Swiatgwiazd.pl
Anna Przybylska

fot. TRICOLORS / East News

Jarosław Bieniuk o ostatnich chwilach Anny Przybylskiej. "Wszystko do mnie wraca"

22 Września 2022

Autor tekstu:

Kamil OIek

Udostępnij:

Mimo że od śmierci Anny Przybylskiej minęło już blisko 8 lat, pamięć o niej wciąż pozostaje żywa, zarówno wśród rodziny aktorki, jak i jej wiernych po dziś dzień fanów. Niedługo przed kolejną rocznicą odejścia artystki, a także przy okazji premiery filmu o niej, jej bliscy zdecydowali się na niezwykły szczery wywiad. Wieloletni partner Przybylskiej, a także ojciec jej dzieci – Jarosław Bieniuk, zdradził między innymi, jak wyglądały jej ostatnie chwile. Na wspomnienie zdecydowały się także dzieci Anny oraz jej mama i siostra.

Jarosław Bieniuk wspomina ostatnie dni Anny Przybylskiej. "Trzymałem ją za rękę"

Anna Przybylska odeszła 5 października 2014 roku po wielomiesięcznej walce z nowotworem trzustki. Przy jej łóżku do końca czuwał między innymi wieloletni partner artystki – Jarosław Bieniuk. W związku z zaplanowaną na dwa dni po ósmej rocznicy śmierci premierą filmu dokumentalnego o Przybylskiej, zatytułowanego "Ania", postanowił on wrócić wspomnieniami do bolesnych chwil. Wraz z całą rodziną artystki udzielił tym samym wywiadu magazynowi "Viva!".

Bieniuk przyznał między innymi, że mimo zamiłowania do filmowania wszelkich ważnych momentów w życiu swojej rodziny, nie posiada żadnych nagrań z okresu choroby ukochanej. Jak dodał, okres ten był dla niego zbyt traumatyczny.

To już zostaje w człowieku do końca życia. I ten krzyż będę dźwigał aż do mojej śmierci. Nie można skasować z pamięci jak z komputera tych ostatnich godzin – stwierdził.

Ujawnił także, że do ostatniej chwili trzymał Annę za rękę i, mimo upływu lat, wszystkie wspomnienia związane z ukochaną, wracają do niego nieustannie.

– Byliśmy ze sobą 13 lat, więc mieliśmy mnóstwo przeżyć, mnóstwo wspomnień zostało. I to chcę pamiętać. To nie jest tak, że się zapomina i że czas zabliźnia rany – wyznał Bieniuk.

Przez lata związku para doczekała się trójki dzieci: Oliwii (urodzonej w 2002 roku) Szymona (mającego dziś 16 lat) oraz Jana (który przyszedł na świat zaledwie trzy lata przed śmiercią artystki).

Dzień dobry TVN

Skórzyński wywiózł Rozenek ze studia "Dzień dobry TVN". Wyjechała na fotelu obrotowym: "Krzysztof, przesadzasz"

CZYTAJ DALEJ

Matka Anny Przybylskiej o odejściu aktorki. "Nie brała już morfiny"

Światło na ostatnie chwile Anny rzuciła także jej mama, Krystyna. W wywiadzie dla "Vivy!", którego udzieliła wraz z córką i siostrą aktorki, Anną, przyznała, że w ostatnich chwilach artystka zrezygnowała z przyjmowania uśmierzającej ból morfiny.

– Tak na miesiąc przed odejściem jadła mnóstwo ciastek, a wcześniej ochrzaniała nas, gdy jedliśmy słodycze: "D*py wam urosną. Sałatki jedzcie". Widocznie, chciała osłodzić sobie życie, tamte trudne chwile – wspominała.

Bliscy Przybylskiej przyznali także, że, mimo iż ona sama przeczuwała swoje odejście, wszyscy do końca łudzili się, że wygra z chorobą.

 Wydawało się, że może wszystko będzie dobrze. Jedna przed drugą grała. Nigdy przy niej nie płakałam. I nie rozmawiałyśmy o śmierci. Dla mnie najpiękniejszym okresem był pobyt Ani w Turcji. I dla niej też – dodała.

Anna Przybylska

fot. East News

Anna Przybylska

fot. East News

Anna Przybylska

fot. East News

Artykuły polecane przez redakcję Świata Gwiazd:

  1. Książę Harry zaskoczył rodzinę odważnym pomysłem. Kamila aż wypluła herbatę

  2. Oliwia Bieniuk przeszła metamorfozę i zrobiła sobie grzywkę. Teraz przypomina Annę Przybylską

  3. Sebastian Wątroba z "W11" znowu w roli policjanta. Pojawił się w "Na dobre i na złe"

Zapraszamy na naszego Instagrama

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami na temat gwiazd i nowinek ze świata show-biznesu koniecznie napisz do nas na adres: redakcja@swiatgwiazd.

Kamil OIekAutor

Wydawca i redaktor. Pasjonat przedwojennego kina, rodzimej popukultury i najnowszych trendów. Uważny obserwator nieustannie zmieniającej się rzeczywistości.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@swiatgwiazd.pl

Podobne artykuły

fot. youtube.com/Andziaks

Życie Gwiazd

Andziaks i Luka kupili dom. Pokazali wnętrza imponującej posiadłości

Czytaj więcej >
fot. TRICOLORS/East News

Życie Gwiazd

Sylwia Bomba wściekła się na internautę. Padło pytanie o córkę

Czytaj więcej >
fot. Pawel Wodzynski/East News

Życie Gwiazd

Powstanie film o Małgorzacie Rozenek? Już wie, kto mógłby ją zagrać. To wielka gwiazda Hollywood

Czytaj więcej >
fot. kadr z programu "Dzień Dobry TVN"

Życie Gwiazd

TVN zabiera głos po wywiadzie z Piotrem Kraśką. W ostatniej chwili zmieniono scenariusz

Czytaj więcej >
fot. youtube.com/Kanał Sportowy

Życie Gwiazd

Wyszło na jaw, ile na "Ranczu" zarobił Cezary Żak. Za rolę wójta i księdza zgarnął fortunę

Czytaj więcej >
Ola Żebrowska

Życie Gwiazd

Gwiazdy w teatrze. Ola Żebrowska w futrzastym obuwiu, Szyc z żoną, cukierkowa Edyta Pazura

Czytaj więcej >