Familiada odpowiedź Żródło: eastnews & dzak

Karol Strasburger zadał z pozoru banalne pytanie. Uczestniczka "Familiady" zaliczyła niezłą wpadkę

26 Styczeń 2021 Natalia NiewczasNatalia Niewczas

“Familiada” to jeden z najpopularniejszych teleturniejów w Polsce. Oparta na amerykańskim formacie “Family Feud” rywalizacja dwóch drużyn wciąż wzbudza wiele emocji nie tylko w widzach, ale i samych uczestnikach programu. Jeden z ostatnich odcinków “Familiady” udowadnia, że przy tak transparentnej obecności kamer niekiedy ciężko zachować spokój i czysty umysł, a tym samym udzielić poprawnej odpowiedzi na pytanie.

Emisja popularnej “Familiady” na antenie TVP rozpoczęła się we wrześniu 1994 roku. Choć w świadomości wielu teleturniej istnieje nierozerwalnie z Karolem Strasburgerem, nie był on pierwszym wyborem na prowadzącego - pieczę nad uczestnikami miał bowiem pierwotnie sprawować aktor Paweł Wawrzecki. Ostatecznie jednak to Karol Strasburger od lat czynnie obserwuje zmagania uczestników “Familiady” z pytaniami i stresem.

Nietypowa odpowiedź w “Familiadzie”. Padło pytanie o biblijny raj

Wiele polskich rodzin lubi gromadzić się przed telewizorem, by zwyczajowo oglądać nowe odcinki “Familiady”. Dla niektórych wspólne śledzenie rywalizacji obu drużyn zakrawa już o rytuał. Nie trudno się temu dziwić zważywszy na fakt, iż “Familiada” gości w domach Polaków od ponad 25 lat.

Przez lata emisji “Familiady” uczestnikom zdarzały się rozmaite wpadki. Każdy z pewnością słyszał o legendarnej już “lamie”, będącej odpowiedzią na pytanie dotyczące określenia, jakiego należy użyć, mówiąc o “więcej, niż jednym zwierzęciu”. Tym razem pewnych problemów przysporzyło uczestniczce zagadnienie o tematyce biblijnej.

Stresowa sytuacja miała miejsce w finale teleturnieju, gdzie uczestnicy starają się opuścić studio z jak największą wygraną. Prowadzący “Familiady” poprosił uczestniczkę o podanie kogoś lub czegoś, co kojarzy się z biblijnym rajem Eden. Pierwsze jej skojarzenie niestety nie okazało się trafne.

Z ostatniej chwili. Nie żyje słynny muzyk, wszyscy znali jego piosenkiZ ostatniej chwili. Nie żyje słynny muzyk, wszyscy znali jego piosenkiCzytaj dalej

Pani Justyna udzieliła bowiem odpowiedzi “Jezus”. Choć postać Chrystusa rzeczywiście ma ogromne znaczenie dla religii chrześcijańskiej, w kontekście tego pytania nie okazała się odpowiednim wyborem. Prawdopodobnie chodziło zatem między innymi o zwodniczego kusiciela węża bądź, jak podpowiedział po chwili prowadzący, który sam nie krył zdziwienia, po prostu o Adama.

- Adam by się przydał, tu chłopa brakuje; za Adama można by pewnie zgarnąć ze trzydzieści punktów - powiedział tuż po podaniu odpowiedzi przez panią Justynę prowadzący “Familiady”.

Tym razem stres zrobił swoje, a pani Justyna nieszczęśliwie strzeliła w zero. Podobne “wpadki” zdarzały się na planie “Familiady” dość często, na co z pewnością ma wpływ postawienie uczestników przed wszędobylskim okiem kamery. Niedawno media rozpisywały się także o nietrafionej odpowiedzi na pytanie dotyczące państwa, które posiada nazwę składającą się z dwóch członów.

W drużynie pań Ewy, Karoliny i Anny padły wówczas dwie błędne odpowiedzi. Jedna z uczestniczek krzyknęła “Los Angeles”, podczas gdy druga - “Ameryka Południowa”. Jak przyznały później uczestniczki, wszystkiemu winien był towarzyszący nagraniom stres.

W każdym odcinku teleturnieju rywalizują ze sobą dwie drużyny. Z powodu pandemii, przez wzgląd na ogólne bezpieczeństwo, liczbę członków każdej z nich z pięciu zmniejszono do trzech. Krótkotrwale została także wstrzymana jego produkcja; podczas przerwy na antenie TVP pojawiały się wówczas powtórki poprzednich odcinków. Ostatecznie prace wznowiono, uwzględniając dodatkowe zasady bezpieczeństwa.

Artykuły polecane przez redakcję ŚwiatGwiazd.pl:

Źródło: kultura.onet.pl, rmfmaxx.pl

Następny artykuł