Ekspert zabrał głos ws. "kiełbasianych palców" Karola III. Widzi kilka możliwości
17 lutego prezydent Polski Andrzej Duda udał się z wizytą do Pałacu Buckingham w Londynie, by spotkać się z monarchą Zjednoczonego Królestwa. Król Karol III tego dnia został dokładnie sfotografowany, a jego dłonie ponownie skupiły uwagę. Co dzieje się z królem?
To nie pierwszy raz, kiedy dłonie króla Karola III są wyraźnie opuchnięte i zaczerwienione. O objawie tym potocznie mówi się “kiełbasiane palce”. Doktor odniósł się do stanu zdrowia monarchy i podał kilka możliwych diagnoz.
Król Karol III ma "kiełbasiane palce"
Król Karol III po śmierci swojej matki stał się najważniejszą osobą w Zjednoczonym Królestwie. Każdy jego ruch jest bacznie śledzony przez fotoreporterów i fanów z całego świata.
Już w 2021 roku zauważono, że coś niepokojącego dzieje się z dłońmi Karola. Wówczas jeszcze jako książę, wybrał się do jednego z londyńskich pubów, gdzie uchwycono go, jak nalewa piwo.
Wtedy zauważono opuchnięte dłonie i palce. Skóra była wyraźnie naprężona, nabrzmiała i zaczerwieniona. Objaw ten potocznie nazwano “kiełbasianymi palcami”.
Katarzyna Cichopek zamieszka z Kurzajewskim i jego mamą. Nowego domu nie będzieDłonie króla podczas spotkania z polskim prezydentem
17 lutego prezydent Andrzej Duda udał się do Pałacu Buckingham w Londynie, by wraz z królem dyskutować o pomocy dla pogrążonej wojną Ukrainy.
Przedstawiciele krajów zostali dokładnie sfotografowani, a uwagę ponownie przykuły dłonie monarchy. Król Karol III tego dnia miał nabrzmiałe palce, spuchnięte dłonie i czerwoną skórę.
Diagnoza lekarska
Serwis plotek.pl postanowił skontaktować się z doktorem Łukaszem Durajskim, wykładowcą warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, szerzej znanego w sieci pod pseudonimem “Doktorek Radzi”.
Dziennikarze Plotka zapytali lekarza, co może być przyczyną “kiełbasianych palców” u króla. Durajski przekazał, że opuchnięte dłonie mogą być spowodowane nadmiernym zbieraniem się wody w organizmie, nadmiarem soli w diecie czy niesprawnymi nerkami.
— W pierwszej kolejności przy występowaniu tzw. kiełbasianych palców trzeba brać aspekt dotyczący wieku. U osób starszych może być tak, że są problemy z nadmiernym gromadzeniem wody i nerkami, które nie filtrują już tak, jak powinny. Pojawia się też kwestia wagi pacjenta. U pacjentów z nadwagą może tak się dziać, że te palce będą obrzmiałe. Należy też pamiętać, że może to świadczyć o nadmiarze soli w diecie — skomentował Łukasz Durajski w rozmowie z Plotkiem.
To jednak nie wszystko. Lekarz zauważył również, że “kiełbasiane palce” mogą być efektem zaburzenia naczynioruchowego, zapalenia stawów lub też skutkiem przyjmowania leków, np. na nadciśnienie.
— Popuchnięte palce mogą być też związane z zapaleniem stawów, ale także może być to kwestia związana z przyjmowaniem niektórych leków, m.in. leków na nadciśnienie, które mogą powodować nadmierne gromadzenie się wody w organizmie. Nie możemy też zapominać o objawie Raynouda, czyli o zaburzeniu naczynioruchowym, który charakteryzuje się nagłym zasinieniem i zaczerwienieniem palców rąk i stóp — dodał lekarz.
Zobacz zdjęcia:
Zapraszamy na naszego Instagrama
Jeżeli chcesz się podzielić informacjami na temat gwiazd i nowinek ze świata show-biznesu koniecznie napisz do nas na adres: [email protected].
Źródło: Plotek