Wyszukaj w serwisie
newsy tylko u nas foto telewizja kobieta quizy
Swiatgwiazd.pl > Newsy > Tak Tomasz Wolny został potraktowany przez TVP. Oburzony ujawnił prawdę
Karolina Kurek
Karolina Kurek 13.06.2024 16:05

Tak Tomasz Wolny został potraktowany przez TVP. Oburzony ujawnił prawdę

Tomasz Wolny
fot. KAPiF

Tomasz Wolny kilka miesięcy temu pożegnał się z posadą prowadzącego w programie “Pytanie na śniadanie”. Teraz poinformował, że nowe władze TVP zadały mu kolejny cios. Szczegóły. 

Tomasz Wolny zwolniony z TVP

Tomasz Wolny to znany polski dziennikarz. Telewidzom był dobrze znany z roli gospodarza programu “Pytanie na śniadanie”. Wcześniej współpracował m.in. ze stacją telewizyjną TVN oraz był pracownikiem polskiej ambasady w Meksyku.  Z Telewizją Polską związany był od 2010 roku. W latach 2014-2023 był również prezenterem programu “Panorama”. 

Jednak w TVP nastały modyfikacje za sprawą zmiany władzy po ubiegłorocznych, październikowych wyborach. Nowe władze państwowej telewizji zadecydowały o wymianie prowadzących w “Pytaniu na śniadanie”. W efekcie Tomasz Wolny pożegnał się z pracą. 
 

Wolny był przy śmierci "Sosenki". Tak odeszła bohaterka Powstania Warszawskiego Wolny szczerze o rozstaniu z żoną. Przełomowe wyznanie w 15. rocznicę ślubu

Wolny o ciosie ze strony TVP

Od pożegnania się Tomasza Wolnego z programem “Pytanie na śniadanie” minęło kilka miesięcy. Dziennikarz poinformował jednak o kolejnym ciosie ze strony nowych władz TVP. Chodzi o koncert „(nie)ZAKAZANYCH PIOSENEK” okazji rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego, który Wolny do tej pory prowadził co roku. Tym razem nie będzie mu danej pełnić roli gospodarza podczas wydarzenia.  Prezenter opublikował długi wpis na ten temat w mediach społecznościowych. 

(Nie)ZAKAZANE - dla mnie jednak zakazane. Po miesiącach dumania, nowa władza TVP właśnie zdecydowała, że nie pozwala, 
bym w rocznicę wybuchu Powstanie Warszawskiego  tradycyjnie poprowadził koncert „(nie)ZAKAZANYCH PIOSENEK” na Placu Piłsudskiego - zaczął Tomasz Wolny.

Prezenter zdradził, że na prośbę Powstańców czekał na decyzję w tej sprawie. Gdy ją poznał, oficjalnie potwierdził, że to koniec jego współpracy z TVP. 

Wyłącznie na prośbę Powstańców cierpliwie czekałem na decyzję w tej sprawie, ale skoro wszystko jasne, to tym samym ostatecznie rozstaję się z Telewizja Polską.
Kilkunastoletni rozdział, który okazał się niesamowitą przygodą (bo gdy robisz to, co kochasz, to trudno mówić o pracy) dobiegł końca. Zawsze starałem się dawać wszystko, co we mnie najlepsze, a wspólny śpiew (nie)ZAKAZANYCH był tego kwintesencją, bo Powstańcom oddałem serce i ducha - napisał. 

Dziennikarz, że koncert „(nie)ZAKAZANYCH PIOSENEK” to niesamowite wydarzenie, które jest efektem ciężkiej pracy wielu osób:

1 sierpnia na Placu Piłsudskiego udało się NAM WSZYSTKIM zbudować coś bezcennego.  Największy chór świata, który połączyła miłość i szacunek do „dziewczyn i chłopaków z AK”, ponad wszystkim, co każdego dnia potrafi nas tak doszczętnie dzielić. Ukochani Powstańcy! To był życiowy zaszczyt. Dzieło (nie)ZAKAZANYCH jest efektem tytanicznej pracy armii ludzi. Wszystkim z serca dziękuję, z dyrektorem absolutnie niezwykłej ekipy @warsawrisingmuseum Jankiem Ołdakowskim na czele.
To On, lata temu wymyślił w tej roli Poznanianka i do końca o niego walczył. Dzięki TEJ. Dla chłopaka wychowanego w duchu miłości do Polski, do naszych bohaterów, było to spełnienie marzenia i nic w telewizji nie liczyło się dla mnie bardziej.

Na koniec Tomasz Wolny wystosował prośbę:

Nie wiem kto, jako prowadzący, spełni kryteria nowych decydentów TVP, ale pozwólcie pożegnać się prośbą. Bo pewnie będzie nieco inaczej. Nie będzie kamizelki, nie będzie jej Autorki i wielu wspaniałych... ale wciąż BĘDĄ ich koledzy i koleżanki. Niech Plac Piłsudskiego jak zwykle pęka w szwach! Bo sprawa była, jest i będzie wyższa.
Bo jesteśmy tam dzięki Nim i dla Nich.  I tylko dla Nich! Dlatego choć z bólem to mimo wszystko z podniesionym czołem, wdzięcznością za wszystko i powstańczą pogodą ducha. Czuwaj Wiaro. Wasz Poznaniak. 

Tomasz Wolny: życie prywatne

Dziennikarz swoją przyszłą żonę, Agatę Tomaszewską poznał podczas pracy w stacji TVN24. Zaczynał on wówczas jako redaktor strony internetowej. Z kolei jego wybranka była już wtedy doświadczoną prezenterką. W 2009 roku Tomasz Wolny ożenił się z ukochaną.  Para doczekała się razem trójki dzieci: Zofii, Tymona oraz Halszki. Małżeństwo niedawno świętowało 15. rocznicę ślubu. Z tej okazji prezenter zdecydował się opublikować post w mediach społecznościowych. 

15 lat w małżeństwie, ale ta historia zaczęła się dużo wcześniej! Poznań, uniwerek i scena jak z “Cudownych lat”, gdy Kevin po raz pierwszy zobaczył Winnie - zaczął Wolny.

I kontynuował:

Od tamtej pory ta opowieść jest pełna wszystkiego! Od pierwszego spojrzenia, spotkania, wielkiej miłości, przez rozjazdy, rozstanie, do walki o filmowy powrót, ale o taką miłość trzeba się bić! A potem sakramentalne TAK i  trwa, a najlepsze wciąż przed nami! Ps. @agatatomaszewskawolna mówi, że za dobre zachowanie mógłbym już wychodzić.

Tomasz Wolny, fot. KAPiF
Tomasz Wolny, fot. KAPiF
Tomasz Wolny z żoną, fot. KAPiF
Tomasz Wolny z żoną, fot. KAPiF