Wyszukaj w serwisie
newsy tylko u nas foto telewizja kobieta quizy
Swiatgwiazd.pl > Newsy > Magda Stępień zbiera pieniądze na leczenie synka. Przekazała ważną wiadomość
Aleksander Goldman
Aleksander Goldman 04.02.2022 01:00

Magda Stępień zbiera pieniądze na leczenie synka. Przekazała ważną wiadomość

Magda Stępień
fot. Pawel Wodzynski / East News

Magda Stępień – modelka, uczestniczka 5. edycji programu TVN "Top Model", a także była partnerka piłkarza Jakuba Rzeźniczaka – przed dwoma tygodniami poinformowała w mediach społecznościowych o ciężkiej chorobie swojego kilkumiesięcznego syna Oliwiera. Teraz ogłosiła zaś, że – dzięki zaangażowaniu Anny Lewandowskiej – pojawiła się nadzieja na uleczenie chłopca. Ta wymaga jednak sporych nakładów finansowych.

Magda Stępień otworzyła zbiórkę na leczenie synka. "To moja jedyna nadzieja"

Kiedy pół roku temu Oliwier pojawił się na świecie, byłam najszczęśliwszą kobietą nie tylko na kuli ziemskiej, ale i w całym wszechświecie. [...] Dziś usłyszałam straszną wiadomość, diagnozę, nowotwór, bardzo rzadko występujący guz wątroby – napisała kilkanaście dni temu modelka. Dodała także, że rozpoczyna tym samym "walkę o życie". Kilkumiesięczny syn Stępień i Rzeźniczaka ma przejść bowiem chemioterapię, a także być leczony chirurgicznie (o ile pojawi się taka możliwość). W międzyczasie dowiedzieliśmy się również, że zarówno Magda, jak i jej synek, zachorowali na koronawirusa. Niedługo później na Instagramie byłej gwiazdy TVN pojawił się kolejny wpis, informujący o braku możliwości leczenia podobnego nowotworu w kraju.

– [To – przyp. red.] jeden z najrzadszych, bardzo agresywnych i opornych na leczenie nowotworów złośliwych. W Polsce Oliwier jest prawdopodobnie trzecim dzieckiem z takim rozpoznaniem. Z informacji, które do mnie dotarły, dowiedziałam się, że szansa na wyleczenie mojego małego wojownika w Polsce to tylko 2%! Nie ma tutaj leku, który zatrzymałby te komórki nowotworowe – przyznała. Nieoceniona okazała się jednak pomoc żony Roberta Lewandowskiego. Anna odnalazła bowiem klinikę w Izraelu, specjalizującą się w najnowszych metodach leczenia podobnych przypadków. Trenerka miała pomóc w transporcie medycznym na miejsce.

Z całego mojego obolałego serca Ci dziękuję. Dałaś mi nadzieję, której tak bardzo potrzebuję – uzupełniła Magda Stępień.

Wyjawiła jednocześnie, że wstępne koszty transportu, a także badań oszacowano na około 300 tysięcy złotych, ani ona, ani Jakub Rzeźniczak nie dysponują jednak tak wielką kwotą. Stępień zorganizowała w sieci zbiórkę pieniędzy, które zostaną przeznaczone na podróż do Izraela, a przede wszystkim samo leczenie. Fani, przyjaciele i celebryci zaangażowali się w akcje, wpłacając datki i rozpowszechniając zbiórkę. Dzięki temu pieniędzy z każdą chwilą przybywało.

Dlatego proszę Was, ludzi o wielkich sercach, o wsparcie finansowe, bo sami nie damy rady takiej kwoty w tak krótkim czasie uzbierać. Podzielcie się, proszę, naszą historią ze znajomymi. Wierzę, że razem zdołamy uratować małego Olisia [...] – zakończyła, udostępniając jednocześnie link do zbiórki w instagramowej relacji.

Do wyjazdu Magdy i małego Oliwiera zostało niewiele czasu. Już niedługo będą mogli poza granicami naszego kraju rozpocząć walkę o zdrowie chłopca. Trzymamy kciuki.

Artykuły polecane przez redakcję Świata Gwiazd:

  1. Kawalcowi po koncercie WOŚP puściły nerwy. Cugowski wścieknie się po jego słowach

  2. Ulubienica widzów po niemal 20 latach zniknie z "M jak miłość"? Aktorka przerwała milczenie

  3. Napłynęły zasmucające wieści dla prowadzącej "Dzień Dobry TVN". Ta wiadomość musiała zaboleć

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami na temat gwiazd i nowinek ze świata show-biznesu koniecznie napisz do nas na adres: [email protected].