Swiatgwiazd.pl
Kim jest ojciec Rafała Brzozowskiego

TRICOLORS/East News

Niewielu wie, że ojciec Rafała Brzozowskiego jest uznanym sportowcem. Wywalczył złoty medal na Mistrzostwach Świata Weteranów

3 Czerwca 2021

Autor tekstu:

Weronika Wasiak

Udostępnij:

Chociaż życie Rafała Brzozowskiego wzbudza niemałe zainteresowanie, o jego ojcu mówi się, a tym bardziej wie, stosunkowo niewiele. Tylko nieliczni mieli pojęcie, kim jest Zdzisław Brzozowski. Tymczasem okazuje się, że jest on doskonale znany w świecie sportu, a dokładniej w zapasach.

  • Rafał Brzozowski na eurowizji

  • Kim jest Zdzisław Brzozowski?

  • Ojciec Rafała Brzozowskiego mistrzem świata

Od kilku dobrych tygodni Rafał Brzozowski nie znika z pierwszych stron kolorowej prasy. Wybranie go na reprezentanta Polski w konkursie Eurowizji wzbudziło niemałe poruszenie, a im bliżej było pierwszych eliminacji, tym bardziej emocje sięgały zenitu.

Rafał Brzozowski nie znalazł swojego miejsca w finale

Udział gwiazdora TVP w Eurowizji od samego początku i do samego końca rodził szereg skrajnych dyskusji - jedni szczerze wspierali go w półfinale, a inni wróżyli mu porażkę.

Ostatecznie spełnił się gorszy ze scenariuszy i Rafał Brzozowski z piosenką "The Ride" nie dostał się do finału. Mimo niepowodzenia, zaraz po powrocie do kraju uśmiech nie znikał z twarzy muzyka, a on sam deklarował, że przygotowuje nowe piosenki.

Katarzyna Cichopek

Katarzyna Cichopek w za dużych butach. Odpowiada na krytykę internautów

CZYTAJ DALEJ

Niestety, dobre chęci i plan na zostanie tygrysem polskiej sceny muzycznej szybko, i dość krytycznie, ocenili zasłużeni weterani w tej dziedzinie. W rozmowie z Plejadą chociażby Hirek Wrona jasno postawił sprawę, dając wszystkim do zrozumienia, że Rafał o wiele lepiej sprawdza się w roli prezentera telewizyjnego.

- Zastanawiam się, czy w ogóle jakaś kariera muzyczna u niego zaistniała. Słucham rynkowych nowości, a on kojarzy mi się raczej jako prezenter programów telewizyjnych. Słyszałem piosenkę, którą wykonał podczas tegorocznej Eurowizji i nie byłem zdziwiony, że nie awansował do finałowej rozgrywki. [...] Skoro sprawdza się jako prezenter telewizyjny, może w tym kierunku powinien pójść? Być może to jest jego miejsce na ziemi - zasugerował w rozmowie z Plejadą.

Z kolei Elżbieta Zapendowska oceniła, że Brzozowski co prawda potrafi śpiewać, ale nie wybija się niczym szczególnym, a o jego karierze decyduje "jeden człowiek, który stoi na czele telewizji". Wychodzi więc na to, że Rafał Brzozowski talent do śpiewania ma, ale nieszczególnie użyteczny. Po kim jednak mógł go odziedziczyć?

Sięgając w głąb informacji na temat jego życia prywatnego łatwo można wysnuć teorię, że raczej nie po ojcu. Kim więc jest Zdzisław Brzozowski, o którym wiadomo tak niewiele?

Ojciec Rafała Brzozowskiego został mistrzem świata

Śmiało możemy stwierdzić, że Rafał wybrał ścieżkę życiową dalece odbiegającą od tej, którą od lat podąża jego ojciec. Zdzisław Brzozowski jest bowiem wielokrotnie nagradzanym zapaśnikiem.

Na krótko przed pandemią udało mu się zdobyć złoty medal na Mistrzostwach Świata Weteranów w Warszawie, a nieco później - złoto ze Światowego Festiwalu Zapaśniczego w Tokio.

Pan Zdzisław trenuje od 13. roku życia, studiował na Akademii Wychowania Fizycznego, a w 1980 roku wziął udział w Igrzyskach Olimpijskich w Moskwie, gdzie udało mu się pokonać samego Mistrza Rosji.

- Najważniejsza jest wiara. Zarówno w swoje siły i możliwości, jak i w to, że wszystko zaczyna się w głowie. To swoiste połączenie naszego ducha z ciałem, które trzeba ćwiczyć i poddawać coraz to większemu wysiłkowi - mówił w rozmowie z Tygodnikiem Nowodworskim.

Zdzisław Brzozowski ma trzech synów i żaden z nich nie poszedł w jego ślady. Niewątpliwie jednak jest dla nich ogromną inspiracją, co swego czasu przyznał sam Rafał.

- Jestem z niego bardzo dumny, chciałbym mieć w przyszłości taka kondycję i taki zapał do działania - wyznał dla Jastrząb Post.

Artykuły polecane przez redakcję Świat Gwiazd:

  • Marta Lempart zmaga się z poważnymi problemami. Pomagają jej rodzice

  • Małgorzata Kożuchowska w różowych włosach. Pokazała zdjęcie sprzed lat

  • Maciej Dowbor zapomniał o imieninach żony? Joanna Koroniewska zareagowała

Źródło: Jastrząb Post, Super Express, Pomponik

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami na temat gwiazd i nowinek ze świata show-biznesu koniecznie napisz do nas na adres: redakcja@swiatgwiazd.pl

Podobne artykuły

Sara Müldner z "Na dobre i na złe"

Życie gwiazd

Jak dziś wygląda Sara Müldner? Była gwiazdą "Na dobre i na złe"

Czytaj więcej >
Piotr Fronczewski

Życie gwiazd

Piotr Fronczewski poświęca dużo czasu rodzinie. Nie chce popełnić błędu sprzed lat

Czytaj więcej >
Jolanta Fraszyńska

Życie gwiazd

Jolanta Fraszyńska szykuje się do ślubu. Kim jest jej wybranek?

Czytaj więcej >
Zdzisław pokazał ukochaną

Życie gwiazd

„Sanatorium miłości”: Zdzisław pochwalił się ukochaną

Czytaj więcej >
Iga Krefft Teresa Lipowska

Życie gwiazd

Iga Krefft opowiedziała o depresji. "Stałam się więźniem samej siebie"

Czytaj więcej >
Grażyna Torbicka

Życie gwiazd

Grażyna Torbicka zaopiekowała się sławną matką. Zrezygnowała z ważnych planów

Czytaj więcej >