Swiatgwiazd.pl
Kinga Duda

ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Córka Andrzeja Dudy odnosi ogromne sukcesy zawodowe, czym się obecnie zajmuje?

13 Kwietnia 2021

Autor tekstu:

Natalia Niewczas

Udostępnij:

Wiemy, jaki zawodowy kierunek wybrała Kinga Duda. Córka prezydenta rozkręca karierę w błyskawicznym tempie, 25-latka podjęła pracę w jednej z najlepszych kancelarii w stolicy Polski. Dzięki dostępnemu na stronie internetowej kancelarii opisowi dowi

  • Kinga Duda rozpoczyna nowy zawodowy rozdział

  • Córka prezydenta pracuje w prestiżowej kancelarii

  • Niedawno wyszło na jaw, że młoda prawniczka jest szczęśliwie zakochana

Odkąd Andrzej Duda stanął na czele państwa jego jedyna córka, Kinga Duda, stanęła w centrum medialnego zainteresowania. Przedstawiciele prasy i internauci czujnie przyglądają się nie tylko życiu prywatnemu 25-latki, ale i jej wyborom zawodowym. O tych ostatnio było niezwykle głośno - wszystko zaczęło się w sierpniu ubiegłego roku.

Zawodowe wybory Kingi Dudy

Kinga Duda stroni od zainteresowania mediów. Oficjalne informacje dotyczące jej życia prywatnego napływają do sieci niezwykle rzadko, co zapewne samo w sobie podsyca zainteresowanie spragnionych wiedzy internautów.

W sierpniu ubiegłego roku Internet obiegła wieść o nowym zawodowym wyzwaniu, jakiego podjęła się Kinga Duda. Córka prezydenta został jego doradczynią społeczną, tym samym podejmując pracę w Kancelarii Prezydenta. Funkcję pełniła przez ponad 160 dni, by ostatecznie zrezygnować ze stanowiska na początku 2021 roku. Warto dodać, że, jak donoszą media, Kinga Duda nie otrzymywała za tę działalność wynagrodzenia.

Jako doradczyni prezydenta Kinga Duda miała zajmować się przede wszystkim sprawami młodych obywateli Polski. W mediach pojawiały się doniesienia sugerujące, że byli już współpracownicy 25-latki niezwykle cenili jej obecność w Kancelarii Prezydenta. Kinga Duda miała uczestniczyć w spotkaniach z organizacjami młodzieżowymi (więcej >tutaj<).

W marcu bieżącego roku Kinga Duda zdobyła się na odważny zawodowy krok. Pociecha Andrzeja Dudy dostała się na praktyki do sądu na warszawskim Żoliborzu. Dziennikarze natychmiast poprosili przedstawicieli organu wymiaru sprawiedliwości o komentarz w tej sprawie. Zapewniono wówczas, że Kinga Duda podejmie praktyki, pozostając w zgodzie z obowiązującymi przepisami.

Nadszedł czas na kolejny rozdział w życiu Kingi Dudy. Tym razem media donoszą o nowym stanowisku młodej prawniczki. Okazuje się, że córka prezydenta pracuje dla jednej z najlepszych kancelarii w Warszawie. Obszerny biogram dostępny na stronie internetowej kancelarii wyjaśnia, że Kinga Duda zajmuje się tam “kontraktami IT oraz sporami sądowymi i arbitrażowymi”.

Dodatkowo dzięki opisowi możemy dowiedzieć się, że Kinga Duda może pochwalić się licznymi osiągnięciami edukacyjnymi. Młoda prawniczka jest absolwentką Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego, uczyła się również w Columbus School of Law.

Praca to nie wszystko

Media interesuje również życie prywatne młodej prawniczki. W marcu 2021 roku sieć obiegły wieści dotyczące partnera Kingi Dudy. W tej sprawie wygadał się sam prezydent. Podczas rozmowy z internautami padło pytanie o to, czy Kinga Duda wybrała już życiowego partnera. Tajemniczy wybranek Kingi Dudy ma na imię Bartłomiej - wiadomo, że studiuje medycynę (więcej na ten temat >tutaj<).

- Jest osobą dorosłą, samodzielną, nie jest jeszcze zamężna, ma chłopaka, jest z nim szczęśliwa, o ile wiem, ale zawsze pan może próbować - śmiał się w odpowiedzi na pytanie internauty Andrzej Duda.

Artykuły polecane przez redakcję Świat Gwiazd:

Źródło: Pomponik, Onet, Pudelek, Jastrząb Post

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami na temat gwiazd i nowinek ze świata show-biznesu koniecznie napisz do nas na adres: redakcja@swiatgwiazd.pl

Podobne artykuły

DDTVN

Plotki

Barbara Pasek przerywa pracę w "Dzień dobry TVN". "Witajcie w moim nowym etapie"

Czytaj więcej >
Tomasz Stockinger

Plotki

Tomasz Stockinger ma nową partnerkę. Kim jest?

Czytaj więcej >

Plotki

W "M jak miłość" po wakacjach szykuje się wiele zmian. Marysia i Artur nie będą mieć wieść o jednej wyjątkowej osobie

Czytaj więcej >
Monika richardson i zbigniew zamachowski

Plotki

Monika Richardson opublikowała szczery wpis nt. małżeństwa ze Zbigniewem Zamachowskim

Czytaj więcej >
Filip_Chajzer

Plotki

Filip Chajzer opowiedział dokładnie o traumie po śmierci syna

Czytaj więcej >
Anna Mucha

Plotki

Anna Mucha umieściła w sieci zaskakujące wyznanie. "Czuję się oszukana"

Czytaj więcej >