Swiatgwiazd.pl
Agata Mróz

TRICOLORS/East News

Córka Agaty Mróz spotkała się z hejtem po śmierci matki: "gdyby nie ty, to mama wciąż by żyła"

13 Kwietnia 2021

Autor tekstu:

Natalia Niewczas

Udostępnij:

Nastoletniej córce Agaty Mróz do dziś niekiedy zdarza się trafić w sieci na niezwykle przykry komentarz. Kwestię pełnych nienawiści głosów poruszył prowadzący magazynu śniadaniowego “Dzień Dobry TVN". Jak przyznała 13-letn

  • Agata Mróz przez długie lata walczyła z poważną chorobą

  • Tuż przed planowanym przeszczepem siatkarka dowiedziała się, że jest w ciąży

  • Postanowiła donosić ciążę, dzięki czemu na świecie pojawiła się 13-letnia dziś Liliana

  • Dziewczynka gościła niedawno w studiu TVN

  • Opowiadała o tym, jak radzi sobie z przykrymi komentarzami

Agata Mróz była niewątpliwie wielką sportową gwiazdą. Utytułowaną siatkarka wielokrotnie reprezentowała ojczyznę w meczach międzynarodowych, zdobywała także złote medale na Mistrzostwach Europy. Swego czasu tragiczną historią Agaty Mróz żyła niemal cała Polska - zarówno karierę, jak i możliwość spełniania marzeń, w pewnym momencie odebrała zawodniczce poważna choroba.

Choroba zmieniła życie Agaty Mróz. Siatkarka borykała się z nią przez wiele lat

O czym nie każdy wie, Agata Mróz cierpiała z powodu mielodysplazji szpiku kostnego od 17. roku życia. Choroba uniemożliwia czerwonym krwinkom prawidłowy rozwój, w niektórych przypadkach prowadząc do powstania ostrej białaczki. Zdrowotny problem najczęściej wykrywa się przy okazji rutynowych badań lekarskich.

Mimo choroby Agata Mróz odnosiła duże zawodowe sukcesy. Układało się również życie prywatne siatkarki, która w 2007 roku poślubiła Jacka Olszewskiego. Wszystko zmieniło się niedługo potem, gdy, tuż przed przeszczepem szpiku, zawodniczka wykonała test ciążowy. Badanie miało być rutynowe - przy podupadającym stanie zdrowia Agaty Mróz poczęcie dziecka było niemal niemożliwe. Tymczasem widok dwóch kreseczek na teście zmienił dosłownie wszystko.

Na wieść o ciąży w głowach niektórych lekarzy opiekujących się Agatą Mróz rozbłysło ostrzegawcze czerwone światełko. Sugerowano, że dla dobra własnego zdrowia siatkarka powinna usunąć ciążę. Zawodniczka nie chciała o tym jednak słyszeć, zarówno dla niej, jak i jej partnera Jacka Olszewskiego, poczęcie dziecka było znakiem od Boga.

I tak w kwietniu 2008 roku Agata Mróz urodziła córkę Lilianę. Po kilku tygodniach zawodniczka przeszła przeszczep szpiku kostnego. W jej organizmie doszło jednak do rozwoju sepsy, będącej silną reakcją organizmu na zakażenie. Mimo wysiłków lekarzy życia Agaty Mróz nie udało się uratować - siatkarka odeszła 4 czerwca 2008 roku.

Córka siatkarki o przykrych komentarzach. Postrzeganie raniących słów w jej przypadku zmieniło się z biegiem czasu

Ostatnio córka Agaty Mróz pojawiła się w programie “Dzień Dobry TVN”. 13-latce towarzyszył oczywiście tata, Jacek Olszewski. Podczas wywiadu nie zabrakło pytań o słynną siatkarkę oraz o to, jak wygląda życie rodziny po jej śmierci.

Liliana wyznała, że niektórzy dopatrują się w jej ruchach postawy matki - szczególnie uwydatnia się to, twierdzą obserwatorzy, gdy 13-latka gra w siatkówkę. W pewnym momencie rozmowy Marcin Prokop poruszył niezwykle delikatną kwestię. Prezenter zapytał o to, jak Liliana czuje się, widząc pojawiające się w Internecie przykre komentarze. W sieci dają się bowiem znaleźć głosy mówiące o tym, że gdyby nie 13-latka, Agata Mróz być może wciąż byłaby pośród nas.

- Piszą w internecie, że gdyby nie ty, to mama wciąż by żyła. Co czujesz, kiedy czytasz takie komentarze ludzi pełnych jadu i hejtu? - pytał Marcin Prokop.

Córka siatkarki przyznała, że kiedyś podobne komentarze trafiały prosto do jej serca. Z pomocą bliskich nastolatka uczy się jednak nabierać do nich większego dystansu.

- Kiedyś miałam tak, że brałam to strasznie do siebie i rzeczywiście tak myślałam, ale mam dużo przyjaciół i rodzinę, którzy mi mówili, że tak nie jest, bo dużo razy się tym martwiłam i miałam z tym problem. Każdy zaprzeczał i każdy mówił, dlaczego tak naprawdę żyję. Cieszę się, że mam takie wsparcie - mówiła w TVN Liliana.

Podobnie Jacek Olszewski nie ma wątpliwości, że jego małżonka nie chciałaby postąpić inaczej, gdyby przyszło jej wybierać ponownie. Najlepiej świadczą o tym słowa samej Agaty Mróz, która udzieliła mediom wywiadu niedługo po urodzeniu Liliany. W oczach siatkarki dziewczynka była największym szczęściem.

- Taka maleńka. Dwa kilogramy szczęścia. Cieszyłam się, że się udało. Że jest z nami. Że jest zdrowa. Widzę w niej Jacka. Wykapany tata - mówiła Agata Mróz.

Źródło: Kadr z programu "Dzień Dobry TVN"; screen dziendobry.tvn.pl

Artykuły polecane przez redakcję Świat Gwiazd:

  • Nie tylko niepodłączony telefon. Przypominamy największe wpadki Andrzeja Dudy

  • Od tego tygodnia wielka zmiana w programie "Nasz Nowy Dom"

  • Nagle wparowali na plan "M jak miłość". Aktorzy nie mieli pojęcia

Źródło: Pudelek, Dzień Dobry TVN, Onet, Portal ABC Zdrowie

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami na temat gwiazd i nowinek ze świata show-biznesu koniecznie napisz do nas na adres: redakcja@swiatgwiazd.pl

Podobne artykuły

Sara Müldner z "Na dobre i na złe"

Życie gwiazd

Jak dziś wygląda Sara Müldner? Była gwiazdą "Na dobre i na złe"

Czytaj więcej >
Piotr Fronczewski

Życie gwiazd

Piotr Fronczewski poświęca dużo czasu rodzinie. Nie chce popełnić błędu sprzed lat

Czytaj więcej >
Jolanta Fraszyńska

Życie gwiazd

Jolanta Fraszyńska szykuje się do ślubu. Kim jest jej wybranek?

Czytaj więcej >
Zdzisław pokazał ukochaną

Życie gwiazd

„Sanatorium miłości”: Zdzisław pochwalił się ukochaną

Czytaj więcej >

Życie gwiazd

Cezary Pazura prezentuje umięśnioną klatę na Instagramie żony. Fani zaniemówili

Czytaj więcej >

Życie gwiazd

Cezary Pazura świętuje 12 urodziny córki. Pokazał urocze zdjęcia

Czytaj więcej >