Swiatgwiazd.pl
Ewa Krawczyk obecna na pogrzebie męża

Piotr Molecki/East News

Ewa Krawczyk dwukrotnie przytulała i całowała trumnę męża. Nie potrafiła powstrzymać łez

11 Kwietnia 2021

Autor tekstu:

Natalia Niewczas

Udostępnij:

Ewa Krawczyk spędziła z Krzysztofem Krawczykiem ponad 35 wspólnych lat. Ukochana artysty była obecna na jego ostatniej ziemskiej drodze podczas uroczystości pogrzebowych, które odbyły się w sobotę 10 kwietnia. Podczas pogrzebu żona muzyka pr

  • 10 kwietnia odbył się pogrzeb Krzysztofa Krawczyka

  • Na uroczystościach była obecna ukochana żona artysty, Ewa Krawczyk

  • Małżonkowie spędzili u swego boku ponad 3 dekady

Krzysztof i Ewa Krawczyk pożegnali się po raz ostatni. Legendarny artysta odszedł w Poniedziałek Wielkanocny 5 kwietnia, o czym powiadomił menedżer muzyka, Andrzej Kosmala. Parę dni później na cmentarzu w Grotnikach odbyły się poświęcone wokaliście uroczystości pogrzebowe. To właśnie w tej miejscowości małżonkowie przeżywali wspólne wzloty i upadki, trwając w związku małżeńskim przez 36 lat.

Ewa Krawczyk żegnała męża po raz ostatni

Z oczywistych powodów Ewa Krawczyk nie była w stanie wygłosić przemówienia podczas mszy świętej w intencji zmarłego piosenkarza. Uroczystość rozpoczęła się w samo południe w archikatedrze w Łodzi.

Pod koniec mszy głos zabrał Andrzej Kosmala, menedżer Krzysztofa Krawczyka, który współpracował z wokalistą od początku jego kariery solowej rozpoczętej w latach 70 ubiegłego wieku. Menedżer, jak sam zaznaczył, przemawiał również w imieniu Ewy Krawczyk. Andrzej Kosmala odniósł się między innymi do talentu, jakim niewątpliwie obdarzony był legendarny piosenkarz.

- Poprosiła mnie jednak twoja ukochana żona Ewa o powiedzenie kilku słów, których ona nie ma dziś, w tej ciężkiej dla niej chwili, wypowiedzieć. Prosiła mnie, bym powiedział krótko: nie żegnaj, lecz do widzenia. (...) Pan Bóg dał ci talent, a ty tego daru nie zmarnowałeś - mówił menedżer wokalisty.

Podczas uroczystości pogrzebowych Ewa Krawczyk dwukrotnie przytulała i całowała trumnę męża. Pierwszy raz, gdy ciało artysty zostało wyniesione z archikatedry oraz drugi, tuż przed złożeniem Krzysztofa Krawczyka do grobu. Na cmentarzu wyraźnie dawał się usłyszeć jej głośny płacz.

Przypomnijmy, że parę dni przed śmiercią Ewa Krawczyk cieszyła się z powrotu męża do domu. Piosenkarz musiał pozostać w szpitalu z powodu zakażenia nowym koronawirusem SARS-CoV-2, o czym informował fanów za pośrednictwem Facebooka. Po zakończeniu hospitalizacji Krzysztof Krawczyk ponownie dał fanom znać o tym, że stan jego zdrowia się poprawił. Nie omieszkał wspomnieć przy okazji o ukochanej żonie, która była dla niego źródłem szczęścia i pozytywnych emocji.

- Kochani! Jestem w domu! Do mojej sypialni wpadają 2 promyki słońca: wiosenny przez okno i Ewunia przez drzwi. (...) - czytamy w social mediach.

Historia pewnej miłości

Krzysztof i Ewa Krawczyk poznali się w latach 80 ubiegłego wieku. Były to czasy, gdy oboje pomieszkiwali w Stanach Zjednoczonych. Los splótł ich życiowe drogi w jednym z barów, gdzie Ewa Krawczyk pracowała jako barmanka, a muzyk występował.

Ponieważ ślub zawarty przez małżonków w USA w Polsce okazał się nieważny, para zdecydowała się powiedzieć sobie “tak” jeszcze dwa razy. Najpierw odbyła się szybka cywilna uroczystość, a później ślub kościelny. Małżonkowie trwali u swego boku aż do momentu, w którym rozłączyła ich nagła śmierć Krzysztofa Krawczyka.

Artykuły polecane przez redakcję Świat Gwiazd:

  • Druzgocące, jak Norbi wyglądał na pogrzebie Krzysztofa Krawczyka

  • Jak żona zwracała się do Krzysztofa Krawczyka? Wieniec pożegnalny zdradził wszystko

  • Dyskusja pod zdjęciem Agaty Rubik. Chodziło o operacje plastyczne

Źródło: Fakt, WP, Radio Zet, Facebook

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami na temat gwiazd i nowinek ze świata show-biznesu koniecznie napisz do nas na adres: redakcja@swiatgwiazd.pl

Podobne artykuły

Sara Müldner z "Na dobre i na złe"

Życie gwiazd

Jak dziś wygląda Sara Müldner? Była gwiazdą "Na dobre i na złe"

Czytaj więcej >
Piotr Fronczewski

Życie gwiazd

Piotr Fronczewski poświęca dużo czasu rodzinie. Nie chce popełnić błędu sprzed lat

Czytaj więcej >
Jolanta Fraszyńska

Życie gwiazd

Jolanta Fraszyńska szykuje się do ślubu. Kim jest jej wybranek?

Czytaj więcej >
Zdzisław pokazał ukochaną

Życie gwiazd

„Sanatorium miłości”: Zdzisław pochwalił się ukochaną

Czytaj więcej >

Życie gwiazd

Cezary Pazura prezentuje umięśnioną klatę na Instagramie żony. Fani zaniemówili

Czytaj więcej >

Życie gwiazd

Cezary Pazura świętuje 12 urodziny córki. Pokazał urocze zdjęcia

Czytaj więcej >