Swiatgwiazd.pl
Kryminalni

MARCIN SMULCZYNSKI/East News

„Kryminalni”: aktorzy opowiedzieli o pracy na planie. Nie zawsze było bezpiecznie

9 Lipca 2021

Autor tekstu:

Barbara Bujar

Udostępnij:

„Kryminalni” to serial, który mimo upływu lat wciąż pozostaje w pamięci milionów Polaków. Choć jego emisja zakończyła się trzynaście lat temu, wcielający się w główne role aktorzy niedawno wrócili pamięcią do swojej przygody. Zdradzili, jak wyglądała ich praca na planie. Nie zawsze było bezpiecznie.

  • „Kryminalni” to hitowy serial TVN. Pierwszy odcinek został wyemitowany w 2004 roku, ostatni – w 2008

  • W role głównych bohaterów wcielali się Marek Włodarczyk, Maciej Zakościelny i Magdalena Schejbal

  • „Jeździliśmy po mieście bez zabezpieczenia” – zdradził w rozmowie dla DDTVN serialowy Adam Zawada

Fani „Kryminalnych” do dziś mają jedno marzenie – chcą, by serial ponownie pojawił się na antenie TVN. Ku ich rozczarowaniu trzynaście lat od zakończenia emisji produkcja wciąż nie podjęła takiej decyzji. Aktorzy, którzy wcielali się w głównych bohaterów, nie zapominają jednak o swoich sympatykach i co jakiś czas wracają pamięcią do swojej policyjnej przygody.

Sylwia Bomba

Sylwia Bomba wybrała się na wakacje. Kto jej towarzyszy?

CZYTAJ DALEJ

Co działo się na planie „Kryminalnych”?

„Kryminalni” przedstawiali widzom historię trzech policjantów, na co dzień pracujących w Komendzie Stołecznej w Warszawie. Basia (Magdalena Schejbal), Marek (Maciej Zakościelny) i Adam (Marek Włodarczyk) byli jednak nie tylko współpracownikami, ale i najlepszymi przyjaciółmi. Często dzielili ze sobą życiowe rozterki i pomagali sobie nawzajem.

Historia warszawskich policjantów szybko zyskała sympatię milionów Polaków. Nic więc dziwnego, że po trzynastu latach od zakończenia emisji serialu aktorzy wciąż pytani są o swoje role. W ostatnim wywiadzie dla Dzień Dobry TVN podzielili się kolejnymi smaczkami. Marek Włodarczyk przyznał, że podczas pracy na planie ekipa nie zawsze pamiętała o swoim bezpieczeństwie.

- Jeździliśmy z Maćkiem po mieście bez zabezpieczenia. Mieliśmy obstawę policyjną, ale gubiliśmy ją już na pierwszym skrzyżowaniu i później jeździliśmy samopas – wspominał serialowy Adam Zawada.

Podobne sytuacje nie przeszkadzały jednak aktorom w świetnej zabawie. Ku uciesze fanów okazuje się, że dla nich „Kryminalni” też byli bardzo ważną produkcją. Magdalena Schejbal i Maciej Zakościelny zaczynali dopiero swoją przygodę z aktorstwem. Na początku drogi zawodowej zdobyli nie tylko doświadczenie i popularność, ale też coś o wiele cenniejszego – przyjaźń.

Magda Schejbal: „Byliśmy razem non stop”

„Kryminalni” byli niewątpliwą szkołą aktorskiego życia dla Magdy Schejbal i Maćka Zakościelnego, których Marek Włodarczyk – jak sam przyznaje – chciał jak najlepiej wprowadzić w ten świat. Aktor od początku chciał im pomóc, a przy okazji zgasić ich „wybujałą fantazję” o tym zawodzie. Starszy i doświadczony kolega szybko stał się ich przyjacielem.

Do rozkwitu przyjaźni między aktorami bezsprzecznie przyczyniła się także praca. Podkreśliła to między innymi Magdalena Schejbal, mówiąc o wielogodzinnym spędzaniu czasu na planie. Zaznaczyła, że przez pierwsze dwa sezony zarówno ona, jak i jej koledzy nie mieli nawet urlopu.

- Byliśmy razem non stop. Do dziś pamiętam, jak jeździliśmy z Maćkiem i Markiem na zakupy, meblowaliśmy sobie nawzajem mieszkania (...) Dostaliśmy taki dar od losu – wyznała.

Artykuły polecane przez redakcję Świat Gwiazd:

  • Anna Mucha umieściła w sieci zaskakujące wyznanie. "Czuję się oszukana"

  • Jak dziś wygląda Sara Müldner? Była gwiazdą "Na dobre i na złe"

  • Monika Richardson wspomina małżeństwo i "współuzależnienie"

źródło: Onet Plejada

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami na temat gwiazd i nowinek ze świata show-biznesu koniecznie napisz do nas na adres: redakcja@swiatgwiazd.pl

Barbara BujarAutor

Redaktor serwisu swiatgwiazd.pl. Prywatnie wielbicielka górskich wędrówek, sportów zimowych i dobrej książki. Lubi podejmować się nowych wyzwań i ceni sobie możliwość rozwoju.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@swiatgwiazd.pl

Podobne artykuły

Zenek Martyniuk małżeństwo

Plotki

Fani drżą o małżeństwo Zenka Martyniuka. Wszystko przez zaskakujące nagranie

Czytaj więcej >

Plotki

Na jaw wyszedł powód rozstania Martyny Wojciechowskiej i Przemka Kossakowskiego

Czytaj więcej >
Andrzej Duda

Plotki

Agata i Andrzej Duda modlą się o zdrowie prezydenta Czech

Czytaj więcej >

Plotki

Małgorzata Rozenek-Majdan zabrała głos w sprawie Ukrainy. Wywołała burzę

Czytaj więcej >

Plotki

Rozpędzona rakieta nad głową dziennikarza TVN

Czytaj więcej >

Plotki

Wołodymyr Zełenski w lateksie i szpilkach? Wideo obiegło sieć

Czytaj więcej >