał na propozycję założyciela „Samoobrony”. Decydująca okazała się w tym przypadku pasja artysty - muzyka. Piosenkarz obawiał się, że mógłby nie być w stanie godzić obowiązków europosła z dalszym rozwijaniem kariery w show-biznesie.

 - Zadzwonił (Krzysztof Krawczyk - przypis red.) i powiedział: Andrzej, ja bez muzyki jednak żyć nie umiem, nie mogę z niej zrezygnować. Odmówił więc „Samoobronie" - wspominał Andrzej Kosmala.

Mniej znana pasja artysty. W 2018 roku połączył sportowego duha ze śpiewem

I tak Krzysztof Krawczyk, choć bacznie śledził sytuację polityczną w kraju, pozostał na scenie muzycznej, gdzie od zawsze czuł się najlepiej. Nie oznacza to jednak, że muzyka była jego jedyną i wyłączną pasją. Szczególne miejsce w sercu artysty zajmował również jeden ze sportów.

Krzysztof Krawczyk uwielbiał bowiem piłkę nożną. Udowadnia to album, który powstał przed Mundialem w 2018 roku. Jeden z utworów znajdujących się na krążku został specjalnie zadedykowany Robertowi Lewandowskiemu (więcej >tutaj<).

- Ja jestem kibicem i zawsze byłem - deklarował w jednym z wywiadów w 2018 roku Krzysztof Krawczyk.

To tylko rok minął od naszego spotkania. CZAS BIEGNIE JAK SZALONY!

Opublikowany przez Krzysztof Krawczyk Niedziela, 24 stycznia 2021
``
Opublikowany przez Andrzej Lepper - wywiady i przemówienia Niedziela, 5 kwietnia 2015

Artykuły polecane przez redakcję Świat Gwiazd:

Źródło: Fakt, Futbolnews, YouTube

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami na temat gwiazd i nowinek ze świata show-biznesu koniecznie napisz do nas na adres: redakcja@swiatgwiazd.pl

Natalia Niewczas

Redaktor serwisu swiatgwiazd.pl

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@swiatgwiazd.pl

Podobne artykuły

Plotki

Nie żyje John Challis. Rodzina potwierdziła smutne wieści

Czytaj więcej >

Plotki

Ewa Chodakowska szczerze o dzieciach. Nie chce zostać mamą

Czytaj więcej >
Zbigniew Zamachowski

Plotki

Zbigniew Zamachowski ze swoją koleżanką przyłapani na ratowaniu ślimaka

Czytaj więcej >
Tadeusz Sznuk

Plotki

Tadeusz Sznuk odpowiedział, co znajduje się w kuferkach finalistów "Jeden z dziesięciu"

Czytaj więcej >
Barbara Sienkiewicz

Plotki

Co obecnie słychać u Barbary Sienkiewicz? Doniesienia niepokoją

Czytaj więcej >
Robert Makłowicz

Plotki

Wiemy, kim z wykształcenia jest żona Roberta Makłowicza

Czytaj więcej >