Swiatgwiazd.pl
Panic! at the Disco

fot. BRIDGET BENNETT/AFP/East News

Panic! at the Disco kończy karierę po blisko dwóch dekadach. "To była przyjemność"

24 Stycznia 2023

Autor tekstu:

Katarzyna Derda

Wielbiciele kultowego zespołu Panic! at the Disco nie usłyszeli dziś pozytywnych wieści. Obecny lider i wokalista grupy Brendon Urie ogłosił, że po zakończeniu trwających obecnie tras koncertowych przestanie ona istnieć.

Brendon dołączył do zespołu jeszcze w liceum. Jego zaangażowanie w tworzenie muzyki sprawiło, że ledwo udało mu się skończyć szkołę. Grupa działająca od 2004 roku kończy swoją działalność, a muzyk wyjaśnił, jaki jest powód tej decyzji.

Panic! at the Disco kończy karierę. Wokalista ogłosił "kolejną przygodę"

Grupa pochodząca z Las Vegas grała muzykę z pogranicza popu, baroque popu i emo popu. W poprzednich latach przechodziła pewne problemy. W 2017 roku z zespołu odszedł basista Dallon Weekes. Rok później zwolniono długoletniego gitarzystę Kennetha Harrisa z powodu zarzutów o niewłaściwe zachowanie seksualne względem małoletnich fanów.

W trakcie tego zamieszania wciąż powstawały jeszcze nowe płyty i single. W 2018 roku wydali album "Pray for the Wicked", w 2022 zaś wyszła płyta "Viva Las Vengeance". Teraz zespół czeka trasa koncertowa po Wielkiej Brytanii i Unii Europejskiej. Będzie to jednak ostatni zryw muzyczny.

Brendon Urie wydał właśnie specjalne oświadczenie, w którym podziękował wiernym fanom za ich oddanie. Wyjaśnił też bardzo osobiste i ważkie powody swojej decyzji. "To była niezła podróż" podsumował dziewiętnaście lat działalności.

Filip Chajzer

Filip Chajzer już rozstał się z narzeczoną? Media: "Zorientował się, że popełnił błąd"

CZYTAJ DALEJ

Brendon Urie ogłosił koniec działalności Panic! at the Disco

Czasem podróż musi się skończyć, by mogła się zacząć nowa. [...] Sarah i ja spodziewamy się wkrótce dziecka! Perspektywa bycia ojcem i obserwowania, jak moja żona staje się matką, jest zarówno wzruszająca, jak i ekscytująca. Nie mogę się doczekać tej kolejnej przygody – napisał na Instagramie Urie.

Muzyk zaznaczył, że kończy muzyczny rozdział swojego życia, by móc skupić się na swojej rodzinie. "Dziękuję wam wszystkim za wasze ogromne wsparcie przez te wszystkie lata. [...] Naprawdę nie jestem w stanie wyrazić słowami, ile to dla nas znaczyło" wyznał fanom.

Niezależnie od tego, czy jesteście tu od początku, czy dopiero nas odnajdujecie, to była przyjemność nie tylko dzielić scenę z tak wieloma utalentowanymi ludźmi, ale także dzielić z Wami nasz czas. [...] Kocham Was. Doceniam was. Dziękuję za to, że istniejecie – zaznaczył na koniec.

Zobacz zdjęcia:

Artykuły polecane przez redakcję Świata Gwiazd:

  1. Paulina Smaszcz do kobiet. Mocny przekaz byłej żony Kurzajewskiego

  2. Jak dziś wyglądają dzieci Kazimiery i Macieja Solejuków z "Rancza"? [Zdjęcia]

  3. Królikowska nie spodziewała się, co spotka ją w Dzień Babci. Poruszenie w domu aktorki

Zapraszamy na naszego Instagrama

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami na temat gwiazd i nowinek ze świata show-biznesu koniecznie napisz do nas na adres: redakcja@swiatgwiazd.pl.

fot. KAPiF

Polskie gwiazdy nie próżnowały podczas sylwestrowych koncertów, znowu zadały szyku. Numer 8 przebiła wszystkich

W 2022 roku odbyły się dwa telewizyjne koncerty sylwestrowe. Wszystkie gwiazdy, jakie pojawiły się na scenie Telewizji Polskiej i Polsatu, zadbały o to, by ich kreacje zapamiętano na długo. Wśród strojów, jakie mogliśmy podziwiać na wydarzeniach, pojawiły się zarówno klasyczne, eleganckie kroje, jak i te bardzo awangardowe, a nawet kontrowersyjne.

Zobacz galerię >

Zachęcamy do wsparcia zbiórki, której celem jest zakup 30 kamizelek kuloodpornych dla ukraińskich żołnierzy walczących na froncie. Każda wpłata ma fundamentalne znaczenie! Taka kamizelka bardzo często ratuje życie – Nic nie zastąpi kamizelki, jeśli chodzi o skuteczną ochronę krytycznie ważnego obszaru, m.in. serca i płuc. Jeśli masz kamizelkę, postrzał może skończyć się tylko dużym siniakiem. Brak kamizelki w przypadku trafienia oznaczać może śmierć lub w najlepszym razie ciężką ranę, która angażuje wiele osób i duże pieniądze podczas ewakuacji, leczenia i rehabilitacji. Bez gwarancji powrotu do pełnego zdrowia. Pomóżmy razem ocalić życie ukraińskich żołnierzy!

Tagi:

Katarzyna DerdaAutor

Filmoznawczyni, redaktorka, fotografka. Wielbicielka mediów wizualnych, śledząca z uwagą nowinki ze świata kina i seriali.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@swiatgwiazd.pl

Podobne artykuły

Ewa Drzyzga, fot. KAPiF

Życie Gwiazd

Gdzie mieszka Ewa Drzyzga? Urządziła sobie przytulne gniazdko, do pracy dojeżdża 300 km

Czytaj więcej >
Dorota Szelągowska, Ramówka jesienna TVN Style 2014, fot. KAPiF

Życie Gwiazd

Dorota Szelągowska o wierze i rozwodzie kościelnym. "Wolę nie być katoliczką, niż być hipokrytką"

Czytaj więcej >
Dominika Gwit, fot. KAPiF

Życie Gwiazd

Dominika Gwit zabrała synka na pierwszy spacer. Dumnie pozuje obok wózka za kilka tysięcy

Czytaj więcej >
fot. KAPiF

Życie Gwiazd

Czy zdążą przed ślubem? Kasia Cichopek i Maciej Kurzajewski mają jeszcze jeden, poważny cel

Czytaj więcej >

Życie Gwiazd

Był gwiazdą programu "Europa da się lubić". Jak dziś żyje Paolo Cozza?

Czytaj więcej >
fot. KAPiF

Życie Gwiazd

Agnieszka Włodarczyk pokazała mamę. Kim jest kobieta?

Czytaj więcej >