Wyszukaj w serwisie
newsy tylko u nas foto telewizja kobieta quizy
Swiatgwiazd.pl > Newsy > Przygnębiające sceny na pogrzebie Nawalnego. Borys Szyc pokazał zdjęcie, którego nie chciały zamieszczać media. Widok dla odważnych
Karolina Kurek
Karolina Kurek 01.03.2024 20:10

Przygnębiające sceny na pogrzebie Nawalnego. Borys Szyc pokazał zdjęcie, którego nie chciały zamieszczać media. Widok dla odważnych

Aleksiej Nawalny/Borys Szyc
Aleksiej Nawalny, Borys Szyc, fot. East News, KAPiF

W piątek 1 marca odbył się pogrzeb Aleksieja Nawalnego. W jego ostatniej drodze towarzyszyły mu w Moskwie tysiące rodaków, a wirtualnie miliony ludzi z całego świata. Wśród nich znalazł się aktor Borys Szyc, który opublikował wyjątkowo poruszające zdjęcie z ceremonii w sieci.

Śmierć Aleksieja Nawalnego

Aleksiej Nawalny zmarł w piątek 16 lutego w kolonii karnej IK-3 w Charp, która znajduje się za kołem podbiegunowym. Spędził tam ostatnie trzy lata. Mężczyzna był powszechnie znany, jako oponent polityczny Putina w Rosji, organizował wiele demonstracji.

W przeszłości musiał się ukrywać, ponieważ został otruty nowiczokiem, którego Rosjanie używają w celu pozbycia się wrogów politycznych. Przyczyny jego śmierci nie są jasne. 

Skazany Nawalny poczuł się źle po spacerze, niemal natychmiast tracąc przytomność. Pracownicy medyczni instytucji natychmiast przybyli na miejsce, wezwano zespół pogotowia ratunkowego – przekazały władze placówki. 

Pogrzeb Nawalnego. Przykre, jak potraktowano polskiego ambasadora. Przed cerkwią doszło do skandalicznych scen Zabrakło jej na pogrzebie. Teraz Julia Nawalna wydała oświadczenie. Serce się kraje po tym, co napisała

Oświadczenie żony Nawalnego

Ostatnie pożegnanie Nawalnego odbyło się  w piątek 1 marca w Moskwie. W pogrzebie uczestniczyły tysiące osób, które skandowały imię Aleksieja. W ceremonii nie uczestniczyła żona mężczyzny, Julia, która kilka godzin wydała oświadczenie w mediach społecznościowych.

Dziękuję za 26 lat absolutnego szczęścia. Tak, nawet przez ostatnie trzy lata szczęścia. Za miłość, za to, że zawsze mnie wspierałeś, za to, że rozśmieszałeś mnie nawet z więzienia, za to, że zawsze o mnie myślałeś. Nie wiem, jak żyć bez Ciebie, ale postaram się, abyś tam na górze był szczęśliwy i dumny ze mnie. Nie wiem, czy sobie z tym poradzę, czy nie, ale spróbuję - napisała.

Nawalna kontynuowała:

Na pewno pewnego dnia się spotkamy. Mam dla ciebie tyle nieopowiedzianych historii i mam tyle piosenek zapisanych dla ciebie na moim telefonie. Głupie i śmieszne, szczerze mówiąc, okropne piosenki, ale są o nas i bardzo chciałam pozwolić ci ich posłuchać. Naprawdę chciałam zobaczyć, jak ich słuchasz, śmiejesz się, a potem mnie przytulasz.

Borys Szyc na pogrzebie Nawalnego

Borys Szyc dodał zdjęcie z ceremonii pogrzebowej na swoim Instagramie. Gwiazdor zdecydował się zamieścić mocny kadr, który niechętnie publikowały media. Mowa o fotografii otwartej trumny z ciałem zmarłego, którą tylko nieliczne portale odważyły się pokazać na swoich stronach.

To jest bardzo smutny dzień. Ilu ludzi jeszcze zginie przez tego tyrana. Ilu ludzi żyje w strachu. W zniewoleniu. Wydaje się to tak abstrakcyjne w XXI wieku. A jednak…  - napisał.

Na wpis swojego kolegi z branży zareagował Jacek Poniedziałek.

Nie da się zalajkować takiej tragedii. I takiego draństwa tego socjopaty i masowego mordercy! - napisał aktor.

Swoje zdanie wyrazili także fani Szyca.

  • Nie udało mu się , ale do końca walczył;
  • Bardzo smutny dzień;
  • To jest okropne;
  • Aż nie mogę uwierzyć, że go już nie ma - piszą internauci.
Borys Szyc, fot. KAPiF
Borys Szyc, fot. KAPiF
Aleksiej Nawalny, fot. East News
Aleksiej Nawalny, fot. KAPiF
Aleksiej Nawalny, fot. East News
Aleksiej Nawalny, fot. KAPiF
Aleksiej Nawalny, fot. East News
Aleksiej Nawalny, fot. KAPiF