Wyszukaj w serwisie
newsy tylko u nas foto telewizja kobieta quizy
Swiatgwiazd.pl > Newsy > Harry już w Anglii. Pokazał, co myśli o bojkotującej go rodzinie
Karolina Kurek
Karolina Kurek 08.05.2024 18:03

Harry już w Anglii. Pokazał, co myśli o bojkotującej go rodzinie

Książę Harry
fot. Instagram

Książę Harry jest już w Londynie. Młodszy syn króla Karola III pokazał publicznie, co myśli o członkach swojej rodziny i ich zachowaniu w stosunku do niego. Szczegóły. 

Problemy rodziny królewskiej

Ten rok zaczął się dramatycznie dla członków brytyjskiej rodziny królewskiej. Windsorowie przeżywają ciężkie chwile, odkąd okazało się, że król Karol III choruje na nowotwór. Pałac Buckingham wydał oficjalne oświadczenie w tej sprawie w lutym. 

Niedługo później w mediach co rusz pojawiały się spekulacje na temat tego, dlaczego księżna Kate także zniknęła. W związku z narastającym zainteresowaniem opinii publicznej i teoriami spiskowymi żona Williama zdecydowała się wydać oświadczenie w tej sprawie. Middleton zszokowała cały świat informacją, że wykryto u niej nowotwór. 

W styczniu przeszłam poważną operację jamy brzusznej w Londynie i wtedy sądzono, że mój stan nie jest nowotworowy – powiedziała - Operacja zakończyła się sukcesem. Jednak badania przeprowadzone po operacji wykazały obecność raka. Dlatego mój zespół medyczny zalecił mi poddanie się chemioterapii zapobiegawczej, której leczenie jest obecnie na wczesnym etapie - wyznała. 

Książę Harry i jego żona, Meghan Markle, którzy zrezygnowali z pełnienia królewskich obowiązków, a dziś mieszkają wraz z dziećmi w Los Angeles, nie są informowani o stanie zdrowia Króla Karola III, a o chorobie księżnej Kate najprawdopodobniej dowiedzieli się z materiału BBC, jak reszta świata. Niedawno Harry przyleciał do Londynu, w jakim celu?

Król Karol III zadał cios synowi. Przykra wizyta księcia Harry'ego w Anglii Meghan Markle stała się pośmiewiskiem. Wszystko przez tę jedną rzecz

Wizyta księcia Harry'ego w Anglii

Niedawno w mediach zaczęły pojawiać się informacje, że książę Harry zamierza odwiedzić Wielką Brytanię. Wielu miało nadzieję, że ta decyzja spowodowana jest chęcią odbycia spotkania z chorym ojcem i szwagierką. Jednak powód jest inny. Syn Karola III we wtorek 7 maja przyleciał do Londynu z okazji 10. rocznicy Igrzysk Niezwyciężonych.

Są to międzynarodowe zawody sportowe, kierowane do żołnierzy oraz weteranów wojennych, którzy zostali ranni podczas misji. Książę Harry jest pomysłodawcom tej inicjatywy. Po wylądowaniu pojawił się on w Honourable Artillery Compan, gdzie uczestniczył w dyskusji zatytułowanej "Realizacja globalnej społeczności". Natomiast wieczorem młodszy brat księcia Williama wybrał się na nabożeństwo w katedrze św. Pawła w Londynie, 

Księciu podczas wizyty w ojczyźnie nie towarzyszy żona Meghan Markle, która jak podają media, niedługo ma się spotkać z małżonkiem w Nigerii.

Czy książę Harry spotka się z rodziną w Londynie?

Syn króla Karola III w trakcie pobytu w Londynie przebywał w Honourable Artillery Compan, oddziale pułku armii brytyjskiej.  Miejsce to znajduje się w odległości około 5 kilometrów od Clarence House, posiadłości rodziny królewskiej, w której rezydował władca Zjednoczonego Królestwa. Mimo to monarcha z powodu napiętego grafiku nie znalazł czasu na spotkanie z młodszym synem. W tej kwestii głos zabrał rzecznik księcia Harry'ego:

W odpowiedzi na liczne zapytania i ciągłe spekulacje na temat tego, czy książę spotka się w tym tygodniu z ojcem podczas pobytu w Wielkiej Brytanii, niestety nie będzie to możliwe ze względu na pełen harmonogram Jego Królewskiej Mości.

Mężczyzna dodał, że ta sytuacja spotkała się pełnym zrozumieniem ze strony księcia. 

Książę oczywiście rozumie zobowiązania swojego ojca i różne inne priorytety oraz ma nadzieję, że wkrótce się z nim spotka - przekazał. 

Sprawę skomentował jeden z królewskich ekspertów Richard Palmer, który wyznał w “Daily Mail”, że brak kontaktu między królem Karolem III i jego młodszym synem budzi zaskoczenie. 

To zaskakujące, że król i Harry w ogóle się nie spotykają i być może jest to znak, jak wiele mostów trzeba jeszcze zbudować. W mediach pojawiło się dużo spekulacji, że ojciec i syn się spotkają. Chociaż zawsze wyglądało to na domysły, ja też bym przypuszczał, że się spotkają - powiedział Palmer. 

Mówi się, że książę Harry zaprosił brata, księcia Williama, by wziął udział w nabożeństwie, które odbyło się w Katedrze św. Pawła z okazji 10. rocznicy Igrzysk Niezwyciężonych. Jednak poddawano w wątpliwość, by następca tronu pojawił się w świątyni, nie mówiąc o starszych członkach rodziny królewskiej. Mimo to książę Harry zdaje się dobrze odnajdywać w obecnej sytuacji. Jego zachowanie i postawę oceniła ekspertka od mowy ciała Judi James:

Wygląda na niezrażonego pomysłem przyciągnięcia uwagi.

Specjalistka zwraca uwagę, że Harry prezentuje w swych działaniach godna podziwu pewność siebie. Czyżby dawał do zrozumienia bojkotującej go rodzinie, że specjalnie to zachowanie go nie obeszło? 

Zamiast wsuwać się w marynarkę, wydaje się, że podąża drogą matadora, wirując w powietrzu, stojąc z nogami rozstawionymi i zgiętymi w kolanach. Wygląda na to, że Harry zdecydował się na pokaz albo prawdziwej pewności siebie, albo ostrożnej brawury - przekazała. 

Co o tym myślicie?

Książę Harry, fot. Instagram
Książę Harry, fot. Instagram
Książę Harry i Meghan Markle, fot. Instagram
Książę Harry i Meghan Markle, fot. Instagram