Wyszukaj w serwisie
newsy tylko u nas foto telewizja kobieta quizy
Swiatgwiazd.pl > Joanna Opozda

Joanna Opozda

Joanna Opozda – kim jest?

Joanna Opozda jest popularną polską aktorką oraz modelką. Najbardziej zasłynęła grając Jowitę Kaczmarek w serialu „Pierwsza miłość”. O aktorce można było usłyszeć również przy okazji jej rozstania z aktorem, Antkiem Królikowskim, które nie obyło się bez skandali.

 • Pełne imię i nazwisko: Joanna Opozda
 • Data urodzenia: 2 lipca 1988 roku
 • Miejsce urodzenia: Busko-Zdrój
 • Wzrost: 172 cm
 • Wykształcenie: wyższe (PWST im. Ludwika Solskiego w Krakowie)
 • Rodzice: Dariusz Opozda i Małgorzata Opozda
 • Rodzeństwo: młodsza siostra Aleksandra
 • Stan cywilny: po rozstaniu z mężem Antonim Królikowskim (od 2021), pierwsza sprawa rozwodowa w lutym 2024 roku.
 • Dzieci: Vincent (ur. 22 lutego 2022)
 • Zawód: aktorka, modelka
 • Programy: „Dancing with the Stars. Taniec z gwiazdami”
 • Seriale: „Pierwsza miłość”
 • Instagram: @asiaopozda
 • Facebook: @opozdajoanna

Rodzicami Joanny Opozdy oraz jej młodszej siostry, Aleksandry, są Dariusz Opozda oraz Małgorzata Opozda. Aktorka w 2015 roku ukończyła studia aktorskie na PWST im. Ludwika Solskiego w Krakowie (aktualnie jest to Akademia Sztuk Teatralnych im. Stanisława Wyspiańskiego).

Joanna Opozda – kariera

Jeszcze przed ukończeniem studiów Joanna Opozda dostała rolę w „Pierwszej miłości”, serialu Polsatu. Graną przez nią postacią była jedna z głównym bohaterek, Jowita Kaczmarek. Aktorka musiała się zmierzyć z odgrywaniem trudnych sytuacji życiowych, takich jak poronienie, uzależnienie od narkotyków, a nawet nowotwór. Joanna Opozda grała w „Pierwszej miłości” przez rok do 2012 roku, później powróciła do serialu w 2014 roku na cztery lata.

Aktorka grała również niewielkie role w takich produkcjach jak „M jak miłość”, „Barwy szczęścia”, „Prawo Agaty”, czy „7 rzeczy, których nie wiecie o facetach”. Rosnąca popularność Joanny Opozdy przyniosła jej także możliwość uczestniczenia w programie „Dancing with the Stars. Taniec z gwiazdami”. W piątej edycji programu rozrywkowego na parkiecie towarzyszył jej Kamil Kuroczko. Joanna Opozda oprócz kariery aktorskiej jest także modelką. Dodatkowo prężnie działa w mediach społecznościowych.

Joanna Opozda – życie prywatne

Joanna Opozda związała się z aktorem, Antkiem Królikowskim. Po jakimś czasie rozstali się, jednak postanowili dać sobie drugą szansę. W 2021 roku para pobrała się, a jakieś pół roku później narodził się ich syn, Vincent (ur. 22 lutego 2022). Jak się jednak później okazało Joanna Opozda rozstała się z mężem jeszcze przed narodzinami Vincenta. Powodem miało być zdrada ze strony męża. Od tej pory aktorzy wymieniają się wzajemnymi oskarżeniami, zwykle nt. opieki nad ich synem. Ich pierwsza sprawa rozwodowa odbyć się ma na początku 2024 roku.

Aktorka ma również trudną relację z ojcem, Dariuszem Opozdą. Mężczyzna twierdzi, że po wypadku motocyklowym na Madagaskarze nie ma wsparcia finansowego ze strony córek oraz żony, które żyją za jego pieniądze. Doszło nawet do strzelaniny w ich posiadłości.

Pokaż więcej

Małgorzata Ostrowska-Królikowska, Joanna Opozda
12.06.2024 13:22 Ostrowska-Królikowska i Opozda wpadły na siebie w tłumie. Paparazzi mieli co fotografować

Małgorzata Ostrowska-Królikowska i Joanna Opozda od dawna mają trudne relacje. Teraz niespodziewanie spotkały się w gęstym tłumie. Co wydarzyło się później? Mamy zdjęcia.

