Wyszukaj w serwisie
newsy tylko u nas foto telewizja kobieta quizy
Swiatgwiazd.pl > Newsy > Marzena Kipiel-Sztuka w szczególny sposób czciła zmarłych
Łukasz Ossowski
Łukasz Ossowski 10.06.2024 08:43

Marzena Kipiel-Sztuka w szczególny sposób czciła zmarłych

Marzena Kipiel-Sztuka
fot. KAPiF

Marzena Kipiel-Sztuka miała swoisty sposób na podtrzymywanie pamięci o zmarłych. Co robiła, gdy cmentarze były zamknięte?

Marzena Kipiel-Sztuka nie żyje

Marzena Kipiel-Sztuka nie żyje. Aktorka zmarła 9 czerwca. O wielkiej tragedii jako pierwsza poinformowała Renata Pałys, która razem z nią grała w serialu “Świat Według Kiepskich”. Wystarczyło jedno zdanie, by fani pogrążyli się w żałobie. 

Dzisiaj rano po ciężkiej chorobie odeszła Marzena Sztuka - napisała.

Fani nie mogli uwierzyć w komunikat o śmierci serialowej Halinki. Koleżanka aktorki z planu “Kiepskich” w wywiadach przekazała, jak wyglądały jej ostatnie chwile. 

To nie była nagła śmierć. Marzena od jakiegoś czasu poważnie chorowała, ale nie chciała, żeby o tym mówić. Po prostu przegrała z bardzo poważną chorobą – wytłumaczyła Pałys w rozmowie z “Super Expressem”.
 

Rodzona siostra żegna Marzenę Kipiel-Sztukę. Padły przykre słowa Marzena Kipiel-Sztuka przebywała w ośrodku psychiatrycznym

Marzena Kipiel-Sztuka miała w domu ołtarzyk

Gwiazda “Świata według Kiepskich” przeżyła wiele dramatycznych chwil. Przed nią zmarło czterech jej partnerów. Przy żadnym z nich miała szansy spędzić więcej niż pięciu lat. Gdy w czasie pandemii zamknięto cmentarze, aktorka znalazła inny sposób na uczczenie pamięci swoich bliskich. Gdy w wyniku zakazu nie mogła pomodlić się przy ich grobach, postanowiła zbudować ołtarzyk. 

To jest moja ściana pamięci, mogę popatrzeć na zdjęcia ważnych osób, których już ze mną nie ma. To sprawia, że nie mam potrzeby gonienia na cmentarz i robienia tam ogródków warzywno-kwiatowych. Pomyślę o zmarłych, pomodlę się w ich intencji i zapalam im wtedy świeczkę – wyznała w rozmowie z Faktem.

Aktorka starała się też zapamiętywać sny, w których odwiedzali ją zmarli. 

Tęsknię za nimi bardzo, na szczęście oni czasami wracają do mnie w snach. Kiedy mi się przyśnią, staram się jak najdłużej zapamiętać ten sen- dodała.

Co z pogrzebem serialowej Halinki?

Pogrzeb Marzeny Kipiel-Sztuki

Renata Pałys niemal do ostatnich chwil towarzyszyła swojej przyjaciółce z serialu. Ostatni raz widziała ją zaledwie kilka godzin przed śmiercią. Udało nam się skontaktować z aktorką, która przekazała pierwsze szczegóły pogrzebu.

Marzena będzie pochowana w Legnicy, w swoim rodzinnym mieście, z którym czuła się bardzo związana. We wtorek będzie wiadomo, kiedy odbędzie się pogrzeb – mówi nam Renata Pałys, serialowa Paździochowa. 

Aktorki przyjaźniły się także prywatnie. 

Tu nie ma co komentować, informacja jest jaka jest – mówi nam załamanym głosem Renata Pałys. 

Inna przyjaciółka zmarłej gwiazdy zdradza nam, że Marzena Kipiel-Sztuka zostanie pochowana w grobie swoich rodziców. 

Bardzo ich kochała. To dlatego, gdy wyszła za mąż za Konrada Sztukę (reżysera – red.), została przy swoim panieńskim nazwisku Kipiel. Chciała, by nazwisko rodziców przetrwało. Dlatego cieszyła się ze swojej popularności i z tego, że wyrobiła sobie nazwisko. Tylko ze względu na rodziców, bo sama w ogóle nie była próżna. Była zaprzeczeniem gwiazdy. Równa, skromna, zwyczajna dziewczyna z sąsiedztwa. Brak słów, bardzo mi smutno – zdradza nam inna koleżanka aktorka Marzeny Kipiel-Sztuki.

Marzena Kipiel-Sztuka, fot. KAPiF
Marzena Kipiel-Sztuka, fot. KAPiF
Marzena Kipiel-Sztuka, fot. KAPiF
Marzena Kipiel-Sztuka, fot. KAPiF