Wyszukaj w serwisie
newsy tylko u nas foto telewizja kobieta quizy
Swiatgwiazd.pl > Newsy > Ostatnia wola Gabriela Seweryna. Prosił o dwie rzeczy na pogrzebie. W Polsce się tego nie robi
Łukasz Ossowski
Łukasz Ossowski 05.12.2023 09:45

Ostatnia wola Gabriela Seweryna. Prosił o dwie rzeczy na pogrzebie. W Polsce się tego nie robi

Gabriel Seweryn
Gabriel Seweryn fot. Instagram @gabriel_seweryn

Gabriel Seweryn nie żyje. 6 grudnia odbędzie się pogrzeb celebryty. Przyjaciółka 56-latka przekazała jego ostatnią wolę. O co prosił przed śmiercią?

Gabriel Seweryn nie żyje

Gabriel Seweryn zmarł 28 listopada. Śmierć celebryty była prawdziwym wstrząsem dla opinii publicznej. Na kilka godzin przed tym, zanim trafił do szpitala, w sieci pojawiło się dramatyczne nagranie. Celebryta krzyczał na nim, że źle się czuje i potrzebuje pomocy. W oddali stała karetka pogotowi, która nie podejmowała czynności. 

Pogotowie, jaki cyrk odstawia. Zamiast mi pomóc k***a. Zobaczcie, oni tu stoją. Mnie tu dusi i nikt nie chce mi pomóc. Ja naprawdę umrę. Ja chcę, żeby ludzie wiedzieli, jakie mam problemy… Naprawdę pokaż mnie, niech zobaczą, że to ja jestem. Tu mnie dusi. Zamówisz taksówkę? - mówił zrozpaczony.
 

Przedstawiciele służby zdrowia po całym zajściu wydali oświadczenie. Gabriel Seweryn zmarł bowiem po 2 godzinach od momentu, gdy znalazł się w szpitalu. 

Nie było odmowy przyjęcia. Zespół był na miejscu i chciał udzielić pomocy, ale z uwagi na agresję i grożenie zespołowi ratownictwa medycznemu przez pacjenta i osoby będące na miejscu, zespół nie podjął czynności. Interwencja policji była z uwagi na to, że zespół czuł się zagrożony z powodu gróźb pacjenta i osób będących na miejscu. Tam prawdopodobnie było kilka osób - przekazał rzecznik pogotowia w komentarzu dla “Faktu”. 

Sprawą śmierci celebryty natychmiast zajęła się prokuratura. 

W związku ze zgonem 56-letniego mężczyzny, do którego doszło wczoraj w Głogowie, prowadzimy czynności śledcze, które mają ustalić okoliczności i przyczyny zgonu tego mężczyzny. Zostanie przeprowadzona sekcja zwłok i tyle mogę powiedzieć. Na chwilę obecną jest za wcześnie, żeby tutaj mówić o jakichś innych szczegółach – wyjaśniła w rozmowie z tvn24.pl rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Legnicy, prokurator Lidia Tkaczyszyn.
 

Matka Gabriela Seweryna jest w złym stanie. Najbliżsi opowiedzieli, co się nią dzieje "To już była droga do zagłady". Jako pierwsza wyłamała się z grona przyjaciół i powiedziała głośno, co działo się z Gabrielem Sewerynem przed śmiercią

Pogrzeb Gabriela Seweryna. Kiedy?

Gabriel Seweryn pozostawił w żałobie ogrom fanów, ale także swoją mamę, przyjaciół i partnera. O pogrzebie jako pierwszy poinformował jednak jego były partner, czyli Rafał Grabias. Panowie wspólnie występowali w programie “Królowe życie”. Rozstali się po niemal dwóch dekadach związku. 

Msza święta żałobna zostanie odprawiona dnia 06.12.2023 (środa) o godzinie 12:00 w Kościele pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Krzepowie, po czym nastąpi odprowadzenie Zmarłego na miejsce wiecznego spoczynku – czytamy na nekrologu, który trafił do sieci. 

Wiadomo, że mężczyzna już wcześniej zaplanował swoje ostatnie pożegnanie. W tym dniu najbliżsi spełnią jego ostatnią wolę. O co prosił?

Ostatnia wola Gabriela Seweryna

Na 6 grudnia zaplanowano pogrzeb Gabriela Seweryna. Przyjaciółka celebryty ujawniła, jak będzie wyglądała ceremonia. “Fakt” dowiedział się, że już dawno 56-latek mówił bliskim o ostatnim pożegnaniu i opisał, jak to sobie wyobraża. 

Pierwsza część ceremonii ma być bardzo kameralna. Wezmą w niej udział jedynie najbliższe zmarłemu osoby. 

Potem odbędzie się różaniec, msza pogrzebowa i złożenie ciała w grobie. Od początku do końca pogrzeb będzie miał profesjonalną oprawę fotograficzną — dla rodziny to ważne, bo dzięki zdjęciom mama projektanta będzie mogła zobaczyć, co działo się podczas ostatniego pożegnania – czytamy na łamach “Faktu”.
 

Zdjęcia będzie robiła przyjaciółka celebryty, a są one ważne, ponieważ mama zmarłego jest w złym stanie i być może nie zdoła pojawić się na pogrzebie. Ostatnia wola jest dosyć zaskakująca. Wiadomo także, że trumna podczas ostatniego pożegnania ma być otwarta, a Gabriel Seweryn zostanie pochowany w jednym ze swoich ulubionych futer. W Polsce taka forma pochówku to rzadkość. Zmarli zazwyczaj są chowani w ubraniach “galowych”.

Trumnę ozdobi też zdjęcie projektanta wykonane w 2008 r. przez miejscową fotografkę Annę Hamzę, przyjaciółkę Gabriela:

Mamy tu po prostu człowieka... Nie jest przerysowane, pretensjonalne, a jednak widać, że szara myszka to nie jest..." — pisze o wybranym przez rodzinę zdjęciu jego autorka.

Gabriel Seweryn
Gabriel Seweryn fot. Instagram
Gabriel Seweryn
Gabriel Seweryn fot. Instagram
Rafał Grabias, Gabriel Seweryn
Gabriel Sewerynj fot. KAPiF
Gabriel Seweryn
Gabriel Sewerynj fot. KAPiF