Wyszukaj w serwisie
newsy tylko u nas foto telewizja kobieta quizy
Swiatgwiazd.pl > Newsy > Nowe oświadczenie ws. Kate. Fani księżnej w rozpaczy
Katarzyna Derda
Katarzyna Derda 21.05.2024 16:24

Nowe oświadczenie ws. Kate. Fani księżnej w rozpaczy

Księżna Kate
Fot. East News

Księżna Kate zniknęła z oczu całego świata. Co się z nią teraz dzieje? Nowy komunikat Pałacu jest pełen pesymizmu i napawa niepokojem.

Gdzie jest księżna Kate?

Księżna Kate po raz ostatni była widziana publicznie na mszy bożonarodzeniowej w 2023 roku. 22 marca nagrano film, na którym ogłosiła, że lekarze zdiagnozowali u niej raka i musi poddać się chemioterapii zapobiegawczej. Poza tymi dwiema sytuacjami nie była widziana publicznie, choć w mediach nie brakowało przerobionych zdjęć oraz sytuacji, w których prawdopodobnie wykorzystane były sobowtóry żony Williama.

Ostatnie informacje dotyczące miejsca pobytu Kate i ich dzieci pochodzą sprzed świąt wielkanocnych. Wtedy cała rodzina wraz z Williamem udała się do posiadłości Anmer Hall w Norfolk, niedaleko królewskiego pałacu w Sandringham. Tego samego, z którego 28 grudnia wyjechała tajemnicza karetka pogotowia w otoczeniu policji. Teraz Pałac wydał całkiem nowe oświadczenie, dotyczące księżnej. Niestety, nie napawa ono optymizmem, szczegóły poniżej.

Czarno-białe zdjęcie Kate na profilu poważnej stacji Kate zniknęła, a kochanka wyszła z cienia?

Co się dzieje z księżną Kate?

Wczoraj opublikowano nowy raport fundacji, którą założyła księżna Kate. W minionym roku była ona jej głównym obiektem zainteresowania. Opublikowanie badań organizacji od razu wywołało pytania o to, czy jej założycielka wróci do pracy i obowiązków publicznych.

Główny portal BBC informuje, że Kate była “siłą napędową” grupy, która przygotowywała raport, czyli The Royal Foundation Centre for Early Childhood. Organizacja “Early Years” namawia firmy i pracodawców do wspierania rodzin i matek z małymi dziećmi lub pomoc w opiece nad nimi. Wydawałoby się, że teraz, skoro fundacja ruszyła do przodu z nowymi projektami, księżna pokaże się choć symbolicznie, by okazać swoje dalsze wsparcie. W końcu król Karol, pomimo diagnozy raka, spełnia obowiązki publiczne. Te pytania dziennikarze zadali rzecznikowi księżnej i księcia Walii. Co odpowiedział Pałac Kensington?

Czy księżna Kate pokaże się publicznie? Nowe oświadczenie Pałacu

Tuż po publikacji raportu fundacji księżnej Kate pojawiło się też nowe oświadczenie Pałacu Kensington. Słowa rzecznika Kate i Williama opublikowało BBC. Przedstawiciel ogłosił, że księżna została poinformowana o raporcie jej organizacji, jednak nie należy spodziewać się jej powrotu do obowiązków. Fani księżnej w rozpaczy, bo nie tak szybko ją zobaczą.

Nie należy oczekiwać powrotu księżnej do pracy, dopóki nie zostanie do niej dopuszczona przez jej zespół medyczny – poinformował rzecznik Pałacu Kensington.

Przedstawiciel księżnej zaznaczył jednak, że Fundacja Early Years “nadal będzie odgrywać kluczową rolę w jej działaniach”. Nie ma jednak wątpliwości, że przedłużająca się nieobecność Kate wywołuje coraz większy niepokój. Stoi też w sprzeczności w licznych zapewnieniach jej męża, że “księżna czuje się dobrze”.

księżna Kate, czy pokaże się publicznie, czy wróci do obowiązków, nowe oświadczenie pałacu
Książę William i Księżna Kate w 2021 roku, Rex Features/East News
księżna Kate, czy pokaże się publicznie, czy wróci do obowiązków, nowe oświadczenie pałacu
Książę William w 2024 roku, Rex Features/East News

Źródło: BBC