Swiatgwiazd.pl
Krzysztof Krawczyk

TRICOLORS/East News

Ksiądz podczas święcenia grobu Krawczyka, opowiedział poruszającą historię

18 Października 2021

Autor tekstu:

Martyna Pałka

Udostępnij:

Ostatnio pod grobem Krzysztofa Krawczyka doszło do niezwykłej uroczystości. 16 października miało miejsce poświęcenie nagrobka wybitnego artysty. Całemu wydarzeniu przewodniczył przyjaciel piosenkarza — biskup Antoni Długosz. Duchowny zachwycił rodzinę i bliskich gwiazdora wzruszającymi wspomnieniami z udziałem Krzysztofa Krawczyka.

Biskup nie tylko wspominał prywatne chwile z życia wielkiej gwiazdy, ale też porównał wokalistę do Elvisa Presleya.

Poświęcenie grobu Krzysztofa Krawczyka

16 października cmentarz w Grotnikach znów wypełnił się tłumami. Wszystko z powodu niesamowitej uroczystości nad grobem Krzysztofa Krawczyka. Rodzina i bliscy artysty zgromadzili się, aby uczestniczyć w poświęceniu nowego nagrobka gwiazdora. Msza święta, której przewodniczył przyjaciel piosenkarza — biskup Antoni Długosz, miała miejsce w dniu 43. rocznicy wyboru Karola Wojtyły na papieża.

Kajra i Rafał Maserak

Kajra poinformowała o swoim stresie związanym z „Tańcem z Gwiazdami”

CZYTAJ DALEJ

Duchowny przewodniczący uroczystości nad grobem zmarłego 5 kwietnia 2021 artysty, nie szczędził wzruszających słów o gwiazdorze. Antoni Długosz nie tylko porównał Krzysztofa Krawczyka do Elvisa Presleya, ale również nazwał go wciąż żywą legendą.

-O Krzysztofie Krawczyku mówimy polski Elvis Presley. Bo Elvis, tak Krzysztof był jedyny i niepowtarzalny. I zawsze będzie żywą legendą. Grotniki to będzie polskie Memphis. Dziś już wiem, że tak jest. Zbieżność tych porównać nie jest przypadkowa. To przecież Elvis Presley był wzorem i natchnieniem dla Krzysztofa, który wraz z żoną i Andrzejem Kosmalą, menadżerem, odwiedzili Presleya w Memphis, by pomodlić się za jego duszę i zaśpiewać "Love me tender" - powiedział biskup Antoni Długosz na uroczystości poświęcenia nagrobka Krzysztofa Krawczyka

Uroczystość nad grobem Krzysztofa Krawczyka

Biskup Antoni Długosz wspomniał również o tym, że wybitny wokalista nigdy nie chciał mieć bogatego i okazałego nagrobka, a wskazówki na temat jego wyglądu dał na długo przed śmiercią ukochanej żonie Ewie.

-Wybór nagrobka pozostawił małżonce Ewie. Już za życia dał pewne wskazówki. Powiedział kiedyś do Ewy: "żebyś mi nigdy nie stawiała czarnego nagrobka, żeby nie był pompatyczny" - powiedział Antoni Długosz

Duchowny przytoczył także jedną z historii związanych z Krzysztofem Krawczykiem. Miała ona nawiązywać do daty pokrycia się uroczystości nad nagrobkiem artysty z rocznicą wyboru Karola Wojtyły na papieża. Okazało się, że gwiazdor stał w tamtym czasie przed sklepem odzieżowym w Stanach Zjednoczonych i oglądał na wystawie pewien drogi skórzany płaszcz, na który nie mógł sobie pozwolić. Właściciel tego miejsca pochodził z Włoch. W momencie usłyszenia informacji o wyborze Karola Wojtyły na nowego papieża zaczął wykrzykiwać "Papa Polaco".

-Gdy do zdziwionego Krzysztofa dotarło, to co się wówczas wydarzyło, on również wybuchł radością. I wtedy sprzedawca wykrzyknął w euforii: „bierz ten płaszcz za pół ceny!” W taki sposób, anegdotyczny, zaczął się dla Krzysia pontyfikat Jana Pawła II — wspominał biskup Antoni Długosz

Co ciekawe, nad grobem polskiego Elvisa Presleya zabrakło jego jedynego syna Krzysztofa Krawczyka Juniora. Mężczyzna cierpi na poważne problemy zdrowotne, które uniemożliwiły mu udział w uroczystości nad mogiłą taty.

Artykuły polecane przez redakcję Świat Gwiazd:

1. Zdumiewające, co pokazała Magda Gessler. Wszystko się nagrało, nie spodziewaliśmy się takiego widoku
2. Kacper Kuszewski nagle zniknął z "TTBZ". Niebywałe, co teraz się z nim dzieje. Wszyscy byli w błędzie
3. Czołowa gwiazda największego hitu walczy ze śmiertelną chorobą. Dramatyczny wpis w sieci. "Czas odpuścić"

Źródło: fakt.pl

<iframe width="560" height="315" src="https://www.youtube.com/embed/rRZQcOeZfC8" title="YouTube video player" frameborder="0" allow="accelerometer; autoplay; clipboard-write; encrypted-media; gyroscope; picture-in-picture" allowfullscreen></iframe>

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami na temat gwiazd i nowinek ze świata show-biznesu koniecznie napisz do nas na adres: redakcja@swiatgwiazd.pl.

Jak dobrze znasz Michała Wiśniewskiego?

Pytanie 1 z 6

Która z nich była pierwszą żoną Michała Wiśniewskiego?

Czy jesteś dużym fanem "Tańca z gwiazdami"?

Pytanie 1 z 5

W którym roku wyemitowano pierwszą polską edycję "Tańca z gwiazdami"?

Martyna PałkaAutor

Optymistka z mnóstwem pomysłów i masą pozytywnej energii. Z zaciekawieniem śledzę wszystkie wydarzenia na świecie i w mediach społecznościowych. Interesuję się psychologią, radiem, muzyką i filmem.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@swiatgwiazd.pl

Podobne artykuły

Plotki

Sławomir i Kajra planują przeprowadzkę? Zdumiewające informacje

Czytaj więcej >

Plotki

Niebywałe doniesienia o zarobkach Huberta Urbańskiego

Czytaj więcej >
jerzy stuhr

Plotki

Maciej Stuhr o stanie zdrowia ojca: "Z niektórymi rzeczami się już żegna"

Czytaj więcej >
MACIEJ KULCZYNSKI/East News

Plotki

Odcinki "Kiepskich" przesunięte na środek nocy. Znamy powód

Czytaj więcej >

Plotki

Wpłynęła skarga na TVN ws. materiału o Kamilu Durczoku

Czytaj więcej >

Plotki

Była żona Zbigniewa Zamachowskiego miała wypadek

Czytaj więcej >