Wyszukaj w serwisie
newsy tylko u nas foto telewizja kobieta quizy
Swiatgwiazd.pl > Mikołaj Roznerski

Mikołaj Roznerski

Mikołaj Roznerski – kim jest?

Mikołaj Roznerski jest czołowym polskim aktorem, zarówno teatralnym, jak i telewizyjnym oraz filmowym. Sympatię odbiorców zaskarbił sobie głównie wcielając się w rolę Marcina Chodakowskiego z serialu „M jak miłość”.

 • Pełne imię i nazwisko: Mikołaj Roznerski
 • Data urodzenia: 6 grudnia 1983 roku
 • Miejsce urodzenia: Wrocław
 • Wzrost: 190 cm
 • Wykształcenie: wyższe (Państwowa Wyższa Szkoła Teatralna w Krakowie oraz Wydział Teatralny Akademii Sztuk Scenicznych w Pradze)
 • Rodzice: tożsamość ojca anonimowa i matka Dorota Bieniarz
 • Rodzeństwo: brat Piotr i siostra Agata
 • Stan cywilny: wolny, poprzednio w związku z Adrianną Klalską (2018 – 2021) oraz z Martą Juras
 • Dzieci: Antoni (ur. 2011)
 • Zawód: aktor, prezenter telewizyjny
 • Programy: „M jak Miłość”, „Pierwsza miłość”, „Na Wspólnej”, „Druga szansa”, „Na dobre i na złe” „Pytanie na śniadanie”
 • Nagrody: Telekamery
 • Instagram: @mroznerski
 • Facebook: @mikolajroznerskioficjalnyprofil

Wczesne lata aktora nie były dla niego przychylne. W wieku 13 lat jego rodzice rozwiedli się, w wyniku czego jego matka, Dorota Bieniarz opuściła rodzinny dom, zabierając ze sobą jego młodszą siostrę Agatę. Mikołaj Roznerski pozostał z ojcem, który zajmował się rolnictwem. Osamotnienie oraz ciężka sytuacja materialna mocno odbiły się na aktorze, w wyniku czego przestał jeść, co doprowadziło go do anoreksji.

Podczas nauki w liceum był członkiem kółka teatralnego „Chyże jeże”, co było zaledwie początkiem jego kariery teatralnej. W 2007 roku ukończył Państwową Wyższą Szkołę Teatralną w Krakowie na Wydziale Lalkarskim. Ukończył także Wydział Teatralny Akademii Sztuk Scenicznych w Pradze.

Mikołaj Roznerski – kariera

Teatr niewątpliwie odgrywa znaczącą rolę w życiu Mikołaja Roznerskiego. W latach studenckich poznał reżysera teatralnego Sebastiana Majewskiego, z którym założył teatr offowy Scena Witkacego. W 2007 roku dostał angaż w Teatrze im. Juliusza Osterwy w Lublinie. Współpracował także z takimi teatrami jak Na Woli, Scena Prezentacje, a także Polskim.

W 2012 roku rozpoczął grę w serialu „M jak miłość”, wcielając się w Marcina Chodakowskiego. Początkowo jego rola miała być jedynie epizodyczna, jednak ze względu na zainteresowanie odbiorców, jego wątek został bardziej rozbudowany. Mikołaj Roznerski wystąpił także w takich serialach jak „Pierwsza miłość”, „Na Wspólnej”, „Na dobre i na złe”, „Druga Szansa”, „Prawo Agaty”, czy „To nie koniec świata”. Oprócz telewizji aktora zobaczyć można było również w filmach pełnometrażowych takich jak „Chce się żyć”, „Karuzela”, „Karbala”, „Porady na zdrady”, „Asymetria”, czy „Gierek”.

Mikołaj Roznerski – życie prywatne

Aktor stroni od uzewnętrzniania się ze swoim życiem prywatnym – szczególnie skryty jest w kwestii związków. Jak jednak wiadomo, był w trzyletnim związku z aktorką Adrianą Kalską (2018 – 2021), z którą gra w serialu „M jak miłość”. Aktorzy odgrywali małżeństwo Chodakowskich, jednak po ich rozstaniu postanowiono także rozbić ich serialowy związek.  Mikołaj Roznerski był także w związku z aktorką Martą Juras, czego owocem jest ich syn Antoni (ur. 2011).

Pokaż więcej

Mikołaj Roznerski zaskoczył zdjęciem z noworodkiem, fot. KAPiF
24.01.2024 12:00 Mikołaj Roznerski zaskoczył zdjęciem z noworodkiem. Dumny tata przyjmuje życzenia

Na profilu Mikołaja Roznerskiego na Instagramie pojawiło się zdjęcie aktora ze świeżo narodzonym synem. W sekcji komentarzy zaroiło się od życzeń i wyrazów serdeczności wobec szczęśliwego taty.

