Swiatgwiazd.pl
Nie żyje Wiesław Wójcik

eastnews & TRICOLORS

Nie żyje Wiesław Wójcik. Ceniony aktor miał 75 lat

5 Kwietnia 2021

Autor tekstu:

Natalia Niewczas

Udostępnij:

Nie żyje gwiazdor popularnego serialu TVP “Korona Królów". Wiesław Wójcik zmarł w Niedzielę Wielkanocną, o czym jako pierwszy poinformował regionalny kanał Telewizji Polskiej. W dorobku zawodowym aktora nie brakuje r&oacut

  • Nie żyje Wiesław Wójcik

  • Przykre wieści przekazał regionalny oddział TVP

  • Aktor występował w licznych produkcjach pełnometrażowych i telewizyjnych

Nie żyje Wiesław Wójcik. Przykre doniesienia spłynęły do mediów w poniedziałek 5 kwietnia. Wieści przekazano między innymi w głównym wydaniu serwisu informacyjnego TVP3 Kraków. To właśnie w tym mieście Wiesław Wójcik zdobywał kierunkowe wykształcenie.

Nie żyje gwiazdor serialu “Korona Królów”. Smutne wieści przekazała stacja TVP

Wiesław Wójcik, postać zasłużona dla polskiego kina i telewizji, nie żyje. Na oficjalnym profilu TVP3 Kraków pojawił się już stosowny wpis. Aktor aktywnie współpracował z Telewizją Polską, w 2018 roku angażując się w produkcję popularnego serialu “Korona Królów”, gdzie wcielał się w rolę Władysława I Łokietka.

- Nie żyje Wiesław Wójcik - aktor, znany z kilkudziesięciu ról filmowych i teatralnych - poinformowano w social mediach.

Gwiazdor TVP zmarł w Niedzielę Wielkanocną dnia 4 kwietnia. Na ten moment nie wiadomo, jaka jest bezpośrednia przyczyna śmierci aktora. Wiesław Wójcik odszedł, dożywając wieku 75 lat.

Życie i kariera Wiesława Wójcika

Wiesław Wójcik przyszedł na świat w październiku 1945 roku. Aktor zdobył kierunkowe wykształcenie w Krakowie, uczęszczając na zajęcia w Państwowej Wyższej Szkole Teatralnej. Ostatecznie otrzymał dyplom w 1969 roku, w tym samym czasie zaliczając sceniczny debiut.

Od końca lat 60 ubiegłego wieku widzowie mogli oglądać występy Wiesława Wójcika w trzech teatrach: Teatrze Zagłębia w Sosnowcu, Teatrze Rozmaitości w Krakowie oraz Starym Teatrze w Krakowie. Aktor pojawiał się również na wielkim i srebrnym ekranie, często uświetniając filmowe projekty rolami drugoplanowymi.

Wiesław Wójcik pierwszy raz pojawił się w produkcji pełnometrażowej w 1974 roku (“Spacer pod psem”). W późniejszych latach miał okazję współpracować z Andrzejem Wajdą. Aktor wystąpił w filmie “Człowiek z marmuru” oraz produkcji z 2007 roku “Katyń” jako listonosz, co było jego ostatnią rolą filmową.

Wielu zapamięta Wiesława Wójcika także z licznych występów telewizyjnych. Aktor występował epizodycznie również w takich serialach jak “Na dobre i na złe”, “Kryminalni”, “Złotopolscy” czy “Czas honoru”. Wiesław Wójcik po raz ostatni pracował na planie telewizyjnej produkcji w 2018 roku, wcielając się we Władysława I Łokietka, czym zaskarbił przychylność odbiorców.

Artykuły polecane przez redakcję Świat Gwiazd:

  • Zofia Zborowska ujawniła planowane imiona dzieci, internauci są zdumieni

  • Aleksander Kwaśniewski opowiedział o powikłaniach po koronawirusie

  • Członek ekipy Dowbor opowiedział o kulisach "Nasz nowy dom"

Źródło: Plotek, Radio Zet, WP

Podobne artykuły

Sara Müldner z "Na dobre i na złe"

Życie gwiazd

Jak dziś wygląda Sara Müldner? Była gwiazdą "Na dobre i na złe"

Czytaj więcej >
Piotr Fronczewski

Życie gwiazd

Piotr Fronczewski poświęca dużo czasu rodzinie. Nie chce popełnić błędu sprzed lat

Czytaj więcej >
Jolanta Fraszyńska

Życie gwiazd

Jolanta Fraszyńska szykuje się do ślubu. Kim jest jej wybranek?

Czytaj więcej >
Zdzisław pokazał ukochaną

Życie gwiazd

„Sanatorium miłości”: Zdzisław pochwalił się ukochaną

Czytaj więcej >

Życie gwiazd

Cezary Pazura prezentuje umięśnioną klatę na Instagramie żony. Fani zaniemówili

Czytaj więcej >

Życie gwiazd

Cezary Pazura świętuje 12 urodziny córki. Pokazał urocze zdjęcia

Czytaj więcej >