Wyszukaj w serwisie
newsy tylko u nas foto telewizja kobieta quizy
Swiatgwiazd.pl > Newsy > Nie tak powinien wyglądać grób serialowego Boczka. To już trzy lata od śmierci Dariusza Gnatowskiego
Katarzyna Derda
Katarzyna Derda 20.10.2023 17:26

Nie tak powinien wyglądać grób serialowego Boczka. To już trzy lata od śmierci Dariusza Gnatowskiego

Dariusz Gnatowski / groby gwiazd
Jak wygląda Grób Dariusza Gnatowskiego?, fot. KAPiF; instagram.com/shownews.pl

Dariusz Gnatowski zmarł zupełnie niespodziewanie trzy lata temu. 20 października przypadka rocznica śmierci serialowego Boczka. Jak obecnie wygląda grób aktora i gdzie się znajduje? Możecie być bardzo zaskoczeni wyglądem nagrobka…

Dariusz Gnatowski: choroba i śmierć

Gnatowski był uwielbiany przez widzów serialu “Świat według Kiepskich”. Jego rola Arnolda Boczka jest kultowa do dziś. Niestety, wieloletnie zmagania z chorobą i nagła śmierć przerwały jego karierę. Dariusz od lat młodości walczył z otyłością. Miał cukrzycę typu 2, ale przez długi czas jej nie leczył, przez co w 2009 roku zdiagnozowano u niego retinopatię oraz stopę cukrzycową. Groziła mu nawet amputacja nogi.

Aktor mógł liczyć na wsparcie żony Anny Wach, którą poślubił w 1990 roku. Doczekali się dorosłej już córki Julii. Mieszkali koło Wieliczki i cieszyli się rodzinnym szczęściem, a żona Dariusza robiła co mogła, by pomóc mu walczyć z otyłością i konsekwencjami choroby. Niestety, nie uniknął najgorszego.

Po jakimś czasie od tamtej rozmowy Darek zachorował. Poczuł się gorzej i nie zareagował w porę. Po prostu uznał to za przeziębie­nie. Za późno trafił do szpitala. Nie było już ratunku. Szok – wspomina Anna Skowrońska, kierowniczka produkcji i współproducentka w książce na temat serialu.

Gdzie został pochowany Dariusz Gnatowski i jak wygląda jego miejsce pochówku? Poniżej wszystkie szczegóły.

Dariusz Gnatowski.jpg
Dariusz Gnatowski w “Świecie według Kiepskich”, fot. Telus/AKPA
Córka Dariusza Gnatowskiego ma już 28 lat. Od maleńkości przypomina swojego ojca Marzena Kipiel-Sztuka ma poważne problemy ze zdrowiem. "Zażywam silne środki, nie mogę spać"

Gdzie jest grób Dariusza Gnatowskiego?

Gnatowski trafił do krakowskiego szpitala 20 października 2020 trafił z powodu zapalenia płuc. W pewnym momencie doszło do ostrej niewydolności oddechowej, w wyniku czego zmarł. Pośmiertnie twierdzono u niego zakażenie koronawirusem SARS-CoV-2, wywołującym COVID-19.

Trafił do nas w bardzo ciężkim stanie, właściwie kilka godzin po przyjęciu do szpitala zmarł. To była bardzo trudna, bardzo żmudna akcja reanimacyjna, ogromny wysiłek lekarzy i pielęgniarek, którym bardzo dziękuję, bo włożyli mnóstwo serca, mnóstwo energii, by uratować Darka Gnatowskiego, niestety nie skończyło się to optymistycznie i Darka żegnamy – ogłosił mediom Marcin Mikos, zastępca dyrektora Szpitala Specjalistycznego im. J. Dietla w Krakowie.

Urna z prochami Dariusza została pochowana 3 listopada 2020 na Cmentarzu Podgórskim w Krakowie. Lokalizacja grobu: kwatera XXXIV, rząd 3, miejce 3.

Poniżej publikujemy zdjęcia grobu Gnatowskiego z ostatnich trzech lat. Skromny pochówek może być zaskoczeniem dla wielu jego fanów.

Dariusz Gnatowski.jpg
Dariusz Gnatowski z córką, fot. KAPiF

Jak wygląda teraz grób Dariusza Gnatowskiego?

Kiedy tylko w sieci pojawiają się zdjęcia grobu Gnatowskiego, natychmiast pojawiają się komentarze, jak skromny widok on prezentuje. Aktor został pochowany przy innych osobach, dlatego zarówno płyta nagrobna, jak i kamień są już nieco zniszczone i porysowane. Fotografie z 2023 roku, jakie wykonał portal ShowNews, w pełni pokazują, jak wygląda obecnie miejsce pochówku.

Nagrobek nie ma trzech lat, ma dużo więcej. Gnatowski jest dochowany do innej osoby już pochowanej w 1994 roku – wyjaśnia tę sytuację pewien internauta, prowadzący na Instagramie profil przedstawiający groby gwiazd.

Dariusz Gnatowski.png
Grób Dariusza Gnatowskiego w 2021 roku, fot. Zygmunt Put, CC BY-SA 4.0 <https://creativecommons.org/licenses/by-sa/4.0>, via Wikimedia Commons
Dariusz Gnatowski.png
Grób Dariusza Gnatowskiego 11 listopada 2020 roku, fot. Zygmunt Put, CC BY-SA 4.0 <https://creativecommons.org/licenses/by-sa/4.0>, via Wikimedia Commons
Dariusz Gnatowski.png
Grób Dariusza Gnatowskiego w 2023 roku, fot. instagram.com/shownews.pl, ANDRZEJ BANAŚ/POLSKA PRESS
Dariusz Gnatowski.jpg
Dariusz Gnatowski, fot. KAPiF
Dariusz Gnatowski.jpg
Dariusz Gnatowski, fot. KAPiF
Dariusz Gnatowski.jpg
Dariusz Gnatowski z żoną, fot. KAPiF
Dariusz Gnatowski.jpg
Dariusz Gnatowski z żoną, fot. KAPiF