Mikołaj Roznerski zmaga się z nieuleczalną chorobą
16.01.2024 17:04 Mikołaj Roznerski miał anoreksję, a teraz walczy z czymś innym. To koszmar dla zawodu aktora

Gwiazdor serialu “M jak miłość” za pośrednictwem mediów społecznościowych podzielił się z fanami smutnym wyznaniem. Chodzi o jego zdrowie, nikt się tego nie spodziewał, z czym zmaga się Mikołaj Roznerski. Szczegóły.

Gwiazdy na premierze Piep*zyć Mickiewicza, fot. KAPIF
08.01.2024 21:46 "Piep*zyć Mickiewicza". Gwiazdy na premierze filmu: Wersow, Weronika Książkiewicz, Mikołaj Roznerski, Emilia Dankwa

Premiera filmu “Piep*zyć Mickiewicza” przyciągnęła plejadę gwiazd. Kto pojawił się na premierze? Jak prezentowały się Weronika Książkiewicz, Wersow i Emilia Dankwa na czerwonym dywanie na tle innych gości? Tego dowiesz się z naszej galerii.

Mikołaj Roznerski, fot. KAPIF
29.12.2023 20:10 Zrobiło się głośno o nowym związku Mikołaja Roznerskiego: „Nie wiem jak to powiedzieć”. Fani: „Nie ważne kto, ważne że jesteś szczęśliwy”

Mikołaj Roznerski jest jednym z najbardziej znanych polskich aktorów. Fani pokochali jego postać w “M jak miłość”. Gwiazdor był wcześniej w wielu głośnych związkach. Teraz zaskoczył fanów zdjęciem – czyżby wreszcie pokazał swoją drugą połówkę?

Mikołaj Roznerski
04.11.2023 16:02 Mikołaj Roznerski ma dla fanów ważne ogłoszenie. Właśnie pokazał zdjęcie z... niemowlakiem! "Jestem szalenie wzruszony"

Mikołaj Roznerski miał do tej pory w mediach opinię raczej niebieskiego ptaka. Jego wcześniejsze związki nie należały do trwałych. Czy teraz się to zmieni? Jeszcze niedawno ogłosił, że buduje dom, a teraz pokazał zdjęcie z niemowlęciem. Co dzieje się w jego życiu?

Mikołaj Roznerski
18.10.2023 23:02 Mikołaj Roznerski jest zakochany! Nie jest już tajemnicą, kim jest jego nowa partnerka

Mikołaj Roznerski ma na koncie kilka głośnych rozstań. Od zakończenia związku z Adrianą Kalską minęły dwa lata. Teraz media dotarły do informacji, że aktor „M jak miłość” znowu jest zajęty! Kim jest nowa partnerka Mikołaja? Sytuacja jest nieco skomplikowana…

Mikołaj Roznerski
17.09.2023 17:58 "Będzie zaj**ty, pogodny i radosny jak ty". Przełomowe wieści od Mikołaja Roznerskiego

Mikołaj Roznerski zazwyczaj nie publikuje w sieci informacji dotyczących życia prywatnego. Tym razem jednak aktor zupełnie niespodziewanie zrobił wyjątek. Fani mogą być w szoku, bo wcześniej nie zdradzał, co dzieje się w jego sferze osobistej. Teraz zasypują go gratulacjami.

Mikołaj Roznerski
18.07.2023 12:00 Mikołaj Roznerski pokazał siostrzeńca, jego imię rozwścieczyło internautkę. Odpowiedział z klasą

Mikołaj Roznerski w mediach społecznościowych pochwalił się uroczym siostrzeńcem. Nie wszyscy internauci byli zachwyceni widokiem rodzinnej fotografii. Gwiazdor “M jak miłość” wymienił się zdaniami z jedną z komentatorek.

Mikołaj Roznerski opowiedział o swoim zaburzeniu, fot. KAPiF
05.07.2023 19:36 Mikołaj Roznerski otworzył się na temat zaburzenia, z którym przyszło mu żyć. Wyjawił, jakie ma problemy

Mikołaj Roznerski to jeden z najpopularniejszych dziś aktorów. Wielbiciele artysty mogli jednak nie wiedzieć, że od wielu lat żyje on z zaburzeniem, które utrudnia mu niektóre z aktywności.

