Magdalena Welc bardzo się zmieniła Żródło: youtube.com Dziennik Wschodni

Jako 12-latka zrobiła furorę w „Mam talent". Magdalena Welc zmieniła się nie do poznania

2 Luty 2021 Sara OsieckaSara Osiecka

Magdalena Welc zdobyła serca widzów dzięki występom w „Mam talent", gdzie udowodniła swój talent wokany. Pokonała nawet Kamila Bednarka dzięki głosom publiczności. Dziś artystka ma 22 lata i zajmuje się rozwojem swojej kariery.

Z tego artykułu dowiesz się:

  • Co robiła Magdalena Welc po zwycięstwie w „Mam talent"
  • Kiedy ukaże się jej najnowsza płyta
  • Jak dziś wygląda artystka

Magdalena Welc jako dziecko odniosła niebywały sukces. Choć dziś nie jest o niej głośno, wokalistka nie zaniedbuje swojej kariery, a wręcz przeciwnie. Już 5 lutego 2021 roku odbędzie się premiera jej nowej płyty, a promować ją będzie piosenka zatytułowana „Między słowami".

Co robiła Magdalena Welc po „Mam talent"?

Chyba każdy pamięta poruszające występy skromnej 12-latki w słynnym show „Mam talent". W 3. edycji programu pokonała między Kamila Bednarka, wygrywając 300 tysięcy złotych. Nic w tym dziwnego - zwyciężczyni deklarowała, że muzyka jej ogromną pasją, a śpiewa od czwartej klasy szkoły podstawowej. O swoich wrażeniach z udziału w talent show opowiedziała między innymi w wywiadzie dla „Dziennika Wschodniego". Można go zobaczyć na kanale medium w serwisie Youtube.

Niedługo potem, 14 listopada 2011 roku, wydała swoją debiutancką płytę. „Sianko na stół. Kolędy i pastorałki" zawierała przede wszystkim najpopularniejsze polskie kolędy, ale także dwie premierowe pastorałki: tytułowe „Sianko na stół" i „Babci zegar”. Na albumie zamieszczono także jej wykonanie „Kolędę dla nieobecnych”, którą skomponował Zbigniew Preisner.

Cały dochód ze sprzedaży pierwszej płyty młodej artystki został przekazany na Stowarzyszenie Art Pro, które pomaga w organizacji warsztatów artystycznych dla najbardziej ubogich podopiecznych.

TVP zwolniło prezenterkę pogody po 20 latach pracy. Powodem serduszko WOŚPTVP zwolniło prezenterkę pogody po 20 latach pracy. Powodem serduszko WOŚPCzytaj dalej

W 2013 roku Magdalena Welc wydala singiel „Kasety mamy", do którego nakręcono teledysk, a rok później nagrała piosenkę do serialu „Mu i Be - opowieści z farmy". Z kolei w 2015 roku odbyła się premiera „Dziewczynki", przy powstaniu której współpracowali Piotr Rubik i Jacek Cygan.

Niebawem nowa płyta zwyciężczyni talent show

Po nagraniu „Dziewczynki" Magdalena Welc jakby zapadła się pod ziemię. Ostatnio jednak zaczęła się chwalić przygotowaniami do premiery jej najnowszej płyty. Album ma zaplanowaną premierę na 5 lutego.

Artystka założyła także Instagrama, na którym chwali się postępami w pracy. 22-latka korzysta z doświadczenia kompozytora i producenta, Mariusza Ostańskiego, który pomaga jej dopiąć wszystko na ostatni guzik.

Obecnie wokalistka kończy pracę nad premierowym singlem, który ma być pierwszym reklamującym nowy album. „Między słowami" zaprezentuje się w utworze w nowym, bardziej dynamicznym brzmieniu.

- Wybrałam tę piosenkę jako pierwszą, ponieważ chciałam, żebyście usłyszeli mnie w trochę innym wydaniu niż dotychczas, w bardziej dynamicznej wersji. Piosenka jest mi bardzo bliska, po pierwsze dlatego, że jej klimat jest dla mnie wyjątkowy. Byłam przy każdym etapie jej tworzenia. Dzięki temu miałam możliwość decydowania o jej charakterze, przez co czuję się stuprocentowo zgodna z każdym dźwiękiem. Natomiast wspólne muzykowanie z Mariuszem i zabawa dźwiękami otwiera na nowe brzmienia i eksperymenty, które inspirują i z którymi fajnie się czuję. Cieszę się, że pozostając sobą, mogę dzielić się z odbiorcami tym, co mi w duszy gra - mówiła.

Nie tylko muzyka, jaką wykonuje, się zmieniła. Magdalena Welc jest już dorosłą, piękną kobietą. Wiele osób zapewne pamięta ją jako małą dziewczynkę o krótkich włosach i skromnej grzywce. Dziś artystka zmieniła się nie do poznania - ma długie, jasne włosy, a delikatny makijaż podkreśla jej urodę. Sama zainteresowana często dodaje zdjęcia na swojego Instagrama, gdzie można zobaczyć, czym się obecnie zajmuje.

Magdalena Welc

Magdalena Welc na planie nowego klipu. Źródło: instagram.com magdawelc.official

instagram.com magdawelc.official

Magdalena Welc i Mariusz Ostański. Źródło: instagram.com magdawelc.official

Artykuły polecane przez redakcję ŚwiatGwiazd.pl:

Źródło: RMF24, Instagram

Następny artykuł