Wyszukaj w serwisie
newsy tylko u nas foto telewizja kobieta quizy
Swiatgwiazd.pl > Newsy > Doda została wplątana w głośną aferę. W tle poważne zarzuty korupcyjne
Karolina Kurek
Karolina Kurek 26.02.2024 11:31

Doda została wplątana w głośną aferę. W tle poważne zarzuty korupcyjne

Doda
Doda i Paweł Cz., fot. KAPiF, AKPA

Doda w ostatnim czasie miała wiele powodów do radości. Po kilkunastu latach ponownie wsparła DKMS. Mówi się także o jej zaręczynach z Dariuszem Pachutem. Teraz jednak wmieszano ją w poważną aferę. O co chodzi?

Sprawa Collegium Humanum

Kilka dni temu w mediach pojawiła się informacja o szokującej sprawie, która miała miejsce w warszawskim Collegium Humanum. Kanał TVN24 poinformował, iż agenci Centralnego Biura Administracyjnego zatrzymali osoby, którą są związane ze wspomnianą uczelnią.

Sprawa dotyczy zorganizowanej grupy przestępczej, która działała na tej niepublicznej uczelni. CBA przekazało, iż w związku z tym zatrzymano 7 osób. Sześć z nich usłyszało zarzuty udziału w wyżej wymienionym ugrupowaniu oraz popełnienie przestępstwa wystawiania nieprawdziwych dokumentów o ukończeniu studiów podyplomowych oraz przyjmowanie z tego tytułu korzyści majątkowych, jak i osobistych.

Pokazali błagalnego SMS-a od Dody. Była bezradna. Próbowała wszystkiego, by ratować życie i zdrowie Doda weszła na ściankę i za sprawą Pachuta wywołała sensację! Słowa były zbędne, wystarczyło tylko spojrzeć

Rektor Collegium Humanum zarzutami

Rektorowi Collegium Humanum Pawłowi Cz. postawiono 30 zarzutów. Mężczyzna jest podejrzany m.in. o przyjmowanie korzyści majątkowych w zamian za wystawianie fałszywych dokumentów czy groźby karalne w kierunku świadków jego nadużyć, by przekonać ich do zeznawania w śledztwie na jego korzyść. 

Pozostałe osoby usłyszały zarzuty brania udziału w grupie przestępczej, którą kierował Paweł Cz. i popełnianie zbrodni wraz z nim.

Co do samej placówki, poinformowano o złożeniu wniosku do Krajowej Administracji Skarbowej o kontrolę w Collegium Humanum. Przekazano także, iż część osób, którym postawiono zarzuty trafiła do aresztu.

Doda częścią afery Collegium Humanum

Kilka lat temu Doda wystąpiła na gali zakończenia roku akademickiego Collegium Humanum. Podczas tego wydarzenia wokalistka otrzymała od rektora Pawła Cz. dyplom oraz medal za “wybitną twórczość artystyczną i kulturalną”.

Teraz jeden z internautów przypomniał to wydarzenie. Na Facebooku dodał archiwalne zdjęcie Dody z rektorem, który aktualnie przebywa w areszcie. 

Jego Magnificencja (tymczasem w areszcie) Paweł Stanisław Cz. – profesor doktor habilitowany nauk społecznych, doktor habilitowany nauk humanistycznych, inżynier. Wielokrotny Doctor Honoris Causa. Menedżer edukacji w obszarze szkolnictwa wyższego i nauki. Założyciel i rektor Collegium Humanum z Dodą - czytamy w poście.

Warto dodać, że wyżej wymienione wyróżnienie otrzymał również od Pawła Cz., Krzysztof Cugowski, znany wszystkim wokalista zespołu Budka Suflera.

Zobacz też: Jerzy Stuhr jeszcze zarobi na skandalu!? Internauci oburzeni
 

akpa20220624_collegium_humanum2_jk_8612-ezgif.com-censor.jpg
Doda i Paweł Cz., fot. KAPiF
Doda, fot. KAPiF
Doda, fot. KAPiF
Doda, fot. KAPiF
Doda, fot. KAPiF
Doda, fot. KAPiF
Doda, fot. KAPiF
Doda, fot. KAPiF
Doda, fot. KAPiF
Tagi: Doda