Wyszukaj w serwisie
newsy tylko u nas foto telewizja kobieta quizy
Swiatgwiazd.pl > Newsy > Kasia Warnke udzieliła głośnego wywiadu, który oburzył fanów. Padły gorzkie słowa o macierzystwie
Paweł Sekmistrz
Paweł Sekmistrz 15.03.2024 12:00

Kasia Warnke udzieliła głośnego wywiadu, który oburzył fanów. Padły gorzkie słowa o macierzystwie

Katarzyna Warnke, fot. KAPiF
Katarzyna Warnke, fot. KAPiF

Katarzyna Warnke i Piotr Stramowski rozwiedli się pod koniec ubiegłego roku. W czasie swojego małżeństwa para doczekała się córki Heleny. W rozmowie z magazynem “Ładne Bebe” aktorka podzieliła się szczerą do bólu refleksją na temat macierzyństwa.

Związek Katarzyny Warnke i Piotra Stramowskiego

Katarzyna Warnke i Piotr Stramowski uchodzili za jedną z najgorętszych par polskiego show-biznesu. W 2016 r. aktorzy postanowili sformalizować swój związek i wzięli ślub. Trzy lata później na świecie pojawiła się ich córka.

Jak przekonywała w rozmowie z Żurnalistą aktorka, dziecko było przede wszystkim marzeniem jej męża. Sama nie do końca była przekonana do tego pomysłu.

Urodziłam, mając 42 lata, czyli to była już końcówka. Byłam bardzo w nim zakochana i jego marzenie naturalnie stało się moim marzeniem - wspominała.

Katarzyna Warnke nie ukrywała, że do rozpadu związku z Piotrem Stramowskim w jakimś stopniu przyczyniły się również narodziny dziecka.

Rozjechaliśmy się w budowaniu rodziny, dojrzałego związku. Myślę, że dziecko też nas obciążyło bardzo - opowiadała.

Teraz aktorka udzieliła kolejnego wywiadu, przez który spotkała się z krytyką.

Kasia Warnke z przystojniakiem u boku na premierze. Już niedługo wszyscy o nim usłyszymy Kasia Warnke w żałobie. "Byłeś kimś wyjątkowym". Pożegnała jedną z najważniejszych osób

Katarzyna Warnke o macierzyństwie

W tym roku Helena, córeczka Piotra Stramowskiego i Katarzyny Warnke skończy pięć lat. Para w wyniku rozwodu zadecydowała o naprzemiennej opiece nad swoją pociechą. Aktor chętnie publikuje w swoich mediach społecznościowych nagrania, na których można zobaczyć, jak spędza czas ze swoim dzieckiem.

Nieco mniej entuzjazmu zdaje się wykazywać w tej kwestii jego była żona, która udzieliła w ostatnim czasie wywiadu magazynowi “Ładne Bebe”. W rozmowie podzieliła się dość gorzką refleksją na temat macierzyństwa.

Kiedy matka jest tylko matką, staje się zwierzęciem. O ile na początku dziecko potrzebuje tej zwierzęcości, by przetrwać, o tyle później tego nie chce - opowiadała Katarzyna Warnke. 

Rola matki według Katarzyny Warnke

Katarzyna Warnke podkreślała w wywiadzie, jak łatwo wpaść w pułapkę definiowania się jedynie poprzez rolę matki. Zdaniem aktorki, taki sposób myślenia może doprowadzić do zniszczenia relacji z partnerem, a nawet negatywnych emocji w stosunku do samego dziecka.

Nie chciałam sprowadzać siebie do lęku, pieluchy i mleka, chyba bym nawet ostatecznie nie potrafiła. Mamy dwa wyjścia - otrzeźwieć i zacząć walczyć o siebie od razu albo dać się pochłonąć. Dla mnie sprowadzanie siebie do roli matki to niszczenie siebie. Potem pojawiają się pretensje do siebie, do partnera, do dziecka - tłumaczyła aktorka.

Słowa dotyczące macierzyństwa nie spodobały się fankom, które nie poskąpiły krytyki aktorce.

  • Pytanie: czy ta kobieta nie zdawała sobie sprawy, na czym polega macierzyństwo zanim się na nie zdecydowała?
  • Mam tak samo. Nie wiem, dlaczego w tak fajnym portalu, jak "Ładne bebe" robi się wywiad z kobietą, która otwarcie mówi, że nie chciała dziecka, że to była bardziej decyzja partnera. I to widać. Odtrącają mnie jej wypowiedzi. A widziałam już nie jeden wywiad z nią. Czy taki obraz matki chcemy w mediach kreować i wspierać?
  • Czy ktoś to przeczytał przed wrzuceniem/wydrukowaniem? To ma być pozytywny przekaz dla rodziców?

Obecnie, gwiazda nie jest w żadnym oficjalnym związku. Piotr Stramowski natomiast stosunkowo szybko odnalazł nową partnerkę. Od jakiegoś czasu spotyka się z Natalią Krakowską, do niedawna zajmującą się scenografią.

Katarzyna Warnke
Katarzyna Warnke, fot. KAPiF
Katarzyna Warnke
Katarzyna Warnke i Piotr Stramowski, fot. KAPiF
Katarzyna Warnke
Katarzyna Warnke, fot. KAPiF

Źródło: “Żurnalista”, “Ładne Bebe”