Swiatgwiazd.pl > Film i tv > "M jak miłość". Katarzyna Cichopek o zakazach i nakazach na planie serialu. Nie wolno jej wielu rzeczy
Katarzyna Derda
Katarzyna Derda 25.05.2023 22:53

"M jak miłość". Katarzyna Cichopek o zakazach i nakazach na planie serialu. Nie wolno jej wielu rzeczy

M jak miłość
Kadr z: "M jak miłość", TVP

To właśnie serial „M jak miłość” przyniósł Kasi Cichopek ogólnopolską popularność. Aktorka gra w nim od 2000 roku. Przez tak długi okres zebrała wiele doświadczeń, ale musiała się też mierzyć z licznymi zakazami i ograniczeniami, nałożonymi na członków obsady.

Okazuje się, że gra we flagowej serii Telewizji Polskiej wiąże się z zupełnie nietypowymi wyzwaniami. Co wolno, a czego nie wolno aktorom podczas okresu zdjęciowego? Niektóre nakazy dotyczą naprawdę drobnych szczegółów.

Katarzyna Cichopek zdradza kulisy pracy na planie „M jak miłość”

 W rozmowie z portalem Jastrząb Post Cichopek wyznała, że wciąż pamięta swoją pierwszą wizytę na planie „Emki”, która jak wiadomo początkowo miała zakończyć się na jednym epizodzie, a przerodziła w długą przygodę.

Jak siedziałam sobie na tym fotelu w charakteryzacji myślałam sobie: ale tu jest fajnie! Muszę nacieszyć się tym, żeby to zostało do końca mojego życia. To był bardzo fajny dzień zdjęciowy, poznałam braci Mroczków, poznałam całą ekipę – mówiła.

Jednak gra w serialu wiąże się z licznymi zasadami, których muszą przestrzegać aktorzy. Niektóre z nich nie zmieniły się od lat.

Telekamery 2023. Katarzyna Cichopek sama na gali wręczenia nagród, musiała wytłumaczyć Kurzajewskiego

Czego nie wolno aktorom serialu „M jak miłość”?

My mamy cykl produkcyjny, który trwa właściwie cały rok. Mamy tak zwane kontynuacje, czyli rozpoczynamy jakiś odcinek, potem kręcimy następny i wracamy do poprzedniego za dwa do trzech tygodni, a czasem nawet za dwa miesiące. Więc nie możemy się zmieniać. Nie możemy nagle zmienić koloru włosów, kolor paznokci musi się zgadzać – wyjaśnia w wywiadzie Kasia.

„Ja, idąc sobie na rękę, nomen omen, zawsze mam takie same paznokcie, żeby potem nie myśleć, jakie miałam paznokcie w poprzednim odcinku. Żeby nie przemalowywać ich w tak zwanym międzyczasie. I jest mi z tym wygodnie” zdradza Cichopek.

Zakazy i nakazy na planie serialu „M jak miłość”

W zeszłym roku Kasia Cichopek zdradziła na Instagramie, czego nie wolno członkom obsady podczas kręcenia zdjęć: „W tym czasie nie wolno nam: obciąć włosów, żeby się długość zgadzała. Ja na przykład miała kitkę i cały czas muszę ją nosić. Co jeszcze musimy? Nosić te same ubrania – tego pilnują dziewczyny z kostiumów i z charakteryzacji też. A my musimy być po prostu w formie”.

W tym samym nagraniu, jakie pojawiło się w środku lipca na Instastories aktorki, Kasia pożaliła się na rekordowo wysokie temperatury, w których muszą grać, udając, jakby była chłodna wiosna. „Kończymy nagrywać sceny, które zaczęliśmy w maju. A w maju było chłodno, więc teraz musimy nosić te ubranka, a dzisiaj jest chyba najgorętszy dzień ze wszystkich” mówiła Cichopek.

Zobacz zdjęcia:

M jak miłość
Katarzyna Cichopek i Marcin Mroczek na planie „M jak miłość” w 2004 roku, fot. KAPiF
M jak miłość
Katarzyna Cichopek i Anna Mucha na planie „M jak miłość” w 2004 roku, fot. KAPiF

Źródło: Jastrząb Post