Książe William Żródło: Tim Rooke / Rex Features

Książe William ostrzega przed katastrofą klimatyczną

5 Kwiecień 2021 Weronika DadokWeronika Dadok

Nie od dziś wiadomo, że Ziemia wymaga od nas szybkiego zaangażowania się w sprawy związane z naprawą jej obecnego stanu. Katastrofa klimatyczna zbliża się do nas wielkimi krokami, ważne są szybkie i konsekwentne reakcje. Sam Książę William poruszył publicznie ten istotny temat, ostrzega przed najgorszym.

  • Książę William zabrał głos w sprawie katastrofy klimatycznej
  • Materiał został wyemitowany podczas międzynarodowej gali Conservation International
  • Zachęca do zjednoczenia sił w walce o dobro Ziemi

Brytyjska rodzina królewska jest już od dawna zaangażowana w bardzo ważne kwestie dotyczące ochrony środowiska.

Książę William zdecydował się poruszyć powyższy temat w swoim wideo, które zostało wyemitowane podczas gali Conservation International. Ostrzega, że konsekwencje zaniedbań związanych z ekologią dotkną w największym stopniu osoby najuboższe.

Książę William apeluje - katastrofa klimatyczna nadciąga

Książę William poinformował, że kolejna dekada będzie dla wszystkich mieszkańców Ziemi decydująca, a następne pokolenia będą zależne od naszych obecnych decyzji.

Podkreślił również, że to właśnie najbardziej ubogie osoby, które są odpowiedzialne za zaistniałą sytuację w najmniejszym stopniu, ucierpią najbardziej na kryzysie klimatycznym, warto zatem wziąć pod uwagę życie innych.

Kasia Tusk zorganizowała Święta w plenerze, pomysł okazał się strzałem w dziesiątkęKasia Tusk zorganizowała Święta w plenerze, pomysł okazał się strzałem w dziesiątkęCzytaj dalej

Książę William widzi sukces we współpracy ludzkości

Arystokrata podkreślił, że współpraca może być kluczem do sukcesu. Dodał, że widzi, iż ludzkość dysponuje odpowiednimi możliwościami, aby uratować Planetę przed wyniszczeniem.

Świetnym przykładem na to jest ogromne osiągnięcie naukowe, jakim w ostatnim czasie było wynalezienie szczepionki na COVID-19.

Książę William zachęca do zjednoczenia sił przez wszystkich mieszkańców Ziemi. Walka o jej dobro może odnieść sukces tylko wtedy, gdy każdy dołoży do niej swoje starania.

Przypomina również o możliwości zdobycia nagrody Earthshot Prize. Jest warta 50 milionów funtów. Aby wejść w jej posiadanie, należy przestawić najbardziej efektywny sposób na walkę z kryzysem klimatycznym.

Pamiętajmy, że zmiany zaczynają się od drobnych działań każdego z nas. Należy wziąć do siebie informacje o nadchodzących problemach i ich nie bagatelizować. Każdy z nas może przyczynić się do naprawy tego, co przez wiele lat zostało zniszczone z rąk człowieka.

Źródło: o2.pl

Artykuły polecane przez redakcję ŚwiatGwiazd.pl:

Następny artykuł