Wyszukaj w serwisie
newsy tylko u nas foto telewizja kobieta quizy
Swiatgwiazd.pl > Newsy > Kurek nagle przerwał wywiad z TVP. Ostre słowa do dziennikarza
Katarzyna Derda
Katarzyna Derda 07.08.2024 22:57

Kurek nagle przerwał wywiad z TVP. Ostre słowa do dziennikarza

Siatkarze

Polscy siatkarze walczą o złoto w finale na IO 2024. Emocje sięgają zenitu: kapitan drużyny przerwał wywiad z TVP i zaczął przeklinać. Co oznajmił Bartosz Kurek?

Kiedy i z kim mecz finałowy w siatkówce na IO 2024?

Polscy siatkarze na IO 2024 zrobili coś, co nie udało się naszych drużynom od 1976 roku. Reprezentacja Polski wygrała półfinałowe starcie z USA z wynikiem 3:2. W finale powalczą o złoto z Francją. Mecz finałowy już 10 sierpnia o godzinie 13.

Zwycięstwo nadeszło w chwili największego zwątpienia. Najpierw, już w poniedziałek, kontuzji doznał Mateusz Bieniek. Na boisku zastąpił go Bartłomiej Bołądź. 7 sierpnia, na meczu z USA, posypały się kolejne urazy, które niemal skasowały aż dwóch zawodników.

W mojej karierze było wiele thrillerów, ale ten jest większy od wszystkich innych. Z jednego prostego powodu – to półfinał igrzysk – ogłosił już po meczu trener Grbić.

Zderzenie Pawła Zatorskiego i Marcina Janusza w trzecim secie skończyło się urazem barku u tego pierwszego i zejściem z boiska tego drugiego, już w kolejnym secie. Tymczasem w całą polską drużynę jakby coś opętało – i to w pozytywnym sensie. Fornal klął jak szewc, trener widział krew w oczach. Jak doszło do zwycięstwa?

Dramatyczne doniesienia przed meczem Polaków o złoto. Tego nikt nie chciał usłyszeć Tyle siatkarze zarobią na Igrzyskach. Nie każdy dostanie zawrotną sumę. Wszystko się wydało

Polscy siatkarze na IO 2024: kontuzje

Polska reprezentacja w siatkówce zachowywała się, jakby walczyła o życie z całych sił i mocy. A tych nie brakowało, pomimo ubywających członków kadry, cierpiących na kontuzje. Aby nie spadł poziom determinacji w zespole walczył ostro Tomasz Fornal. W sieci pojawiło się nagranie z meczu, na którym krzyczy:

Dawać, k*rwa, nap*******my się z nimi, k*rwa! – wołał Fornal.

To nie wszystko. Wielką chęć walki w swojej drużynie widział też trener reprezentacji.

W pewnym momencie coś na boisku się zmieniło. Byliśmy w grze w każdej akcji. Było widać, że chłopcy walczą wszystkim co mają. Z mojego doświadczenia wynika, że jeśli jakiś zespół walczy ze wszystkich sił, ma krew w oczach, to wywiera wpływ na rywala – powiedział po wszystkim trener Nikola Grbić.

Można się domyślać, że takie emocje potrzebują czasu, aby spłynąć z człowieka. Nic dziwnego, że wywiad dla TVP Sport został przerwany kolejnymi wulgaryzmami, szczegóły poniżej.

Bartek Kurek przerywa wywiad po meczu z USA na IO 2024

Tuż po tym, jak siatkarze wywalczyli zwycięstwo w półfinałach, zawodnicy zostali obskoczeni przez dziennikarzy. Szczególną uwagą cieszył się Grzegorz Łomacz, który musiał przejść rolę podstawowego rozgrywającego. To w dużej mierze dzięki niemu wygraliśmy czwartego seta i tie-breaka. Sportowiec mówił o tym, jak będą sobie radzić z doznanymi kontuzjami przed meczem o złoto.

Na pewno fizjoterapeuci postawią wszystkich do pionu i będziemy w pełnym składzie – mówił Łomasz w rozmowie z TVP Sport.

W tym momencie jak spod ziemi wyrósł Bartosz Kurek, który przerwał koledze z drużyny.

• Co on tu opowiada, k****? Wszedł i wygrał mecz, ma wielkie jaja, czekał na tę szansę bardzo, bardzo długo i zrobił co do niego należało. Szacun, szacun – ogłosił kapitan polskich siatkarzy.
  • Bartek, jeszcze jeden mecz… – zauważył przytomnie Łomacz, co jednak nie zdusiło entuzjazmu Kurka.

Trzymamy kciuki za zdrowie wszystkich członków zespołu w finale Igrzysk Olimpijskich.

siatkarze na IO 2024, Grzegorz Łomacz i Bartek Kurek
Bartosz Kurek i Grzegorz Łomacz po zwycięstwie w półfinałach IO 2024, fot. Lukasz Kalinowski/East News

Źródło: TVP Sport, Eurosport