Nie żyje Dan Sartain Żródło: Fot. facebook.com/DanSartainOfficial

Nie żyje Dan Sartain, amerykański muzyk zmarł w wieku 39 lat

22 Marzec 2021 Barbara BujarBarbara Bujar

Nie żyje Dan Sartain. Amerykański muzyk miał zaledwie 39 lat. Współpracował między innymi z wytwórnią Jacka White’a i był supportem jednej z tras koncertowych zespołu The White Stripes. O jego śmierci poinformowała zrozpaczona rodzina, prosząc o pomoc finansową w organizacji pogrzebu. Fani Sartaina nie zostawili jego bliskich w potrzebie.

  • W sobotę 20 marca wieku zaledwie 39 lat zmarł Dan Sartain
  • Przyczyna śmierci amerykańskiego muzyka nie została ujawniona
  • Rodzina zorganizowała zbiórkę pieniędzy na organizację pogrzebu

Dan Sartain nie żyje – wstrząsającą wiadomość przekazała rodzina młodego muzyka. Amerykański artysta miał zaledwie 39 lat. Odszedł w minioną sobotę, 20 marca 2021 roku.

Dan Sartain nie żyje. Zrozpaczona rodzina prosi o pomoc

Wiadomość o śmierci muzyka pogrążyła w żałobie jego bliskich i fanów. Zdruzgotana rodzina musiała zająć się organizacją pogrzebu. O pomoc w sfinansowaniu ceremonii poprosiła sympatyków Sartaina. W tym celu w sieci powstała specjalna zbiórka pieniędzy.

Fani amerykańskiego artysty nie przeszli obojętnie obok cierpienia i potrzeb jego rodziny. Na internetowym koncie zbiórki zaledwie w kilkanaście godzin uzbierało się ponad 20 tysięcy dolarów. Bliscy Sartaina złożyli publiczne podziękowania wszystkim darczyńcom.

- Dan pozostawił nam wiele wspomnień i dużo muzyki. Opuścił nas jednak o wiele za szybko.(...) Jesteśmy niezwykle zdumieni szybkością, z jaką udało się zebrać pieniądze (…) Dziękujemy serdecznie każdemu. Przesyłamy dużo miłości – napisała rodzina zmarłego muzyka.

Magda Gessler po raz pierwszy wspomniała o śmierci mamyMagda Gessler po raz pierwszy wspomniała o śmierci mamyCzytaj dalej

Bliscy Sartaina zapewnili też, że nadwyżka pieniędzy ze zbiórki internetowej zostanie przez nich odpowiednio wykorzystana. Zdradzili, że środki trafią na fundusz powierniczy córki muzyka, Audrey.

Przyczyna śmierci Dana Sartaina wciąż nie została ujawniona.

Dan Sartain – kim był?

Dan Sartain urodził się 13 sierpnia 1981 roku w Center Point w Alabamie. Tworzył muzykę obejmującą wiele różnych gatunków. Wśród nich można wyróżnić rockabilly, punk rock oraz blues.

Artysta rozpoczął swoją karierę w latach 90. ubiegłego wieku. Występował wówczas w zespole Plate Six. Z czasem podjął współpracę z wytwórnią Third Man Records założoną przez Jacka White’a oraz wyjechał jako support na trasy koncertowe The White Stripes i The Hives.

Ostatni album Dana Sartaina trafił do sprzedaży w 2016 roku. Krążek nosi tytuł „Century Plaza”

Artykuły polecane przez redakcję ŚwiatGwiazd.pl:

źródło: Radio Zet

Następny artykuł