Wyszukaj w serwisie
newsy tylko u nas foto telewizja lifestyle quizy O nas
Swiatgwiazd.pl > Newsy > Maryla Rodowicz znowu zwróciła się do Chwalińskiej. Tym razem wspomniała też o Świątek. Padło słowo na "P"
Magdalena Szymańska
Magdalena Szymańska 23.06.2026 08:25

Maryla Rodowicz znowu zwróciła się do Chwalińskiej. Tym razem wspomniała też o Świątek. Padło słowo na "P"

Maryla Rodowicz znowu zwróciła się do Chwalińskiej. Tym razem wspomniała też o Świątek. Padło słowo na "P"
fot. KAPiF, Eats News

Maryla Rodowicz znów znalazła się w centrum uwagi, ale tym razem nie za sprawą scenicznego występu. Po głośnej wpadce, do której doszło podczas sobotniego koncertu „Lato z Radiem i Telewizją Polską”, legendarna piosenkarka postanowiła publicznie zabrać głos. Artystka zwróciła się z przeprosinami do Igi Świątek i Mai Chwalińskiej.

Wpadka Rodowicz

Maryla Rodowicz zaliczyła drobną, ale zauważoną przez fanów wpadkę podczas inauguracji tegorocznego cyklu „Lato z Radiem i Telewizją Polską” w Bielsku-Białej. Artystka była jedną z największych gwiazd sobotniego koncertu i po zejściu ze sceny udzieliła krótkiego wywiadu. To właśnie wtedy padły słowa, które szybko obiegły media społecznościowe.

W trakcie rozmowy piosenkarka postanowiła zadedykować swój występ tenisistce, jednak przez pomyłkę połączyła imiona i nazwiska dwóch zawodniczek. Z ust Rodowicz padło bowiem nazwisko „Ida Chwalińska”, choć w rzeczywistości chodziło o Igę Świątek i Maję Chwalińską. Nagranie błyskawicznie zaczęło krążyć w sieci, a internauci potraktowali sytuację z dużym dystansem.

Choć była to jedynie językowa pomyłka, temat szybko stał się jednym z najczęściej komentowanych fragmentów wydarzenia w Bielsku-Białej. Sama Rodowicz od lat nie ukrywa zainteresowania tenisem i wielokrotnie wspominała o śledzeniu sukcesów polskich zawodniczek. Tym większe było zaskoczenie fanów, gdy doszło do takiego przejęzyczenia. Wystarczyło jednak kilka godzin, by artystka odniosła się do całej sytuacji i postanowiła rozwiać wszelkie wątpliwości.

Maryla Rodowicz przeprasza Chwalińską i Świątek

W poniedziałek wokalistka opublikowała wpis na swoim facebookowym profilu, w którym przeprosiła zarówno Igę Świątek, jak i Maję Chwalińską. Przyznała, że nie miała zamiaru nikogo wprowadzać w błąd ani umniejszać osiągnięć którejkolwiek z tenisistek. Jak podkreśliła, była po prostu myślami gdzie indziej, co doprowadziło do zabawnej pomyłki.

Rodowicz zaznaczyła również, że pozostaje wierną fanką tenisa i z uwagą śledzi występy polskich zawodniczek na światowych kortach. W swoim wpisie odniosła się do całej sytuacji z dużym dystansem, pokazując, że traktuje zdarzenie jako niegroźną wpadkę. 

Mam pracowite lato i jestem zachwycona, bo uwielbiam robić to,co robię.Czyli grać koncerty,być na scenie, bawić się z publicznością. Dzisiaj wróciłam o 3 rano, ale zaraz zabieram się za robienie zupy ze świeżych pomidorów. Chciałam przeprosić Igę Świątek i Maję Chwalińską. 2 dni temu brałam udział w koncercie TVP otwierającym Lato z Radiem, w Bielsku Białej. I palnęłam w wywiadzie, że dedykuję swój występ Idze Chwalińskiej. Matko, pożeniłam Maję z Igą. Przepraszam was dziewczyny, zeszłam ze sceny i byłam jeszcze w innym świecie. (...) Biję się w piersi. I wracam do pomidorowej. I życzę wam sukcesów na Wimbledonie - napisała Maryla.

Zapracowane lato Maryli Rodowicz

Maryla Rodowicz nie zwalnia tempa. Choć od lat należy do grona największych gwiazd polskiej sceny muzycznej, także w 2026 roku pozostaje bardzo aktywna koncertowo. Wakacje upływają jej pod znakiem licznych występów w całym kraju.

Artystka pojawiła się już podczas inauguracji cyklu „Lato z Radiem i Telewizją Polską” w Bielsku-Białej. Równocześnie promuje własną trasę koncertową „Niech żyje bal. Lato 2026”, w ramach której spotka się z publicznością w największych amfiteatrach i na plenerowych scenach. Maryla Rodowicz od lat przyciąga na koncerty kilka pokoleń słuchaczy. W repertuarze nie brakuje zarówno największych przebojów, jak i utworów, które na stałe zapisały się w historii polskiej muzyki rozrywkowej. To właśnie dzięki takim piosenkom jak „Niech żyje bal”, „Małgośka” czy „Remedium” artystka wciąż cieszy się niesłabnącą popularnością.

Przed wokalistką kolejne koncertowe przystanki. W najbliższych tygodniach publiczność będzie mogła zobaczyć ją między innymi w Sopocie, gdzie wystąpi 15 lipca w Operze Leśnej. Następnie odwiedzi Płock (13 sierpnia), Toruń (15 sierpnia), Mrągowo (21 sierpnia) oraz Ostródę (4 września). Wszystko wskazuje na to, że lato 2026 będzie dla Maryli Rodowicz wyjątkowo intensywne. Kalendarz koncertowy pozostaje wypełniony, a kolejne występy potwierdzają, że artystka nadal należy do najczęściej koncertujących gwiazd polskiej sceny muzycznej.

Bądź na bieżąco - najważniejsze wiadomości z kraju i zagranicy
Google News Obserwuj w Google News
Wybór Redakcji
Maciej Orłoś
Maciej Orłoś osiągnął wiek emerytalny. Wyjawił, ile może dostać z ZUS. "Nie zamierzam się skarżyć"
Maryla Rodowicz
Maryla Rodowicz właśnie potwierdziła. Koniec domysłów
 EastNews/KAPiF
Tak Rodowicz nazwała Maję Chwalińską. Ludzie w szoku po słowach, które padły
Maryla Rodowicz
Maryla Rodowicz odleciała na koncercie. Kuriozalna wpadka
None
Pola Wiśniewska zabrała głos po sprawie rozwodowej. To trwało wiele miesięcy
Torbicka
Jak dobrze znasz Grażynę Torbicką? Te pytania mogą zaskoczyć
Wybór Redakcji