Swiatgwiazd.pl > Film i tv > Open'er Festival 2022: Niespodziewanie odwołano koncerty. Kto jednak nie zagra?
Katarzyna Derda
Katarzyna Derda 01.07.2022 20:34

Open'er Festival 2022: Niespodziewanie odwołano koncerty. Kto jednak nie zagra?

Open'er Festival 2022 EA
PMPhoto / SplashNews.com/East News

Trwa Open'er Festival 2022. Organizatorzy właśnie ogłosili ewakuację uczestników. Przerwano wszystkie koncerty. Na polu festiwalowym ogłoszono nakaz ewakuacji i prośbę o zachowanie spokoju. Wszystko przez bardzo niebezpieczne warunki pogodowe.

Alert jest spowodowany ogromną burzą, która nadciąga na teren festiwalu. Ekipy muzyczne zostały pochowane, ludzie są ewakuowani autobusami Open'era. To nie jest do końca odwołanie koncertów, ale czasowe zawieszenie, z tym że na razie nie ma określonego czasu — przekazuje organizator imprezy Alter Art w rozmowie z portalem Onet.

Burza nad Open'er Festival 2022. Koncerty odwołane

Na ten moment nikomu nic się nie stało. Wszyscy zostali bezpiecznie ewakuowani z miejsca lotniska Gdynia-Kossakowo — czytamy relację z festiwalu Bartosza Sądera.

Dziennikarze portalu Onet informują jednak, że nad okolicą zebrały się groźne, czarne burzowe chmury. Wieje też bardzo silny wiatr i pada ulewny deszcz. Trzeci dzień festiwalu został zatem skutecznie zakłócony przez pogodę.

Burza i wichura przerwały trwające właśnie koncerty grupy OIO na Tent Stage oraz artystki hip-hopowej Flohio. Zdążył się za to odbyć występ Jana Rapowanie na największej festiwalowej scenie (Main Stage), ale już kilkanaście minut po nim pojawiły się komunikaty o ewakuacji.

Na 1 lipca w najbliższych godzinach zaplanowano jeszcze koncerty Megan Thee Stallion, Biffy Clyro, Sky Ferreira i Manoid. O godzinie 22 miała wystąpić wielka gwiazda wieczoru, czyli Dua Lipa. Nie wiadomo, jak długo potrwa jeszcze burza, więc więcej wydarzeń może zostać odwołanych.

Już wczoraj zapowiadano, że mogą wystąpić złe warunki pogodowe. Nad Trójmiastem przechodziła bowiem spora burza, która na szczęście skończyła się na tyle szybko, by sprawnie można było powrócić do koncertowej rzeczywistości. Publiczność zgromadzona pod sceną główną musiała jedynie nieco dłużej poczekać na występ Playboi Carti.

Obecnie tłumy uczestników festiwalu gromadzą się w hali dworca głównego w Gdyni. Wszyscy mają nadzieję, że odbędą się dziś jeszcze ich koncerty.

Sytuacja na polu festiwalowym wygląda następująco – zobacz zdjęcia i film:

Open'er Festival 2022
Open'er Festival 2022 - tłumy na dworcu w Gdyni, fot. Świat Gwiazd

Dziękujemy za sprawną ewakuację. Prosimy ją kontynuować. Planujemy wznowić festiwal w najszybszym możliwym czasie....

Opublikowany przez Open'er Festival Piątek, 1 lipca 2022

Źródło: Onet

Artykuły polecane przez redakcję Świata Gwiazd:

  1. Księżna Diana marzyła przed śmiercią tylko o jednej rzeczy. Niestety, nigdy nie udało się go spełnić

  2. Joanna Opozda zdruzgotana, do domu wraca zalana łzami. Okropne, czego właśnie była świadkiem u weterynarza

  3. Joanna Krupa jest nie do poznania. Jej nowa fryzura robi wrażenie: "Nigdy nie jest za późno" Zapraszamy na naszego Instagrama

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami na temat gwiazd i nowinek ze świata show-biznesu koniecznie napisz do nas na adres: [email protected].