Wyszukaj w serwisie
newsy tylko u nas foto telewizja kobieta quizy
Swiatgwiazd.pl > Newsy > Michał Wiśniewski skazany na więzienie! Właśnie zapadł wyrok
Kamil Kozłowski
Kamil Kozłowski 30.10.2023 15:28

Michał Wiśniewski skazany na więzienie! Właśnie zapadł wyrok

Michał Wiśniewski wyrok sądu, ile lat więzienia
Michał Wiśniewski, fot. KAPIF

Michał Wiśniewski ma problemy z prawem. Po kilkuletniej walce o niewinność usłyszał wyrok. Sąd skazał artystę na więzienie.

Michał Wiśniewski ma problemy z prawem

W październiku 2021 roku Michał Wiśniewski usłyszał zarzuty dotyczące "doprowadzenia do niekorzystnego rozporządzenia mieniem znacznej wartości" w Spółdzielczej Kasie Oszczędnościowo-Kredytowej (SKOK) w Wołominie. Podobno wokalista przedstawił “nierzetelną dokumentację w celu uzyskania pożyczki” oraz “podał nierzetelne dane dotyczące dochodów poręczyciela”. Pożyczka oscylowała wokół – rzekomo nigdy nie spłaconej – kwoty w wysokości 2,8 mln złotych.

Obrońca artysty zapewniał, że ten uzyskiwał wskazane przed bankiem dochody, a problemy finansowe pojawiły się później. Sam Wiśniewski wydał oświadczenie, w którym zaapelował do mediów, by nie ucinały jego nazwiska i nie zasłaniały mu twarzy.

Do postawionych mi, zgodnie z prognozami mediów, zarzutów nie przyznałem się – napisał wokalista.

W tym samym komunikacie zaapelował do sądu, by sprawa została jak najszybciej wyjaśniona:

Myślę, że w interesie moim, jak i prokuratury jest jak najszybsze wyjaśnienie tej sprawy. Proszę o nienękanie mnie i mojej rodziny, jednocześnie dziękując przyjaciołom za wsparcie

Dwa lata później, 26 października, Michał stawił się w sądzie, by znów złożyć zeznania. Po czterech dniach usłyszał wyrok, który nie okazał się dla niego korzystny.

Michał Wiśniewski poniósł srogą karę przez ogłoszenie bankructwa. Utrata majątku nie była najgorsza Michał Wiśniewski ma nową "fuchę". Tam jeszcze go nie było! Oj, tym razem ludzie naprawdę się wściekną

Jak Michał Wiśniewski się tłumaczył?

Michał po ubiegłotygodniowym spotkaniu w sądzie zapewniał, że jest niewinny. W rozmowie z Pudelkiem powiedział:

Nastrój po rozprawie jest bardzo dobry, bo — powtarzam to po raz kolejny — ja jestem niewinny. Poza tym nie mam zbyt wiele do powiedzenia, bo ta sprawa wydarzyła się blisko 20 lat temu, a ja zostałem publicznie skazany już wtedy, kiedy postawiono mi zarzuty

Dziś wokalista usłyszał wyrok. Zanim to nastąpiło, tak tłumaczył się w sądzie:

Chcąc wyłudzić te pieniądze, to zabrałbym je, a nie włożył w klub i remont (...) Sprawa SKOK Wołomin jest sprawą powszechnie znaną i myślę, że jestem idealną twarzą do tego (....) Największym jej bohaterem i gwiazdą jest jednak osoba, która do tego incydentu dopuściła — Piotr P. (jeden z głównych podejrzanych w tzw. aferze finansowej Spółdzielczej Kasy Oszczędnościowo-Kredytowej w Wołominie— przyp. red) (...) Niczego nie ukradłem (...) Wyrok skazujący byłby absolutnie niesprawiedliwy i błędny.

Michał Wiśniewski skazany. Wyrok sądu

Jak donosi “Fakt”, w poniedziałek 30 października w Sądzie Okręgowym Warszawa-Praga Michał Wiśniewsku usłyszał, że jest winny zarzucanych mu czynów. Sąd wymierzył mu karę 1,5 roku więzienia, grzywnę w wysokości 80 tysięcy zł i nakazał pokrycie kosztów procesowych.

Sąd uznał, że nie budzi najmniejszej wątpliwości, że oskarżony wypełnił wszystkie czyny zarzucane mu w akcie oskarżenia.

Wyrok jest nieprawomocny. Wiśniewski już zapowiedział, że się od niego odwoła:

Ja nie zataiłem żadnych informacji (...) Jestem niewinny. Nie dopuściłem się, ani jednego z zarzucanych mi czynów — zaznaczał w sądzie Michał Wiśniewski (zgadza się na podanie nazwiska), cytowany przez PAP.

Na temat decyzji sądu wypowiedział się także adwokat artysty:

W ciągu tygodnia zostanie złożony wniosek o pisemne uzasadnienie wyroku. Będziemy składać wnioski apelacyjne. Klient konsekwentnie nie przyznaje się do winy i trudno w odczuciu obrony, aby mu tę winę przypisywać. Tę kwestię będzie ewentualnie rozpatrywał sąd apelacyjny/ Kara 1,5 roku po 17 latach od przypisanego aktem oskarżenia czynu dla osoby niekaranej może się w ocenie niektórych jawić jako surowa – powiedział po rozprawie mecenas Michał Orlikowski.

Michał na poprzedniej rozprawie obiecał przedstawić dowody potwierdzające jego niewinność:

Poddam to na pewno do dyskusji publicznej, jak wszystko się zakończy, opublikuję dowody i nie pozostawię tego bez echa.

Wokalista nagrał też oświadczenie wideo. Publikujemy je poniżej.

Michał Wiśniewski, fot. KAPIF
Michał Wiśniewski, fot. KAPIF
Michał Wiśniewski
Michał Wiśniewski, fot. KAPIF