Wyszukaj w serwisie
newsy tylko u nas foto telewizja kobieta quizy
Swiatgwiazd.pl > Newsy > Zarobili już kosmiczną kwotę, a będzie jeszcze więcej! TYLE polscy siatkarze zgarną za finał Mistrzostw Europy
Kamil Kozłowski
Kamil Kozłowski 16.09.2023 19:35

Zarobili już kosmiczną kwotę, a będzie jeszcze więcej! TYLE polscy siatkarze zgarną za finał Mistrzostw Europy

Ile siatkarze zarobili na Mistrzostwach Europy 2023?, fot. EastNews
Ile siatkarze zarobili na Mistrzostwach Europy 2023?, fot. EastNews

Ile siatkarze zarobili na Mistrzostwach Europy 2023? Ile pieniędzy Polacy dostaną za finał, który już dziś? Znamy dokładne wynagrodzenie siatkarzy. Na ich konto trafią kosmiczne kwoty.

Finał Polska – Włochy na Mistrzostwach Europy 2023. Kiedy oglądać mecz?

Już dziś wyczekiwany przez kibiców finałowy mecz Polska – Włochy w siatkówce. Za kilka godzin dowiemy się, kto został mistrzem Europy. Czy tym razem zespół Nikoli Grbicia będzie niepokonany? O tym przekonamy się, oglądając transmisję w TVP o 20.45. 

Podczas najważniejszego starcia, które odbywa się w ramach wydarzenia, Polacy oddadzą hołd tragicznie zmarłemu Arkadiuszowi Gołasiowi. 24-letni siatkarz zginął dokładnie 16 września 2005 roku w wyniku tragicznego wypadku samochodowego w Austrii.

Mecz Polska-Włochy. Zagrają dla niego. Wielki finał ze śmiercią 24-letniego siatkarza w tle. "Smutne, że to się wydarzyło" Przystojni polscy siatkarze i ich piękne partnerki. Który z nich jest singlem?

Ile siatkarze zarobili na Mistrzostwach Europy 2023?

Mecze tego formatu to nie tylko walka o medale i prestiż. To także okazja do ogromnego zastrzyku gotówki dla rodzimych organizacji i zawodników. Już teraz za awans do finału polscy siatkarze zarobili 250 tys. euro premii do podziału. Przed nimi szansa na jeszcze więcej. 

Jak kształtują się stawki za zajęcie 1. lub 2. miejsca?

Reprezentacja Polski w siatkówce, fot. EastNews
Polska kadra w siatkówce, fot. EastNews

Dla reprezentacji z czterech najlepszych państw do podziału jest aż milion euro. Już teraz wiadomo, że zawrotna suma pieniędzy zostanie przekazana Polakom, Włochom, Francuzom i Słoweńcom. Im wyższe miejsce, tym więcej dla każdej z drużyn.

Ile dostaną siatkarze za finał Mistrzostw Europy 2023?

Na konto Mistrzów Europy wpłynie aż 500 tysięcy euro. Drugie miejsce dostanie “tylko” połowę tej kwoty, czyli 250 tys. euro. Trzecia ekipa zgarnie 150 tys., a na ostatnią premiowaną czeka 100 tys.

Za triumf Lidze Narodów drużyna Nikoli Grbicia otrzymała milion dolarów. Teraz nasi walczą o jeszcze więcej. Patrząc na poziom gry i zaangażowania zawodników, szanse na zwycięstwo mają ogromne. 

Kiedy Polska ostatni raz grała w Mistrzostwach Europy?

Dla Polaków udział w finale Mistrzostw Europy jest ogromnym wyróżnieniem. Na ten moment czekaliśmy aż 14 lat. Po raz ostatni biało-czerwoni dotarli do tego etapu wydarzenia w 2009 roku, gdy odbywało się w tureckim Izmirze. 

Jedynym w obecnej kadrze, który pozostał z tamtego składu jest atakujący Bartosz Kurek. Niestety nie zobaczymy go dziś na placu gry ze względu na uraz biodra.

Bartosz Kurek, fot. EastNews
Bartosz Kurek, fot. EastNews
Polska kadra w siatkówce, fot. EastNews
Polska kadra w siatkówce, fot. EastNews
Polska kadra w siatkówce, fot. EastNews
Polska kadra w siatkówce, fot. EastNews