Wyszukaj w serwisie
newsy tylko u nas foto telewizja kobieta quizy
Swiatgwiazd.pl > Newsy > Napad i próba porwania Kożuchowskiej. Ujawniono drastyczne szczegóły
Anna Lipska
Anna Lipska 07.03.2024 15:57

Napad i próba porwania Kożuchowskiej. Ujawniono drastyczne szczegóły

Małgorzata Kożuchowska
Małgorzata Kożuchowska, fot. KAPIF

Małgorzata Kożuchowska została napadnięta. Cudem uniknęła najgorszego, a życie zawdzięcza przypadkowi i dobrym ludziom. Co napisała na Instagramie?

Małgorzata Kożuchowska we wstrząsającym wpisie

Małgorzata Kożuchowska jest jedną z najbardziej znanych w Polsce aktorek. Ma na koncie wiele ról, za które pokochali ją fani. Prywatnie jest żona i mamą. Okazuje się, że mało brakowało, a moglibyśmy jej wcale nie poznać…

We wstrząsającym wpisie na Instagramie Kożuchowska opisała, jak stała się ofiara brutalnej napaści.

Małgorzata Kożuchowska sporo przytyła. Większa o ponad 20 kilo pokazała się na salonach. Teraz mówi o problemach z wagą Co za widok! Małgorzata Kożuchowska pokazała się tak, jak ją Bóg stworzył. "Sama siebie nie poznaję"

Małgorzata Kożuchowska o napaści

Małgorzata Kożuchowska postanowiła zabrać głos po tragedii, jakiej doświadczyła Liza, która została zgwałcona w centrum Warszawy. Świadkowie nie pomogli jej. 25-latka zmarła w szpitalu. Ta sprawa wstrząsnęła Polską.

Lata temu. Byłam jeszcze wtedy studentką. W drodze powrotnej z uczelni do domu zostałam napadnięta przez dwóch mężczyzn, którzy próbowali wciągnąć mnie do samochodu. Broniłam się. Nie mogłam krzyczeć, bo zasłonili mi usta. Po chwili szamotaniny puścili mnie i uciekli…

I dodała:
 

W uliczkę, na której się to działo wjechał samochód i to on ich wystraszył. Zatrzymał się przy mnie i odwiózł bezpiecznie do domu. To, że pojawił się w tym momencie, w tym miejscu uratowało mi życie.

Nie ukrywa, że miała po tej sytuacji koszmary.
 

Jeszcze wiele lat później prześladował mnie sen, w którym grozi mi niebezpieczeństwo i wiem ze muszę krzyczeć; próbuję, ale nie mogę wydobyć głosu. Czasem się udawało i budziłam się z krzykiem. On był wyzwalający. Był ratunkiem.

Małgorzata Kożuchowska o traumie po napaści

Trauma na lata rozgościła się w życiu Kożuchowskiej. W swoim apelu na Instagramie podkreśliła, że najważniejsze jest, żeby nie być obojętnym na tragedie, które dzieją się obok.

Minęło tyle lat i wciąż wokół nas jest przemoc, gwałt, napaści. Musimy reagować! Nawet jeśli sytuacja jest niejednoznaczna, ale intuicja podpowiada, że coś tu jest nie tak. Lepiej się pomylić i przeprosić niż żałować do końca życia, ze nie zareagowałam/em.
Strach paraliżuje, pozbawia ofiary głosu! Bądźmy ich głosem! Reagujmy!
Ja tym, którzy lata temu nie zostawili mnie na pustej ciemnej ulicy zawdzięczam życie. Dziękuję.

Wpis zilustrowała zdjęciem, które mówi więcej niż słowa. 

Małgorzata Kożuchowska, fot. KAPIF
Małgorzata Kożuchowska, fot. KAPIF
Małgorzata Kożuchowska, fot. KAPIF
Małgorzata Kożuchowska, fot. KAPIF
Małgorzata Kożuchowska, fot. KAPIF
Małgorzata Kożuchowska, fot. KAPIF