Joanna Opozda
27.04.2024 13:11 Koszmar Joanny Opozdy: "Byłam przerażona". Mężczyzna nie odpuszczał

Bez wątpienia dużą popularność Joanna Opozda zdobyła dzięki małżeństwu, a później rozstaniu i konfliktowi z Antonim Królikowskim. Popularny aktor i Opozda pobrali się w 2021 roku, a niedługo później na świat przyszedł ich syn Vincent.

Joanna Opozda po raz pierwszy odsłoniła twarz syna
24.04.2024 09:20 Opozda pierwszy raz odsłoniła twarz Vincenta. Tak wygląda syn Królikowskiego

Konflikt Joanny Opozdy i Antka Królikowskiego od wielu miesięcy narastał w mediach. Z ich związku narodził się Vincent. Aktorka właśnie pokazała jego twarz. Jak myślicie, do kogo jest podobny?

Joanna Opozda
09.03.2024 15:22 Zrozpaczona Joanna Opozda reaguje na wywiad Antka. Mówi o piekle, które jej urządził

Antoni Królikowski po raz pierwszy od dawna zabrał głos na temat konfliktu z matką swojego dziecka. Joanna Opozda odpowiedziała mu za pośrednictwem social mediów. Aktorka nie gryzła się w język. Padły mocne słowa. 

Antek Królikowski i Joanna Opozda
08.03.2024 09:04 Joanna Opozda dopięło swego. Antek Królikowski uregulował zaległe alimenty. Kwota szokuje

Antka Królikowskiego od niedawna nie można już nazwać alimenciarzem? Popularny aktor pochwalił się w mediach, że spłacił wszystkie zaległe zobowiązania finansowe wobec syna i byłej partnerki, Joanny Opozdy. Gwiazdor wyjawił sumę. Ta robi wrażenie.

Joanna Opozda
27.02.2024 08:35 Joanna Opozda znów ma poważne problemy ze zdrowiem. Widmo operacji wisi w powietrzu

Joanna Opozda jeszcze przed narodzinami syna mierzyła się z kłopotliwymi dolegliwościami. Interweniowała, by móc normalnie funkcjonować, jednak sielanka nie trwała długo. Po narodzinach Vincenta jej uwaga skupiła się przede wszystkim na ukochanym synu. Teraz musi pomyśleć o sobie, ponieważ powróciły dawne problemy zdrowotne. Co dolega aktorce?

Joanna Opozda, fot. KAPiF; Instagram
21.02.2024 11:30 Rozwód Opozdy i Królikowskiego. Zeznania ojca aktorki zwiastują nową aferę

Joanna Opozda może mieć kłopoty. Z medialnych informacji wynika, że w sprawie rozwodowej aktorki i Antoniego Królikowskiego zeznawać może jej ojciec. Gwiazda, mówiąc delikatnie, nie ma z nim zbyt dobrych stosunków.

Joanna Opozda
17.02.2024 22:05 TYLKO U NAS: Joanna Opozda nagle zaskoczyła dziennikarkę emocjonalnym wyznaniem. "Jest dla mnie wszystkim"

Joanna Opozda w minionych latach przeszła wiele z powodu konfliktu z Antkiem Królikowskim. Czy jej serce jest otwarte na kogoś nowego? W wywiadzie z naszą dziennikarką otworzyła się w niezwykły sposób.

Joanna Opozda/Małgorzata Ostrowska-Królikowska
16.02.2024 12:47 Zapytali Opozdę o byłą teściową. Co za słowa! Ostrowska-Królikowska może się mocno zdziwić

Nie jest tajemnicą, iż relacje Małgorzaty Ostrowskiej-Królikowskiej z matką jej wnuka od długiego czasu są bardzo napięte. W jednym z najnowszych wywiadów Joanna Opozda została zapytana o byłą teściową. Padły mocne słowa.

Joanna Opozda, Remigiusz Mróz
14.02.2024 08:07 Joanna Opozda i Remigiusz Mróz już nie ukrywają, że coś ich łączy. Zdjęcia zza kulis gali obiegły sieć

Joanna Opozda i Remigiusz Mróz pojawili się na wtorkowym rozdaniu nagród Bestsellery Empiku 2023. Plotki o bliskiej zażyłości tych dwojga nie ustają po tym, czego mogliśmy być świadkami podczas ceremonii. Czy para faktycznie ukrywa przed światem swoje gorące uczucie?

Joanna Opozda
13.02.2024 21:00 Tak zmieniło ją samotne macierzyństwo. Dawno niewidziana Joanna Opozda na Bestsellerach Empiku 2023. Aż trudno oderwać wzrok

Joanna Opozda pojawiła się na gali Bestsellerów Empiku 2024. Aktorka w ostatnim czasie rzadko kiedy może pozwolić sobie na takie wieczorne wyjścia z powodu opieki nad małoletnim dzieckiem. Jak radzi sobie z samotnym macierzyństwem? Podczas rozdania nagród aż trudno było oderwać od niej wzrok.

