Wyszukaj w serwisie
newsy tylko u nas foto telewizja kobieta quizy
Swiatgwiazd.pl > Newsy > Koszmarny wypadek gwiazdy disco-polo. Zdjęcia Radka Liszewskiego wystraszyły fanów
Kamila  Szamik
Kamila Szamik 24.06.2024 09:22

Koszmarny wypadek gwiazdy disco-polo. Zdjęcia Radka Liszewskiego wystraszyły fanów

Radek Liszewski
fot.: KAPiF

Radek Liszewski, lider zespołu “Weekend” poinformował o wypadku. Brzmi to naprawdę groźnie. W jakim jest stanie?

Kariera Radka Liszewskiego

Radek Liszewski jest polskim muzykiem i liderem zespołu disco polo Weekend. Od najmłodszych lat uczył się grać na instrumentach perkusyjnych. W liceum, którego nie ukończył, założył z kolegami zespół, z którym występował w lokalnych klubach. W drugiej połowie lat 90. zmienił swoje preferencje muzyczne i zaczął interesować się disco polo.

W 2000 roku razem z Tomaszem Jakubowskim założył zespół Weekend, który zadebiutował rok później w programie „Disco Polo Live”. Największą popularność Radkowi i zespołowi przyniosła piosenka „Ona tańczy dla mnie”. Wydany w 2012 roku hit zdobył popularność również poza Polską, osiągając 17. miejsce na liście przebojów YouTube.

Internauci pytają Daniela Martyniuka: "Jakim cudem drugi ślub kościelny?". On milczy, ale wiadomo już, jak do tego doszło Takie wykształcenie ma Danuta Martyniuk. Żona Zenka chce wrócić do pracy

Radek Liszewski miał wypadek

Radosław Liszewski ma cztery złamane żebra, ale nie rezygnuje i pomimo bólu stara się wypełniać wszystkie swoje obowiązki. Na jeden z ostatnich wywiadów w centrum Warszawy przyszedł w gorsecie ortopedycznym. “Super Express” postanowił zadzwonić do niego, a on opowiedział, co się wydarzyło.

Bawiłem się w ogrodnika u siebie w ogrodzie. Zachciało mi się popodcinać gałązki i tak niefortunnie stanąłem, jedną nogą na drabinie, a drugą na gałęzi, że spadłem na plecy. Na szczęście z niewielkiej wysokości. W rezultacie połamałem sobie żebra. Niestety teraz trochę cierpię. Trzeba to wyleżeć i nie nadwyrężać dalej, żeby się ładnie zrosło – opowiada „Super Expressowi” Radek.

Co dalej z koncertami zespołu?

Co z koncertami zespołu "Weekend"?

Wyjawił, że jest zmuszony do chodzenia w gorsecie. Już dłuższy czas mu on towarzyszy. 

Żeber nie da się wsadzić w gips, a żeby miały stabilizację, zalecono mi kupno gorsetu ortopedycznego. Chodzę w nim już dwa i pół tygodnia. Pomaga mi lepiej trzymać pion i dzięki niemu żebra nie rozchodzą się na boki – dodaje.

Radosław Liszewski informuje, że wszystkie występy grupy Weekend odbywają się zgodnie z planem. Zespół zagrał nawet cztery dni po jego wypadku. Na scenie wkłada w występy pełne zaangażowanie, choć od czasu kontuzji nie tańczy i musi się oszczędzać.

Daję radę. Ze śpiewaniem problemu nie mam. Nabieram normalnie powietrza i nic mnie nie boli. Płuca nie są przebite ani w żaden sposób uszkodzone. O choreografii muszę jednak zapomnieć. Co najmniej pięć, a może nawet osiem tygodni muszę uważać, żeby nie zrobić żadnego gwałtownego ruchu. Chłopaki tańczą, a ja teraz łażę po scenie jak kołek, bo nie mogę nic nadwyrężyć. Wcześniej wykonywałem razem z nimi całą choreografię – zauważa gwiazdor "Weekendu".

Poniżej zdjęcie.

Radek Liszewski, fot. KAPiF
Radek Liszewski, fot. KAPiF
Radek Liszewski, fot. KAPiF
Radek Liszewski, fot. KAPiF