Wyszukaj w serwisie
newsy tylko u nas foto telewizja kobieta quizy
Swiatgwiazd.pl > Newsy > Michał Wiśniewski żył "jakby luksusowo", już niedługo może egzystować za grosze. Tak karmią za kratami
Katarzyna Derda
Katarzyna Derda 06.11.2023 22:14

Michał Wiśniewski żył "jakby luksusowo", już niedługo może egzystować za grosze. Tak karmią za kratami

Michał Wiśniewski
Jak wygląda jedzenie w więzieniu?, fot. KAPiF

Michał Wiśniewski niedawno usłyszał miażdżący wyrok sądu: 1,5 roku więzienia oraz gigantyczna grzywna. Muzyk, który nawet po ogłoszeniu upadłości konsumenckiej zaczął budować ekskluzywną willę, zapowiedział apelację. A co się stanie, jeżeli sąd apelacyjny się do niej nie przychyli?

Michał Wiśniewski: wyrok sądu

Pod koniec 2017 roku Wiśniewski przyznał, że złożył wniosek o upadłość konsumencką. Sąd przychylił się do jego prośby. Jakiś czas później, w wywiadzie dla portalu Weszło, opowiadał, jak udało mu się stracić 35 milionów, zarobionych przez 10 lat działalności.

Te 35 milionów zarobiłem przez 10 lat. Wychodzi po 3,5 miliona rocznie. I co roku kupujesz sobie samochód za bańkę, a koledze dajesz poprzedni. No to, ile masz już baniek? 2,5. To idzie oczywiście na głupoty, no bo na co możesz stracić takie pieniądze? Tu kupisz samochód, tu samolot, tam apartamenty w Tajlandii. W Tajlandii jeszcze nie jest tak drogo, ale zastanówcie się, ile kosztuje apartament w Warszawie – tłumaczył lider Ich Troje.

Nawet po ogłoszeniu upadłości konsumenckiej był w stanie budować gigantyczną willę, w której miała pomieścić się cała jego rodzina: wszystkie dzieci jego oraz Poli. Na jedzeniu też na pewno nie oszczędzał. A jakie menu może go czekać w więzieniu? Poniżej szczegóły.

Michał Wiśniewski straci willę przez problemy z prawem? Smutne doniesienia o budowie Michał Wiśniewski skazany, ale to jego byłe żony mają prawdziwe kłopoty. One też są uwikłane w sprawę

Jak wygląda więzienne jedzenie?

Jeżeli Wiśniewski rzeczywiście trafi do więzienia, nie może liczyć na wyszukane posiłki. Rządowy portal Sw.gov.pl informuje, że dieta więzienna opiera się na trzech posiłkach dziennie, razem liczących 2600 kalorii. Dzienny koszt takich dań wynosi nieco ponad 4 złote.

W więzieniu funkcjonuje menu podstawowe, lecznicze (lekkostrawne lub dla cukrzyków), uwzględniające wymogi religijne i takie dla osadzonych pracujących w szczególnie uciążliwych warunkach. Żadne z nich nie zapewnia jednak szczególnych frykasów. Portal Krakow.naszemiasto.pl opublikował jadłospis z Aresztu Śledczego w Krakowie, które i tak wypada bardzo cywilizowanie:

  • śniadanie - chleb z margaryną, a do tego: mortadela drobiowa, paprykarz, mielonka prasowana, salceson, śledzie w oleju, pasztet drobiowy;
  • zupa - pieczarkowa z makaronem, ziemniaczana, ryżowa, pomidorowa z ryżem, jarzynowa z ziemniakami, grysikowa, ogórkowa z ryżem;
  • drugie danie - makaron z mięsem, ziemniaki ze smażoną kiełbasą z cebulą i surówką z ogórków kiszonych, fasolka po bretońsku z ziemniakami, kasza z klopsami wieprzowymi w sosie pieczarkowym i surówką wielowarzywną, ziemniaki z gulaszem sojowym i surówką z marchewki, ziemniaki z ogórkiem kiszonym i sznyclem, kasza z gulaszem wieprzowym i burakami gotowanymi;
  • kolacja - makaron z serem lub chleb z margaryną, a do tego: powidła, jajka gotowane, pasta serowo-rybna, marmolada, mortadela drobiowa, kiełbasa parówkowa na gorąco (z musztardą).

A jakie są szanse, że Wiśniewski rzeczywiście trafi do więzienia? Szczegóły poniżej, możecie się zdziwić.

Michał Wiśniewski.jpg
Michał Wiśniewski, fot. KAPiF

Czy Michał Wiśniewski pójdzie do więzienia?

W obecnej sytuacji Michała czeka jeszcze apelacja. Wiśniewski nie przyznaje się bowiem do winy i zapowiada, że chce walczyć o swoje dobre imię. Dopiero wyrok sądu apelacyjnego zadecyduje, co spotka lidera Ich Troje. Jeżeli jednak drugi wyrok nie będzie dla niego przychylny, to wciąż nie oznacza, że na pewno trafi do więzienia. Jak to możliwe?

Według polskiego prawa osoba skazana na karę pozbawienia wolności do 1,5 roku może się starać o dozór elektroniczny. Polega on na założeniu skazanemu na nogę elektronicznej opaski, dzięki której jest on stale monitorowany. Taka osoba, zamiast iść na 1,5 roku do więzienia, może spędzić ten okres we własnym miejscu zamieszkania. Przysługuje jej również czas, w którym może opuszczać dom, na przykład w celu wykonywania pracy zarobkowej – wyjaśniła mecenas Katarzyna Bórawska w rozmowie z Onetem.

Michał Wiśniewski.jpg
Michał Wiśniewski, fot. KAPiF
Michał Wiśniewski.jpg
Michał Wiśniewski, fot. KAPiF
Michał Wiśniewski.jpg
Michał Wiśniewski, fot. KAPiF
Michał Wiśniewski.jpg
Michał Wiśniewski, fot. KAPiF

Źródło: ShowNews, Krakow.naszemiasto.pl, Weszło, Sw.gov.pl