Kinga Duda Żródło: Wystąpienie na "DudaTweet" z 2015 roku; screen youtube.com/Andrzej Duda

Wiadomo, co robiła Kinga Duda jako doradca społeczny prezydenta

27 Marzec 2021 Natalia NiewczasNatalia Niewczas

Niedawno Kinga Duda realizowała się jako społeczny doradca prezydenta (czyli de facto doradca swojego taty). Choć ten zawodowy epizod jest już częścią przeszłości, dopiero teraz w mediach pojawiły się informacje dotyczące konkretnych działań, jakie podejmowała w ramach zajmowanego stanowiska córka Andrzeja Dudy. Okazuje się, że sprawowała pieczę nad sprawami młodych pokoleń.

  • Kinga Duda do niedawna pełniła funkcję społecznego doradcy prezydenta
  • W ramach obowiązków miała podejmować tematy istotne dla środowiska młodych
  • Obecnie córka Andrzeja Dudy szykuje się na praktyki zawodowe w sądzie

Wieść o tym, że Kinga Duda zajmie się doradzaniem prezydentowi w sprawach społecznych, obiegła media we wrześniu 2020 roku. W sieci natychmiast zaroiło się od pytań - wiele z nich dotyczyło tego, na czym tak naprawdę ma polegać “bojowe” zadanie córki Andrzeja Dudy. Odpowiedź nadeszła dopiero po czasie, by zaspokoić ciekawość wielu Polek i Polaków. Niestety, informacje w tej sprawie nadal pozostają raczej szczątkowe.

Kinga Duda jako doradca prezydenta. Z jakimi zadaniami mierzyła się w Pałacu?

Jako społeczny doradca prezydenta Kinga Duda miała podejmować najbardziej problematyczne w środowisku młodzieżowym kwestie i wspierać prezydenta w bieżących sprawach. Realizowała zadania, jak możemy dowiedzieć się dzięki relacji jednego z pracowników Andrzeja Dudy, poprzez prowadzenie rozmów.

Kinga Duda pełniła swe obowiązki między innymi podczas służbowych spotkań. Informacje te przekazywał Łukasz Rzepecki, dodając, że uczestnictwo Kingi Dudy w zebraniach było odbierane pozytywnie przez organizacje działające na rzecz młodzieży.

Warto dodać, że Kinga Duda nie otrzymywała z tego tytułu wynagrodzenia. Mimo to najwidoczniej przyłożyła się do pracy - została bowiem mile zapamiętana przez współpracowników. Jej obecność w Pałacu Prezydenckim, jak donoszą media, miało doceniać wiele osób ze środowiska.

Małgorzata Opczowska straciła ojcaMałgorzata Opczowska straciła ojcaCzytaj dalej

- Bardzo dobrze mi się współpracowało z panią Kingą Dudą - ocenia Łukasz Rzepecki.

Dodatkowo Łukasz Rzepecki zapewnił, że odejście Kingi Dudy z Pałacu Prezydenckiego jest dla pozostałych doradców znaczną stratą. Córka Andrzeja Dudy poczuła jednak, że po ponad 160 dniach doradzania nadszedł czas na odważne zawodowe decyzje. Tym sposobem zaczęła starać się o praktyki, jakie mają otworzyć przed nią drogę do wymarzonej kariery.

Nowy zawodowy rozdział

W marcu tego roku media obiegła wieść o nowym zawodowym wyzwaniu, przed jakim stanęła Kinga Duda. Córka Andrzeja Dudy zamierza spełnić marzenia, co być może zapewni jej staż w jednym z warszawskich sądów. Młoda kobieta chce zostać adwokatem.

Praktyki Kingi Dudy mają odbyć się w Sądzie na Żoliborzu. Po upublicznieniu informacji media natychmiast potwierdziły doniesienia u źródła. W przesłanej do redakcji “Na Temat” wiadomości organ wymiaru sprawiedliwości zapewniał, że staż Kingi Dudy odbędzie się zgodnie z wszelkimi obowiązującymi w tym zakresie przepisami.

- (...) informujemy, że zajęcia wszystkich aplikantów adwokackich odbywają się na zasadach określonych aktualnie w porozumieniach zawartych pomiędzy Ministrem Sprawiedliwości a Naczelną Radą Adwokacką w dniu 24.11.2020 r. oraz Sądem Okręgowym w Warszawie a Okręgową Radą Adwokacką w dniu 03.02.2021 r.- zawiadomił Sąd.

Opublikowany przez Kinga Duda Niedziela, 12 lipca 2020

Artykuły polecane przez redakcję ŚwiatGwiazd.pl:

Źródło: WP, Pudelek

Następny artykuł