Antek Królikowski, Joanna Opozda
22.01.2024 09:20 Jest decyzja sądu ws. Antka Królikowskiego. Karę może ponieść... Opozda, która doniosła na niego prokuraturze

Niekończący się konflikt pomiędzy Joanną Opozdą a Antkiem Królikowskim przeniósł się na salę rozpraw, gdzie małżonkowie spotkali się w sprawie rozdzielności majątkowej. Szybko okazało się jednak, że do rozejmu nie dojdzie. Aktorka wytoczyła poważne zarzuty wobec byłego partnera. Teraz sama może ponieść za to karę.

Joanna Opozda
29.12.2023 15:03 Najpierw Królikowski, a teraz ona. Joanna Opozda ma stanąć przed sądem. I to aż w dwóch sprawach!

Joanna Opozda do tej pory w mediach pojawiała się nie tylko w związku ze swoją karierą artystyczną, ale i niełatwą relacją z Antkiem Królikowskim. Para od dawna prowadzi spór zarówno w mediach społecznościowych jak i w sądzie. Teraz okazuje się, że także matka 2-letniego Vincenta ma kłopoty z prawem i usłyszała poważny zarzut. Wszystko wskazuje także na to, że nie będzie to jedyna potyczka sądowa w życiu aktorki.

Małgorzata Ostrowska-Królikowska, Joanna Opozda
22.12.2023 12:09 Małgorzata Ostrowska-Królikowska od miesięcy nie widziała wnuka. Przed świętami prosi Opozdę tylko o jedno

Małgorzata Ostrowska-Królikowska z pełnym zapałem szykuje się do nadchodzących świąt Bożego Narodzenia. Aktorka od dawna podkreśla, że w tym okresie najważniejsza jest dla niej rodzina. Z ogromną chęcią zobaczyłaby wszystkie swoje wnuki. Ma plan na realizację marzenia.

Joanna Opozda i Małgorzata Ostrowska-Królikowska, fot. KAPiF
18.12.2023 14:38 Przełom w relacjach Małgorzaty Ostrowskiej-Królikowskiej i Joanny Opozdy? Gwiazda "Klanu" mówi o świętach z wnukiem

Małgorzata Ostrowska-Królikowska przygotowuje się do świąt Bożego Narodzenia. Prezenty są już kupione, a wśród nich znalazł się również upominek dla wnuka Vincenta. Czy aktorce przyjdzie osobiście wręczyć podarek synkowi Joanny Opozdy i Antoniego Królikowskiego?

Joanna Opozda bez makijażu
12.11.2023 19:19 Joanna Opozda pokazała swoją prawdziwą twarz. Tak wygląda bez żadnych ulepszeń. Szok!

Joanna Opozda postanowiła pokazać się swoim fanom bez grama makijażu i bez żadnego filtra. Jak na dłoni widać, w jakim stanie jest cera aktorki. Jak wygląda? Zobaczcie. 

Joanna Opozda pożałowała, że dała syna do żłobka
27.10.2023 22:01 Joanna Opozda oddała syna do żłobka i szybko pożałowała. To ostrzeżenie dla innych matek

Joanna Opozda postanowiła oddać synka do żłobka. Szybko jednak pożałowała tej decyzji. Co takiego się wydarzyło i co powiedziała w wywiadzie? 

Joanna Opozda pokazała kuchnię
22.10.2023 12:33 Joanna Opozda pokazała kuchnię w nowym domu. Marmury i złoto! Wygląda jak wycięta z katalogu

Joanna Opozda w zeszłym roku pochwaliła się, że kupiła dom. Gwiazda powoli wykańczała wnętrza, a teraz pochwaliła się niesamowicie urządzoną kuchnią. Jest naprawdę pięknie. 

Joanna Opozda, Antek Królikowski
21.10.2023 13:16 Przełom ws. rozwodu Opozdy i Królikowskiego. Sąd podjął decyzję

Po wielu rozterkach wygląda na to, że sprawa rozwodowa Joanny Opozdy i Antka Królikowskiego nareszcie doczeka się przełomu. Sąd podjął decyzję w ich kwestii. Zakończenie krótkiego małżeństwa może jednak nie być tak proste, jakby się wydawało.

Joanna Opozda zdenerwowała fanki
19.10.2023 18:41 Oto co Joanna Opozda pokazała rocznemu synkowi. Internauci aż przecierają oczy z niedowierzania. "Jest tu jakiś psycholog?"

