Swiatgwiazd.pl
Syn Moniki Richardson

instagram.com/monikarichardson

Syn Moniki Richardson opowiedział o swojej chorobie. Zdradził, jak ją wykryto

27 Czerwca 2021

Autor tekstu:

Weronika Wasiak

Udostępnij:

W ostatnim czasie w życiu Moniki Richardson nie brakuje zawirowań - musiała na nowo ułożyć zawodowe plany, rozstała się ze Zbigniewem Zamachowskim, a także z nieukrywanym przejęciem przeszła z synem przez egzaminy maturalne. Czas matur był dla dziennikarki o tyle bardziej stresujący, że jej pierworodny Tomasz David Malcolm zmaga się z zespołem Aspergera.

  • Monika Richardson wspiera syna w trakcie matur

  • Tomasz David Malcolm zmaga się nie tylko z zespołem Aspergera

  • 20-latek otworzył się na temat choroby

Teraz Tomasz i Monika mogą odetchnąć z ulgą i w spokoju cieszyć się najdłuższymi w życiu wakacjami 20-latka, ale jeszcze kilka tygodni temu oboje przeżyli iście emocjonalną sinusoidę.

Syn Moniki Richardson przystąpił do matury

W maju tego roku Tomasz David Malcolm ukończył szkołę i przystąpił do egzaminu maturalnego. Dla niego samego, ale i dla jego mamy, był to nie zwykle stresujący czas. Dziennikarka poświęciła temu odrębny wpis na Instagramie, opowiadając co nieco o towarzyszących jej w tym okresie emocjach, a także nawiązała do choroby syna.

Tomasz od urodzenia cierpi bowiem na zespół Aspergera, czyli "całościowe zaburzenie rozwoju, opisywane często jako lżejsza odmiana autyzmu (posiadają wspólne cechy, jak np. problemy społeczne i wycofanie). Chociaż, jak podkreślała sama Monika, schorzenie nie ma większego wpływu na codzienne życie Tomka i pozwala mu normalnie funkcjonować, oboje nie są wstanie zupełnie o nim zapomnieć.

- Wraz z maturą mojego syna, kończy się pewien etap w moim życiu. To było 20 lat miłości, walki, szczęścia i pracy. Jestem z Tomka bardzo dumna, z tego, co osiągnął i z tego, jak sobie radzi. Sam fakt, że przystępuje do matury, jest dla mnie dowodem na to, że jego Asperger nie ma nad nami władzy. Od teraz mój syn będzie podejmował własne decyzje, choć zawsze będę go wspierać w 100%. Nie zmienia to faktu, że moja misja wychowawcza jest tutaj bliska końca. Jestem gotowa na nowe w moim życiu i wiem, że Tomek też. Kocham Cię, synku - napisała.

Xavier Wiśniewski

Xavier Wiśniewski jest dumny z mamy. W obszernym wpisie wyraził swoją miłość do niej

CZYTAJ DALEJ

Przeczytaj również: Monika Zamachowska powiedziała, dlaczego nie mieli dzieci ze Zbyszkiem

W show-biznesie coraz więcej mówi się o synu dziennikarki. Tomasz chętnie udziela się w sieci, gdzie sukcesywnie gromadzi rzeszę sympatyków. Kilka miesięcy temu podzielił się z nimi wyjątkowo przykrym wyznaniem o depresji. Zawody miłosne sprawiły, że zdrowie psychiczne chłopaka mocno podupadło.

- Nie byłem świetnym chłopakiem. Niektóre z moich byłych dziewczyn zdradzały mnie i po zerwaniu na początku 2020 roku byłem w depresji i emocjonalnie zamknięty. Wszystkie stereotypy okropnych chłopaków. Więc chciałem się uporządkować, zanim zacznę cokolwiek z kimkolwiek - wyznał jakiś czas temu na swoim Instagramie.

Tomasz otworzył się na temat choroby

Teraz Tomasz po raz kolejny otworzył się przed obserwatorami. Udostępniając im na InstaStory możliwość zadawania pytań, urządził sobie krótką pogawędkę. 20-latek pozwolił internautom poznać go nieco lepiej i nie pominął pytań o chorobę.

Tomasz zdradził, kiedy i w jaki sposób wykryto u niego zespół Aspergera. Okazuje się, że wszystko zaczęło się już w przedszkolu.

- W przedszkolu się strasznie dziwnie zachowywałem i nauczyciele podejrzewali. Trzy latka miałem i w Anglii zdiagnozowano, tuż po tym, jak usiadłem w kokpicie samolotu w Brooklands Museum i pokazałem, jak co działa w kokpicie z tego, czego się od ojca nauczyłem - wyznał na Instagramie.

Wszystko wskazuje jednak na to, że choć choroba wciąż budzi spore zainteresowanie internautów, on sam stara się o niej nie myśleć na co dzień. Tomek zdradził również, że w trakcie wakacji planuje uzbierać pieniądze na college.

Syn Moniki Richardson

Syn Moniki Richardson

Artykuły polecane przez redakcję Świat Gwiazd:

źródło: Pudelek, Instagram, Super Express

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami na temat gwiazd i nowinek ze świata show-biznesu koniecznie napisz do nas na adres: redakcja@swiatgwiazd.pl

Podobne artykuły

DDTVN

Plotki

Barbara Pasek przerywa pracę w "Dzień dobry TVN". "Witajcie w moim nowym etapie"

Czytaj więcej >
Tomasz Stockinger

Plotki

Tomasz Stockinger ma nową partnerkę. Kim jest?

Czytaj więcej >

Plotki

W "M jak miłość" po wakacjach szykuje się wiele zmian. Marysia i Artur nie będą mieć wieść o jednej wyjątkowej osobie

Czytaj więcej >
Monika richardson i zbigniew zamachowski

Plotki

Monika Richardson opublikowała szczery wpis nt. małżeństwa ze Zbigniewem Zamachowskim

Czytaj więcej >
Filip_Chajzer

Plotki

Filip Chajzer opowiedział dokładnie o traumie po śmierci syna

Czytaj więcej >
Anna Mucha

Plotki

Anna Mucha umieściła w sieci zaskakujące wyznanie. "Czuję się oszukana"

Czytaj więcej >