Wyszukaj w serwisie
newsy tylko u nas foto telewizja kobieta quizy
Swiatgwiazd.pl > Newsy > Fatalne warunki w domu Artura Żmijewskiego. Brak bieżącej wody to dopiero początek zmartwień
Karolina Kurek
Karolina Kurek 08.07.2024 10:05

Fatalne warunki w domu Artura Żmijewskiego. Brak bieżącej wody to dopiero początek zmartwień

Artur Żmijewski
fot. KAPiF

Artur Żmijewski należy do osób, które rzadko wypowiadają się publicznie na temat życia prywatnego. Artysta zrobił jednak wyjątek i opowiedział o koszmarnych warunkach w swoim domu rodzinnym.

Andrzej Żmijewski: życie prywatne

Artur Żmijewski rzadko wypowiada się w przestrzeni medialnej na temat życia prywatnego i rodzinnego. Artysta swoją żonę, Paulinę poznał jeszcze w liceum, a ślub wzięli w 1992 roku. Para doczekała się córki Ewy, która przyszła na świat rok po zawarciu przez nich związku małżeńskiego. 

W 2000 roku urodził się im syn, Karol, a najmłodszy, Wiktor przyszedł na świat dwa lata później. Starsze dzieci artysty działają w branży muzycznej, a Wiktor poszedł w ślady ojca, jednak zajmuje się postprodukcją i efektami specjalnymi. 

To już oficjalne! Rodzina Żmijewskiego się powiększy. Jego córka potwierdziła zaręczyny i zdradziła nieco więcej Jak wyglądają i kim są synowie Artura Żmijewskiego? Urody na pewno nie odziedziczyli po znanym ojcu

Artur Żmijewski mieszkał w trudnych warunkach

Aktor w jednym z wywiadów opowiedział o szczegółach swojego dzieciństwa w Radzyminie. Artur Żmijewski wychowywał się ze starszym bratem, Grzegorzem. Wraz z rodzicami mieszkali w kamienicy z XIX wieku. Artysta przyznał, że panowały tam bardzo trudne warunki do życia. Rodzina nie miała chociażby dostępu do bieżącej wody.

Mieliśmy jakieś tam małe mieszkanko, kątem urządzone, na jakimś strychu, bez wygód typu bieżąca woda... Jeszcze w latach siedemdziesiątych było powszechnym mieszkanie w kamienicy, gdzie były tylko sławojki, gdzieś w studni, a wodę się nosiło wiadrami na górę do mycia i wiadra z pomyjami znosiło się na dół. Gotowało się na piecu, bo nie było bieżącej wody. (...) Było kilka sławojek na podwórku, na kilku lokatorów, więc to takie czasy dość siermiężne. Chociaż nie przypomniałbym sobie teraz, jak to mieszkanie było zlokalizowane w tej kamienicy, czas zaciera takie rzeczy

Ojciec Żmijewskiego odszedł od rodziny, gdy ten miał 8 lat. Aktor z mamą i bratem w wyżej wspomnianej kamienicy spędził 12 lat życia. Potem przeprowadzili się do Legionowa, gdzie wiedli życie znacznie w leps

Kamienica, w której przed laty mieszkał Artur Żmijewski, wciąż istnieje. Niedawno odwiedzili ją reporterzy serwisu Shownews.pl. Z opublikowanych zdjęć wynika, że aktualnie stare miejsce zamieszkania Artura Żmijewskiego nadal jest w nie najlepszym stanie - wymaga remontu m.in. wymiany okien i odmalowania.

Żmijewski na ekranie

Artur Żmijewski to jeden z najpopularniejszych aktorów w Polsce. Rozpoznawalność przyniosła mu rola dr. Jakuba Burskiego w serialu “Na dobre i na złe”. W najpopularniejszym medycznym serialu występował w latach 1999-2012. Inną rolą, z której Żmijewski jest najbardziej kojarzony to ksiądz Mateusz Żmigrodzki w produkcji “Ojciec Mateusz”. 

Filmografia artysty jest długa, a można ty wymienić takie tytuły z jego udziałem, jak “Psy”, “Sami swoi”, “Katyń”, “Odwróceni", czy “Chyłka”. Artur Żmijewski działa również jako reżyser. 

Artur Żmijewski, fot. KAPiF
Artur Żmijewski, fot. KAPiF
Artur Żmijewski, fot. KAPiF
Artur Żmijewski, fot. KAPiF