Nina Terentiew o serialu "Świat według Kiepskich" Żródło: eastnews & Piotr Molecki

Nina Terentiew mówi, co dalej ze "Światem według Kiepskich"

11 Marzec 2021 Natalia NiewczasNatalia Niewczas

Z powodu śmierci Dariusza Gnatowskiego i Ryszarda Kotysa dalsze losy serialu “Świat według Kiepskich” pozostawały niepewne. Ostatnio w tej sprawie zabrała głos dyrektor programowa telewizji Polsat. W rozmowie z magazynem “Styl” Nina Terentiew wyjawiła powód, dla którego stacja nie przerwie pracy nad sitcomem.

  • Nie żyją dwie gwiazdy serialu “Świat według Kiepskich”
  • Parę miesięcy po śmierci Dariusza Gnatowskiego odszedł także Ryszard Kotys
  • Fani zastanawiają się, czy sitcom nie zniknie z anteny Polsatu
  • Dyrektor programowa stacji zapewniała, że usunięcie “Kiepskich” z ramówki nie jest na razie planowane

“Świat według Kiepskich” gości w domach tysięcy telewidzów od ponad 20 lat. W ostatnich miesiącach media przekazały przykre wiadomości o śmierci dwóch gwiazdorów produkcji, bez których wielu fanów wprost nie wyobraża sobie kontynuacji formatu. Niedawno żegnaliśmy serialowego “Boczka” (Dariusz Gnatowski) oraz “Paździocha” (Ryszard Kotys).

“Świat według Kiepskich” bez “Boczka” i “Paździocha”

W ciągu kilku ostatnich miesięcy obsada serialu “Świat według Kiepskich” straciła dwóch wspaniałych aktorów. Informacja o śmierci Dariusza Gnatowskiego spłynęła do mediów w październiku 2020 roku. Aktor odszedł, dożywając wieku 59 lat.

Dariusz Gnatowski trafił do szpitala w ciężkim stanie. Wysiłki medyków nie przyniosły spodziewanych rezultatów; aktor miał być zakażony koronawirusem. Zmagał się z niewydolnością oddechową, cierpiał także na zapalenie płuc.

Parę miesięcy po tych tragicznych wydarzeniach Polacy dowiedzieli się o śmierci kolejnego gwiazdora serialu “Świat według Kiepskich”. Ryszard Kotys zmarł nagle w styczniu 2021 roku. Już od paru lat aktor miał zmagać się z problemami z funkcjonowaniem układu oddechowego; media ujawniły, że serialowy “Paździoch” również przechodził infekcję wywołaną wirusem SARS-CoV-2. Odszedł w wieku 88 lat.

Spadek po księżnej DianieSpadek po księżnej DianieCzytaj dalej

Dalsze losy “Świata według Kiepskich”

Pewne pozostaje to, że po utracie dwóch gwiazdorów serial “Świat według Kiepskich” nie będzie już taki sam. Wielu zasmuconych nowinami fanów zastanawiało się również, czy sitcom nie zniknie z anteny na dobre. Zdaniem niektórych kontynuacja produkcji bez “Boczka” i “Paździocha” zwyczajnie nie miałaby sensu.

Odmienne stanowisko zaprezentowała niedawno dyrektor programowa stacji Polsat, Nina Terentiew. Wyjawiła, że Polsat zamierza kontynuować zdjęcia do “Świata według Kiepskich”. Powodem tego ma być między innymi osoba Andrzeja Grabowskiego, dla którego to, jak podkreśla dyrektor programowa Polsatu, warto tworzyć kolejne scenariusze.

- "Świat według Kiepskich" się kręci i nadal będzie. Ten serial to wielka tradycja Polsatu i wielka wartość. Czy się to komuś podoba, czy nie. Dopóki jeden z najwybitniejszych polskich aktorów - Andrzej Grabowski - chce grać tę rolę, to warto pisać te scenariusze choćby tylko dla niego - mówiła Nina Terentiew.

I tak wiadomo już, że “Świat według Kiepskich” na razie zostaje w ramówce Polsatu. Po śmierci Ryszarda Kotysa zdecydowano, że mieszkanie “Paździocha” zaludni jego syn. W tej roli ma wystąpić Sławomir Szczęśniak.

Obecnie nie jest znana dokładna data emisji nowych odcinków sitcomu. Najprawdopodobniej telewidzowie będą mogli śledzić dalsze perypetie rodziny Kiepskich wiosną.

Artykuły polecane przez redakcję ŚwiatGwiazd.pl:

Źródło: Gazeta, Onet, Radio Zet

Następny artykuł