Joanna Opozda zdenerwowała swoich fanów na Instagramie. Wszystko przez wybór kreskówki, jaka pokazała swojemu rocznemu synkowi. Co piszą internauci po jej publikacji?

Joanna Opozda
16.10.2023 20:14 Joanna Opozda z oficjalnymi zarzutami! Właśnie wydała oświadczenie: "Ślepo zaufałam ludziom"

Joanna Opozda oraz kilka innych gwiazd z pierwszych stron gazet usłyszało poważne zarzuty. Teraz się tłumaczą. Aktorka milczała przez dłuższy czas, teraz jednak opublikowała oficjalne oświadczenie w tej sprawie.

Joanna Opozda przerywa milczenie po oskarżeniach
14.10.2023 15:43 Wplątana w aferę Joanna Opozda przerwała milczenie. Tym, co zrobiła, tylko dolała oliwy do ognia

Joanna Opozda i kilka innych znanych z pierwszych stron gazet osób zostało oskarżonych przez prokuratora o przestępstwo. Aktorka właśnie przerwała milczenie. Co opublikowała?

Joanna Opozda, Antek Królikowski
23.09.2023 09:44 Tego nikt się nie spodziewał! Sąd umorzył sprawę przeciwko Królikowskiemu. Joanna Opozda grzmi w sieci

Awantura pomiędzy Joanną Opozdą a Antkiem Królikowskim wydaje się nie mieć końca. Niedawno oboje zaczęli obrzucać się oskarżeniami w mediach społecznościowych, a teraz dochodzi kwestia umorzenia sprawy sądowej. Aktorka nie pozostawi takie finału bez komentarza.

Joanna Opozda nie odpuszcza Antoniemu Królikowskiemu, fot. KAPiF
20.09.2023 11:15 Joanna Opozda nie odpuszcza. Po dowodach Królikowskiego uderzyła z jeszcze większą siłą. Wspomina byłego partnera Izabeli

Joanna Opozda w mocny sposób odpowiedziała na szereg oświadczeń Antoniego Królikowskiego wystosowanych w mediach społecznościowych. Nieoczekiwanie, kolejnym “bohaterem” konfliktu pomiędzy gwiazdami stał się były partner obecnej ukochanej aktora.

Antek Królikowski, Joanna Opozda
19.09.2023 22:09 Antek Królikowski odpowiada Opozdzie i przedstawia SZOKUJĄCE dowody. "Manipuluje wszystkimi od lat"

Joanna Opozda w ostatnim czasie dowodziła w mediach, że Antek Królikowski uchyla się od płacenia alimentów i zabiega o zmniejszenie kwoty zobowiązania. Aktor, nietypowo dla siebie, długo milczał. Teraz dosłownie wybuchł: na Instagramie Antoniego pojawiła się długa relacja, dotycząca finansów. Nie wierzymy własnym oczom.

Teatr wydał oświadczenie ws. zarobków Antka Królikowskiego, fot. KAPiF
15.09.2023 15:58 Teatr wydał oświadczenie ws. zarobków Antka Królikowskiego. Wszystko po głośnych słowach Joanny Opozdy

Joanna Opozda wytoczyła ciężkie działa przeciwko Antkowi Królikowskiemu. Stwierdziła, że aktor uchyla się od obowiązku alimentacyjnego względem syna, pomimo otrzymania pracy w teatrze. Teraz głos zabrali przedstawiciele wywołanej do tablicy przez gwiazdę placówki kulturalnej.

Joanna Opozda, Antek Królikowski
15.09.2023 08:10 Joanna Opozda oskarża: Antek Królikowski naprawdę miał to zrobić swojemu synkowi. "Wstrętne i obrzydliwe"

Joanna Opozda otworzyła się przed internautami na temat alimentów, które powinien płacić Antek Królikowski na nią i ich syna, Vincenta. Aktorka ma dość pomówień i fałszywych informacji na temat relacji ojca z dzieckiem. Prawda ma wyglądać zupełnie inaczej.

Joanna Opozda ujawniła ile zarabia Antoni Królikowski, fot. KAPiF
08.08.2023 09:44 Antek Królikowski nie płaci alimentów, a zarabia... KROCIE. Joanna Opozda przerwała milczenie i ujawniła kwotę

Joanna Opozda ma już dość. Aktorka nie miała skrupułów, by wyjawić zarobki Antoniego Królikowskiego. Gwiazdor “Porad na zdrady 2” jest oskarżony o uchylanie się od obowiązków alimentacyjnych wobec swojego dziecka.