Swiatgwiazd.pl
Familiada odpowiedź

eastnews & dzak

Karol Strasburger zadał z pozoru banalne pytanie. Uczestniczka "Familiady" zaliczyła niezłą wpadkę

26 Stycznia 2021

Autor tekstu:

Natalia Niewczas

Udostępnij:

“Familiada" to jeden z najpopularniejszych teleturniejów w Polsce. Oparta na amerykańskim formacie “Family Feud" rywalizacja dwóch drużyn wciąż wzbudza wiele emocji nie tylko w widzach, ale i samych uczestnikach progr

Emisja popularnej “Familiady” na antenie TVP rozpoczęła się we wrześniu 1994 roku. Choć w świadomości wielu teleturniej istnieje nierozerwalnie z Karolem Strasburgerem, nie był on pierwszym wyborem na prowadzącego - pieczę nad uczestnikami miał bowiem pierwotnie sprawować aktor Paweł Wawrzecki. Ostatecznie jednak to Karol Strasburger od lat czynnie obserwuje zmagania uczestników “Familiady” z pytaniami i stresem.

Nietypowa odpowiedź w “Familiadzie”. Padło pytanie o biblijny raj

Wiele polskich rodzin lubi gromadzić się przed telewizorem, by zwyczajowo oglądać nowe odcinki “Familiady”. Dla niektórych wspólne śledzenie rywalizacji obu drużyn zakrawa już o rytuał. Nie trudno się temu dziwić zważywszy na fakt, iż “Familiada” gości w domach Polaków od ponad 25 lat.

Przez lata emisji “Familiady” uczestnikom zdarzały się rozmaite wpadki. Każdy z pewnością słyszał o legendarnej już “lamie”, będącej odpowiedzią na pytanie dotyczące określenia, jakiego należy użyć, mówiąc o “więcej, niż jednym zwierzęciu”. Tym razem pewnych problemów przysporzyło uczestniczce zagadnienie o tematyce biblijnej.

Stresowa sytuacja miała miejsce w finale teleturnieju, gdzie uczestnicy starają się opuścić studio z jak największą wygraną. Prowadzący “Familiady” poprosił uczestniczkę o podanie kogoś lub czegoś, co kojarzy się z biblijnym rajem Eden. Pierwsze jej skojarzenie niestety nie okazało się trafne.

Pani Justyna udzieliła bowiem odpowiedzi “Jezus”. Choć postać Chrystusa rzeczywiście ma ogromne znaczenie dla religii chrześcijańskiej, w kontekście tego pytania nie okazała się odpowiednim wyborem. Prawdopodobnie chodziło zatem między innymi o zwodniczego kusiciela węża bądź, jak podpowiedział po chwili prowadzący, który sam nie krył zdziwienia, po prostu o Adama.

- Adam by się przydał, tu chłopa brakuje; za Adama można by pewnie zgarnąć ze trzydzieści punktów - powiedział tuż po podaniu odpowiedzi przez panią Justynę prowadzący “Familiady”.

Tym razem stres zrobił swoje, a pani Justyna nieszczęśliwie strzeliła w zero. Podobne “wpadki” zdarzały się na planie “Familiady” dość często, na co z pewnością ma wpływ postawienie uczestników przed wszędobylskim okiem kamery. Niedawno media rozpisywały się także o nietrafionej odpowiedzi na pytanie dotyczące państwa, które posiada nazwę składającą się z dwóch członów.

W drużynie pań Ewy, Karoliny i Anny padły wówczas dwie błędne odpowiedzi. Jedna z uczestniczek krzyknęła “Los Angeles”, podczas gdy druga -  “Ameryka Południowa”. Jak przyznały później uczestniczki, wszystkiemu winien był towarzyszący nagraniom stres.

W każdym odcinku teleturnieju rywalizują ze sobą dwie drużyny. Z powodu pandemii, przez wzgląd na ogólne bezpieczeństwo, liczbę członków każdej z nich z pięciu zmniejszono do trzech. Krótkotrwale została także wstrzymana jego produkcja; podczas przerwy na antenie TVP pojawiały się wówczas powtórki poprzednich odcinków. Ostatecznie prace wznowiono, uwzględniając dodatkowe zasady bezpieczeństwa.

Artykuły polecane przez redakcję ŚwiatGwiazd.pl:

  • Prezes TVP z żoną lada moment zostaną rodzicami. Znamy płeć dziecka

  • Wypomniała wiek Małgorzacie Rozenek-Majdan. Reakcja gwiazdy była natychmiastowa

  • Muzyk Lady Pank błaga wszystkich o pomoc. Sytuacja jest poważna, chodzi o zdrowie syna

Źródło: kultura.onet.pl, rmfmaxx.pl

Podobne artykuły

Tomasz Stockinger

Plotki

Tomasz Stockinger ma nową partnerkę. Kim jest?

Czytaj więcej >

Plotki

W "M jak miłość" po wakacjach szykuje się wiele zmian. Marysia i Artur nie będą mieć wieść o jednej wyjątkowej osobie

Czytaj więcej >
Monika richardson i zbigniew zamachowski

Plotki

Monika Richardson opublikowała szczery wpis nt. małżeństwa ze Zbigniewem Zamachowskim

Czytaj więcej >
Filip_Chajzer

Plotki

Filip Chajzer opowiedział dokładnie o traumie po śmierci syna

Czytaj więcej >
Anna Mucha

Plotki

Anna Mucha umieściła w sieci zaskakujące wyznanie. "Czuję się oszukana"

Czytaj więcej >
TVP

Plotki

Tancerze protestują przeciwko "Dance Dance Dance". Petycję podpisało tysiące osób

Czytaj więcej >