Mikołaj Roznerski
21.04.2023 13:09 Z samego rana Mikołaj Roznerski zwrócił się do fanów. Miał im do przekazania ważną wiadomość

Mikołaj Roznerski w piątkowy poranek podzielił się z internautami poradą dotyczącą związków. Czy to właśnie w taki sposób gwiazdor "M jak miłość" wyobraża sobie udaną relację? Internautki od razu wypowiedziały się na ten temat.Aktor chętnie korzysta z mediów społecznościowych, by pozostać w kontakcie z liczną grupą obserwatorów. Oprócz kadrów z planów zdjęciowych zdarza mu się podzielić również prywatnymi spostrzeżeniami. Tym razem zabrał głos w sprawach damsko-męskich.

Mikołaj Roznerski, Andrzej Piaseczny
28.02.2023 11:15 Myśleliśmy, że to Andrzej Piaseczny. Mikołaj Roznerski nie przypomina siebie, ale zmiana

Mikołaj Roznerski nie zatrzymuje się ani na moment i prężnie rozwija się w branży aktorskiej. Właśnie zapowiedział, że szykuje się do projektu, w którym wystąpi w nowym wizerunku. Do złudzenia przypomina Andrzeja Piasecznego sprzed lat. Najnowsze zdjęcie opublikowane przez aktora spotkało się z masą komplementów i miłych słów. Internauci mocno kibicują Mikołajowi i nie mogą doczekać się efektów jego pracy.

Mikołaj Roznerski
19.01.2023 13:28 Mikołaj Roznerski u boku znanej aktorki. Przygotowują się do tajnego projektu

Mikołaj Roznerki pochwalił się w sieci nowym, sekretnym projektem. Zapozował do zdjęcia ze znaną, jasnowłosą artystką. Fani nie czekali ani chwili i zasypali gwiazdora mnóstwem miłych słów. Nie mogą doczekać się premiery nowego projektu.Aktor, kojarzony m.in. z rolą Marcina Chodakowskiego w "M jak miłość", jest w stałym kontakcie ze swoimi obserwatorami. I tym razem nie omieszkał uchylić rąbka tajemnicy. Szykuje się niezły hit.

Mikołaj Roznerski
14.01.2023 10:43 Mikołaj Roznerski wprost o ciemnej stronie sławy. Grożono jego najbliższym

Mikołaj Roznerski jest popularnym aktorem, który doczekał się ogromnej rzeszy fanów. Wśród nich pojawił się niestety i psychofan, którego zachowanie przyprawia o dreszcze. Aktor musiał stawić czoła niebezpiecznej sytuacji. Zdecydował się poinformować o wszystkim służby. W wirtualnym świecie regularnie mnożą się fałszywe konta, chcące oszukać internautów. Niestety pojawiają się również osoby, które decydują się na hejt, grożenie i zastraszanie. Z tego typu nieprzyjemnościami musiał się zmierzyć aktor "M jak miłość".

Mikołaj Roznerski i Adriana Kalska
10.01.2023 09:38 Mikołaj Roznerski i Adriana Kalska wrócili do siebie? Fani szukają wskazówek na ich ostatnich zdjęciach

W 2018 roku wyszło na jaw, że Adriana Kalska i Mikołaj Roznerski zdecydowali się stworzyć związek. Swego czasu byli jedną z najgorętszych i najbardziej lubianych par w polskim show-biznesie. Rozstali się w 2021 roku, jednak internauci snują podejrzenia, że byli kochankowie mogli do siebie wrócić.Uwagę internautów przykuły ostatnio opublikowane zdjęcia na Instagramie. Zarówno Adriana, jak i Mikołaj zechcieli pochwalić się rajskimi wakacjami. Oboje pokazali zdjęcia z podobnych miejsc. Czy to przypadek?

Mikołaj Roznerski, Adriana Kalska EA
03.11.2022 17:20 Adriana Kalska udostępniła zdjęcia z Mikołajem Roznerskim. Wyjątkowa chwila dla fanów pary znanej z serialu

Adriana Kalska niegdyś tworzyła związek z Mikołajem Roznerskim. Po czasie pojawiły się spekulacje o rzekomym rozstaniu, które ostatecznie postanowiła potwierdzić sama zainteresowana. Informacja ta zaskoczyła fanów pary, którzy mocno im kibicowali. Ku ich uciesze, w sieci pojawiło się wspólne zdjęcie.Swego czasu Adriana i Mikołaj byli uznawani za jedną z najpiękniejszych par polskiego show-biznesu. Każde ich wspólne zdjęcie spotykało się z ciepłym odbiorem oraz masą pozytywnych komentarzy. Po wielu miesiącach od rozstania aktorka opublikowała zdjęcie z byłym partnerem.

