Wyszukaj w serwisie
newsy tylko u nas foto telewizja kobieta quizy
Swiatgwiazd.pl > Newsy > Daria Dziewięcka nie żyje. Miała 42 lata. Pięć lat temu wykryto u niej nowotwór
Kamil Kozłowski
Kamil Kozłowski 09.02.2024 19:49

Daria Dziewięcka nie żyje. Miała 42 lata. Pięć lat temu wykryto u niej nowotwór

Daria Dziewięcka nie żyje
Daria Dziewięcka, fot. Instagram

Miała 42 lata. Daria Dziwięcka nie żyje. Zmarła po pięcioletnim leczeniu nowotworu. O chorobie opowiedziała “Gazecie Wyborczej”.

Kto zmarł w 2024 roku?

2024 rok dopiero co się zaczął, a już zdążyliśmy pożegnać wiele cenionych postaci świata muzyki, filmu czy dziennikarstwa. Pod koniec stycznia zmarła śpiewaczka operowa – Ewa Podleś. Pożegnaliśmy też vlogerkę Magdalenę Wołochowicz oraz m.in. Arkadiusza Malinowskiego z Czerwonych Gitar, Mateusza Borka z zespołu Skalar, czy aktorów Andrzeja Richtera, Ryszarda Herbę i Marka Litewkę.

9 stycznia media obiegły kolejne smutne wieści. Zmarła Daria Dziewięcka.

Magdalena Dobrowolska nie żyje. Świat filmu w żałobie. „Osierociła dwie córki” Zofia Zborowska pogrążona w żałobie. „Ciężko pisać życzenia, serce płacze”. Do tragedii doszło w urodziny jej ojca

Daria Dziewięcka nie żyje

Dziennikarka, która pracowała w największych tytułach – dla Tok FM, Wirtualnej Polski, Na temat, Gazeta.pl czy “Gabinetu Stołecznego”, spełniała się także jako psychoterapeutka. Po odejściu z mediów podkreślała, jak bardzo lubi dziennikarstwo i często wracała wspomnieniami do swojego dawnego zawodu.

Rok temu – razem z Tok FM – nagrała pięcioodcinkowy podcast “Tu i teraz”, w którym opowiadała o swojej codzienności. Podejmowała trudne tematy związane z chorobą, o której dowiedziała się, gdy miała 37 lat. W czasie ciężkiego leczenia wsparciem była dla niej joga.

Joga jest fundamentem, który pozwala odnajdować się w niepewności, bo codziennie powtarza się rozwijanie maty i praktykę – mówiła.

Daria Dziewięcka o chorobie

Daria Dziewięcka zmarła w wieku 42 lat. O nowotworze jajnika, z którym się mierzyła, opowiedziała czytelnikom “Gazety Wyborczej”:

W wieku 37 lat zachorowałam na nowotwór złośliwy jajnika. Po raz pierwszy w życiu byłam chora, po raz pierwszy trafiłam do szpitala i okazało się, że mam już przerzuty. Od 16 miesięcy nie miałam dłuższej niż trzy tygodnie przerwy między wizytami w szpitalu.

Przed śmiercią wystosowała prośbę – nie chciała, by wspominano, że walczy z rakiem:

Czasami się zastanawiam, dlaczego chciałam przyjechać do Mysore. I przyszło mi do głowy, że bardziej mi chodzi, żeby wygrywać z chorobą. Zwłaszcza że funkcjonuje zwrot, że ktoś przegrał z chorobą. I jest bardzo dojmujący. Nie chcę, żeby ktoś tak mówił, jak umrę.

O śmierci Darii poinformowała redakcja Tok FM, która wspomniała, jak ją zapamięta:

Daria do redakcji tokfm.pl wniosła spokój, opanowanie, niepodrabialne poczucie humoru, błyskotliwość, uważność. Była profesjonalistką. To, że jej już nie ma, jest dla nas nie do uwierzenia – czytamy na stronie tok.fm.

Pogrzeb Darii Dziewięckiej odbędzie się 16 lutego w Warszawie.

Daria Dziewięcka nie żyje
Daria Dziewięcka nie żyje
Daria Dziewięcka nie żyje
Daria Dziewięcka nie żyje
Daria Dziewięcka nie żyje
Daria Dziewięcka nie żyje