Wyszukaj w serwisie
newsy tylko u nas foto telewizja kobieta quizy
Swiatgwiazd.pl > Newsy > Porażka Lecha Wałęsy w wyborach samorządowych. Nie pomogło nawet wsparcie legendy "Solidarności"
Katarzyna Derda
Katarzyna Derda 09.04.2024 15:59

Porażka Lecha Wałęsy w wyborach samorządowych. Nie pomogło nawet wsparcie legendy "Solidarności"

Lech Wałęsa
Porażka rodziny Lecha Wałęsy, fot. Facebook; KAPiF

Lech Wałęsa musi pogodzić się z porażką swojej rodziny w wyborach samorządowych. Wspierał swojego zięcia w tegorocznych zmaganiach, jednak nie pomogło ani wsparcie, ani nawet to samo imię i nazwisko. Jakie dokładnie usłyszeli wyniki?

Lech Wałęsa: rodzina, kariera

Lech Wałęsa to prawdziwa legenda w polskiej polityce. Współzałożyciel NSZZ „Solidarność”, a później prezydent kraju, zdobywca Pokojowej Nagrody Nobla. Choć sam z aktywnej polityki wycofał się jakiś czas temu, wciąż śledzi bieżące wydarzenia i regularnie komentuje je w sieci. Polityk ma też liczną rodzinę.

Wałęsa w 1969 roku poślubił Danutę. Para doczekała się aż ośmiorga dorosłych już dzieci: Bogdana, Sławomira, Przemysława, Jarosława, Magdaleny, Marii, Anny i Brygidy. Jedna z córek Lecha wyszła za mąż za mężczyznę, który obecnie nosi identyczne imię i nazwisko jak jej ojciec. Jednak nawet to nie pomogło mu osiągnąć sukces w wyborach. Jak to możliwe? Przeczytacie o tym poniżej.

Gwiazdy ruszyły na wybory: Wojewódzki z ukochaną, Olejnik w zaskakującej stylizacji, Tusk z córką Taką emeryturę ma Jolanta Kwaśniewska. Przez prezydenturę męża nie mogła pracować, a i tak sporo się uzbierało

Lech Wałęsa kandydował w wyborach

Tegoroczne wybory samorządowe były wielkim wydarzeniem dla rodziny Lecha Wałęsy. Wszystko przez to, że kandydował w nich zięć kultowego polityka, mąż jego córki Magdaleny. Na dodatek Lech Artur Wałęsa nosi to samo nazwisko co jego teść. W przeszłości nazywał się Lech Kaźmierczyk, jednak po ślubie z Magdaleną w 2019 roku, przyjął jej nazwisko.

  • Rośnie następca – pisał niedawno dumny teść w mediach społecznościowych.
  • Dziękuję mamie i tacie (teściom) za wsparcie. Życzymy wesołych, pogodnych i radosnych Świąt Wielkanocnych, w rodzinnej atmosferze – ogłaszał sam kandydat na radnego na Facebooku.

Jeszcze jako Kaźmierczyk przez lata sprawował funkcję radnego. W 2024 wystartował w wyborach pod nowym nazwiskiem. Jak się to dla niego skończyło?

Jaki był wynik zięcia Lecha Wałęsy w wyborach?

Zięć Lecha Wałęsy startował z list Koalicji Obywatelskiej do Rady Miasta Gdańska w okręgu wyborczym numer 1, z trzeciego miejsca. Zdobył 1676 głosów, co nie pozwoliło uzyskać mu mandatu radnego. Wygrała z nim Agnieszka Bartków, która zdobyła 1859 głosów. 

Lech Artur Wałęsa, do niedawna Lech Kaźmierczyk, był jednym z bardziej rozpoznawalnych radnych. Kiedy pracował jako restaurator, organizował wigilie dla najuboższych, angażował się też w wiele akcji pomocowych. Niestety nazwisko założyciela „Solidarności” nie przyniosło mu szczęścia.

Lech Wałęsa, zięć, wybory samorządowe, wyniki
Lech Wałęsa, fot. KAPiF
Lech Wałęsa, zięć, wybory samorządowe, wyniki
Lech Wałęsa, fot. KAPiF
Lech Wałęsa, zięć, wybory samorządowe, wyniki
Lech Wałęsa, fot. KAPiF