Wyszukaj w serwisie
newsy tylko u nas foto telewizja kobieta quizy
Swiatgwiazd.pl > Newsy > Karolina Gruszka choruje na stwardnienie rozsiane. Opowiedziała, jak wygląda jej życie
Martyna Pałka
Martyna Pałka 22.11.2021 01:00

Karolina Gruszka choruje na stwardnienie rozsiane. Opowiedziała, jak wygląda jej życie

Różowe WAŻNE
TRICOLORS/East News

Karolina Gruszka otworzyła się na temat swoich problemów zdrowotnych. Gwiazda wyznała, że choruje na stwardnienie rozsiane, a o swojej dolegliwości dowiedziała się w 2017 roku. Opowiadając swoją historię, gwiazda chciała dodać otuchy innym zmagającym się z tą poważną chorobą.

Historia znanej aktorki nie tylko wzrusza, ale też motywuje. Karolina Gruszka pracuje obecnie jako ambasadorka kampanii zwiększającej świadomość na temat chorób neurologicznych i sama choruje na stwardnienie rozsiane. Gwiazda chce wesprzeć osoby zmagające się z tą ciężką chorobą.

Karolina Gruszka cierpi na stwardnienie rozsiane

Karolina Gruszka jest polską aktorką znaną między innymi z ról w takich produkcjach jak "Maria Skłodowska-Curie" czy "Szczęście świata". Niedawno gwiazda była gościem programu śniadaniowego "Dzień Dobry TVN". Artystka pojawiła się tam z ramienia kampanii społecznej "NEUROzmoblilizowani", mającej na celu zwiększenie świadomości społecznej na temat chorób neurologicznych. Gwiazda zaangażowała się w działalność organizacji, ponieważ sama choruje na stwardnienie rozsiane. Karolina Gruszka opowiedziała, jak zmieniło się jej życie po usłyszeniu przerażającej diagnozy.

Historia Karoliny Gruszki i jej choroby

Karolina Gruszka została zdiagnozowana w 2017 roku. Aktorka nie lekceważyła pierwszych objawów choroby i od razu udała się do specjalisty, który przepisał jej odpowiednie leki. Okazało się, że nie przyniosły one oczekiwanych rezultatów, a dopiero późniejsza terapia była dla gwiazdy pomocna. Karolina Gruszka apeluje, aby nie bagatelizować nagłych objawów choroby, jakich doświadczamy. Do najczęstszych dolegliwości, mogących świadczyć o stwardnieniu rozsianym zaliczamy niewyraźne widzenie, zaburzenie postrzegania kolorów, widzenie podwójne lub zamazane, utrata kontrastu obrazu czy bóle gałki ocznej.

-Im wcześniej wprowadzimy leczenie, tym większe są szanse na to, że chorobę uda się zatrzymać. Jeśli zastosujemy leki wysokiej skuteczności na samym początku, to chorzy mogą normalnie żyć, normalnie funkcjonować — opowiedział w programie "Dzień Dobry TVN" lekarz neurolog profesor Krzysztof Selmaj

Obecnie Karolina Gruszka walczy o refundację dla leków niezbędnych dla osób cierpiących na stwardnienie rozsiane. Aktorka wyznała, że leki umożliwiające normalne funkcjonowanie chorych są łatwo dostępne, ale te o najwyższej skuteczności nie podlegają refundacji. Dzięki zażywaniu odpowiednich lekarstw gwiazda może cieszyć się normalnym życiem i nie odczuwa skutków swojej choroby. Niestety stwardnienia rozsianego nie można wyleczyć, a jedynie za pomocą odpowiednich leków przejąć nad nim kontrolę.

-Lek przyjmuję dwa razy w roku. Od lat funkcjonuję w 100 procentach normalnie. Tak naprawdę to zapominam o chorobie, nie myślę o sobie, jako o osobie chorej. Jestem tutaj, żeby wlać w to trochę optymizmu. Normalne życie jest możliwe pod warunkiem, że choroba zostanie wcześnie wykryta. Leki o tak zwanej wysokiej skuteczności, czyli takie, które ja przyjmuje, nie podlegają refundacji. Bardzo chcielibyśmy to zmienić — powiedziała Karolina Gruszka

Artykuły polecane przez redakcję Świat Gwiazd:

1. Bolesny apel Kingi Rusin, potrzebna jest pilna pomoc. Liczy się każda godzina, zagrożenie zdrowia i życia 2. Smutne doniesienia o Agacie Kuleszy. Fani nie mieli pojęcia, że jest tak źle. Współczujemy 3. Dagmara Kaźmierska pogrążona w modlitwie, wciąż ma nadzieję na szczęśliwy finał. "Składam ręce do Boga"

Źródło: plotek.pl

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami na temat gwiazd i nowinek ze świata show-biznesu koniecznie napisz do nas na adres: [email protected].