Patryk Vega zajmie się sprawą Magdaleny Żuk Żródło: eastnews & TRICOLORS

Patryk Vega odkryje, co stało się z Magdaleną Żuk? Planuje internetowe śledztwo

7 Kwiecień 2021 Natalia NiewczasNatalia Niewczas

Patryk Vega ogłasza rozpoczęcie prac nad nowym projektem; film w jego reżyserii tym razem ma dotyczyć sprawy Magdaleny Żuk. W krótkim klipie opublikowanym w social mediach scenarzysta zachęca internautów do aktywnego udziału w śledztwie. Tajemniczej śmierci Polki, która postanowiła wybrać się do Egiptu, oficjalnie nie wyjaśniono.

  • Magdalena Żuk zmarła w niewyjaśnionych do dziś okolicznościach podczas pobytu w Egipcie
  • Patryk Vega zamierza wznowić śledztwo w tej sprawie na własną rękę
  • Do pomocy zaprasza internautów

Sprawą Magdaleny Żuk swego czasu żyła niemal cała Polska. Tajemniczej śmierci 27-latki ostatecznie nie rozwikłano, co jednak nie odstraszyło jednego z popularnych w kraju reżyserów. Za pomocą mediów społecznościowych Patryk Vega, odpowiedzialny za powstanie takich filmów jak: “Pętla” czy “Bad Boy” ogłosił wczoraj, że właśnie tej sprawie będzie przyglądał się w najbliższych miesiącach, by zrealizować kolejny film dokumentalny. Magdalena Żuk zmarła w 2017 roku podczas pobytu w Egipcie. W styczniu tego roku media poinformowały o przedłużeniu śledztwa.

Niewyjaśniona śmierć Magdaleny Żuk

Wszystko zaczęło się, gdy cztery lata temu Magdalena Żuk wyjechała na samotne wakacje do Egiptu. 27-latka zatrzymała się w kurorcie Marsa-Alam.

Parę dni po przybiciu na miejsce Magdalena Żuk, jak relacjonował jej partner, który pozostawał z kobietą w telefonicznym kontakcie, zaczęła zachowywać się w sposób, jaki nie pasował do jej zwyczajowego stylu bycia. Magdalena Żuk miała zachowywać się agresywnie, by po chwili tryskać innego rodzaju energią. Media podają, że stan zdrowia 27-latki stale się pogarszał.

Kobieta zmarła w szpitalu wskutek obrażeń odniesionych po upadku z pierwszego bądź drugiego piętra lokalnego szpitala. Nie jest jasne, czy Magdalena Żuk zginęła z powodu samobójstwa, czy w jej śmierci miały udział osoby trzecie. Do dziś przesłuchano liczne grono ok. 200 świadków, w tym partnera Magdaleny Żuk, współpasażerów z samolotu oraz osoby przebywające razem z kobietą we wspomnianym kurorcie.

Joanna P. z Joanna P. z "Królowych życia" od blisko roku przebywa w areszcie. Oskarżono ją o wręczenie łapówki prokuratorowiCzytaj dalej

Patryk Vega zwraca się o pomoc do internautów

Rzucenie nowego światła na sprawę tajemniczej śmierci Magdaleny Żuk jest nowym zawodowym wyzwaniem Patryka Vegi. Przypomnijmy, że reżyser ma już na swoim koncie film dokumentalny. Chodzi o produkcję “Oczy diabła” - projekt miał swą premierę w serwisie YouTube w lutym 2021 roku.

We wtorek 6 kwietnia Patryk Vega oficjalnie ogłosił rozpoczęcie prac nad nowym filmem dokumentalnym za pośrednictwem Facebooka. Użył w tym celu krótkiego klipu, w którym zachęca internautów do nawiązania współpracy. Według wizji reżysera, to właśnie internauci mają pomóc mu podźwignąć ciężar śledztwa w tak trudnej sprawie na barkach. Patryk Vega zachęca wszystkich posiadających istotne informacje dotyczące Magdaleny Żuk do kontaktu pod wskazanym adresem e-mailowym.

- Stwórzmy największe śledztwo internautów w historii naszego kraju. Przeprowadźmy dochodzenie na dwóch kontynentach. Poskładajmy w całość dowody dotyczące jej śmierci, które zbierzemy w Egipcie i w Polsce - zapowiada Patryk Vega.

Wielu internautów zareagowało zarówno na samo wezwanie, jak i ogłoszenie nowego projektu pozytywnie. Setki Polek i Polaków wciąż pragnie rozwikłać zagadkę śmierci Magdaleny Żuk i niecierpliwie oczekuje owocu wspólnej pracy Patryka Vegi z internautami. Naturalnie wśród licznych komentarzy dają się zauważyć także mniej przychylne głosy. Niektórzy zastanawiają się nad tym, co tak naprawdę reżyser zamierza osiągnąć poprzez powołanie projektu do życia.

- Tylko co z tych dokumentów wynika? Oczy diabła wstrząsnęły cała Polska, a prokuratura zajęła się sprawa? Wydaje mi się, że taki powinien być zamysł, jeśli już reżyser zabiera się za takie tematy (...) - podzieliła się jedna z internautek.

Artykuły polecane przez redakcję Świat Gwiazd:

Źródło: Facebook, Onet, RMF 24

Następny artykuł