Swiatgwiazd.pl
Robert Lewandowski

youtube

Ile zarabia Robert Lewandowski? Wiele osób może się mocno zdziwić

30 Czerwca 2021

Autor tekstu:

Natalia Zambrzycka

Udostępnij:

Ile zarabia Robert Lewandowski? Najlepszy napastnik świata to zdecydowanie duma naszego kraju. Nic więc dziwnego, że jego zarobki budzą spore zainteresowanie. Polak dzięki swojemu talentowi sportowemu znany jest na całym świecie, co świetnie wykorzystuje. Oprócz bycia gwiazdą najbogatszego klubu piłkarskiego w Niemczech, “Lewy” zarabia również na wielu kampaniach reklamowych oraz innych kontraktach. Jakiego rzędu są to kwoty? Odpowiedź znajdziecie w artykule.

Jakie interesy prowadzi Lewandowski

Pieniądze z piłki to nie wszystko. Znaczną pozycję w dochodach reprezentanta Polski stanowią wpływy z reklam. Jak poinformował portal SportoweFakty, Robert zarabia na nich w ciągu roku 10 mln euro. Na tę sumę składają się m.in. kontrakty z Gilette, Huawei i Head&Shoulders. Pod marką Vistuli firmuje autorską kolekcję garniturów, a jako piłkarz Bayernu związany jest z marką odzieży męskiej Hugo Boss.

Z kolei jego najnowszą inwestycją jest stworzony wspólnie z Group One dom mediowy RL Media. Jak wynika z oficjalnego komunikatu, do zadań firmy będzie należało przede wszystkim planowanie i zakup mediów na potrzeby wszystkich obszarów komunikacji Roberta Lewandowskiego. Docelowo firma zamierza obsługiwać w tym zakresie także innych znanych sportowców oraz pozostałych celebrytów.

Biznesową przygodę Lewandowski zaczynał już wiele lat temu. Jedną z jego pierwszych inwestycji były start-upy. W jego portfolio znalazły się bardzo różnorodne marki. Od internetowej platformy handlowej ze zdrową żywnością "Lokalny Rolnik", przez sportowy serwis informacyjny “Sporticos”, po platformę salonów ślubnych "Twoja Suknia".

U “Lewego” nie zabrakło także ulubionej inwestycji celebrytów, czyli restauracji. Jak poinformował portal wgizycku.pl, piłkarz buduje na Mazurach nietypowy lokal. Radni miasta dali zielone światło do budowy restauracji na wodzie. Ma ona stanąć na rogu Giżyckiej plaży miejskiej i cyplu.

Lewandowski stawia na nieruchomości

W swoich interesach piłkarz postawił również na nieruchomości. W 2015 r. Lewandowski został wspólnikiem w firmie deweloperskiej LS Investments. Pierwsze apartamenty firmy sportowca wyrosły w Warszawie obok parku Szczęśliwickiego. Podobną inwestycję realizuje w Starych Babicach, położonych nieopodal Leszna, gdzie dorastał. 

Na Ochocie, oprócz wyżej wymienionego segmentu, reprezentant Polski stawia także klinikę medycyny sportowej. Jak poinformował "Super Express", powstaje tam nowoczesny obiekt, nieustępujący standardami zachodnim klinikom. Z trzech sal operacyjnych i zaawansowanego sprzętu korzystać będą mogli nie tylko zawodowcy, ale i zwykli pacjenci.

Ile zarabia Robert Lewandowski?

Jak informowały wiosną tego roku niemieckie Bild oraz Sky Sport, Lewandowski zarabia w Bayernie aż 20 mln euro rocznie. Przy obecnym kursie europejskiej waluty, daje to ponad 90 mln złotych na rok, czyli 246 tys. złotych dziennie.

Odpowiedź na pytanie, ile “Lewy” zarabia na reklamach i innych kontraktach, nie jest wcale prosta, ponieważ są one objęte tajemnicą handlową. Jednak według nieoficjalnych doniesień majątek Roberta Lewandowskiego wynosi aż 150 mln euro. Trzeba też dodać, że według raportu magazynu Forbes, polski napastnik znajduje się na 48. miejscu najlepiej zarabiających sportowców na świecie.


Podobne artykuły

DDTVN

Plotki

Barbara Pasek przerywa pracę w "Dzień dobry TVN". "Witajcie w moim nowym etapie"

Czytaj więcej >
Tomasz Stockinger

Plotki

Tomasz Stockinger ma nową partnerkę. Kim jest?

Czytaj więcej >

Plotki

W "M jak miłość" po wakacjach szykuje się wiele zmian. Marysia i Artur nie będą mieć wieść o jednej wyjątkowej osobie

Czytaj więcej >
Monika richardson i zbigniew zamachowski

Plotki

Monika Richardson opublikowała szczery wpis nt. małżeństwa ze Zbigniewem Zamachowskim

Czytaj więcej >
Filip_Chajzer

Plotki

Filip Chajzer opowiedział dokładnie o traumie po śmierci syna

Czytaj więcej >
Anna Mucha

Plotki

Anna Mucha umieściła w sieci zaskakujące wyznanie. "Czuję się oszukana"

Czytaj więcej >