Mikołaj Roznerski
30.09.2022 11:16 Mikołaj Roznerski pokazał swoje nowe lokum. Widok może zaskoczyć fanów

Mikołaj Roznerski właśnie opublikował w mediach społecznościowych zadziwiające miejsce, w którym właśnie przebywa. Fani mogą być nieźle zaskoczeni, kiedy zobaczą, jak wygląda nowe lokum aktora. Bardzo daleko mu do luksusowych warunków.Osoby pracujące w branży aktorskiej muszą być przygotowane na bardzo różne wyzwania. Widać to także po fotografii, jaka dzisiaj znalazła się na Instagramie Roznerskiego. Fani widzieli go już w pantalonach i scenicznym makijażu, ale w takich okolicznościach jeszcze nie.

Mikołaj Roznerski
15.08.2022 12:15 Mikołaj Roznerski pokazał archiwalne zdjęcie. Jest nie do poznania

Mikołaj Roznerski opublikował niewidziane dotąd zdjęcie z młodości. Internauci nie mogli uwierzyć, że tak kiedyś wyglądał gwiazdor serialu "M jak miłość". W latach 90. podążał za największymi trendami.Aktor rozpoczął przygodę z aktorstwem w 2005 roku, jednak największą popularność zyskał dzięki udziałowi w polskim serialu "M jak miłość". Od dziesięciu lat wciela się w rolę Marcina Chodakowskiego, a jego wątek jest jednym z najbardziej lubianych w całej serii. Niedawno Mikołaj Roznerski odważył się pokazać zdjęcie sprzed medialnej rozpoznawalności. Ciężko uwierzyć, że to ten sam mężczyzna.

Mikołaj Roznerski
05.08.2022 19:38 Rodzina Mikołaja Roznerskiego się powiększyła. Aktor pokazał zdjęcie z noworodkiem

Mikołaj Roznerski przy pomocy mediów społecznościowych przekazał radosne wieści o pojawieniu się nowego członka jego rodziny. Zdjęcie z noworodkiem w ramionach oczarowało internautów. Obserwatorzy stwierdzili, że taki widok zdecydowanie pasuje do aktora.Mikołaj Roznerski pozostaje w kontakcie ze swoimi obserwatorami za sprawą mediów społecznościowych. To tam internauci mogą dowiedzieć się o najnowszych projektach filmowych aktora. Niedawno jednak udostępnił zdjęcie z niemowlęciem, informując o powiększeniu rodziny. Jako dumny wuj przedstawił chłopca obserwatorom.

Mikołaj Roznerski EA
02.08.2022 17:11 Mikołaj Roznerski zamieścił w sieci osobiste zdjęcie. "To jest miłość"

Mikołaj Roznerski opublikował w sieci osobisty post, w którym czule odniósł się do miłości swojego życia. Pokazał bowiem obserwatorom zdjęcie swojej ukochanej mamy. To nie pierwszy raz, kiedy aktor dumnie mówi o relacji, jaka łączy go ze swoją rodzicielką. W sieci pojawiło się mnóstwo ciepłych komentarzy. Aktor znany m.in. z roli Marcina Chodakowskiego w serialu "M jak miłość" dorobił się pokaźnego grona fanów, którzy ochoczo śledzą jego aktywność w sieci. Na dniach ich oczom ukazał się szczery i pełen uczuć wpis.

Mikołaj Roznerski EA
11.07.2022 22:34 Mikołaj Roznerski w makijażu i blond włosach. Fanki są pod wrażeniem

Mikołaj Roznerski lubi imponować swoim fankom i wielbicielom w mediach społecznościowych. Często publikuje zdjęcia w kuszących pozach, nie tylko z planów zdjęciowych. Tym razem zaskoczył internautów, pokazując się w całkiem odmienionym wyglądzie.Kariera Roznerskiego pokazała, że ten aktor żadnej roli się nie boi. Grał żołnierza w filmie "Karbala", stoczniowca w produkcji "Gierek" czy też lekkoducha-kusiciela w "Poskromieniu złośnicy". Tym razem Mikołaj pokazał na Instagramie zdjęcie, na którym odsłonił całkiem sporo.

Mikołaj Roznerski EA
20.05.2022 20:27 Mikołaj Roznerski eksponuje mięśnie. Fani dostrzegli zastanawiający szczegół

Mikołaj Roznerski zaskoczył swoich obserwatorów najnowszym zdjęciem na Instagramie. Aktor opublikował selfie wykonane w samochodzie, a spostrzegawcze oko internautów dopatrzyło się czegoś zaskakującego. Aktor na najnowszym selfie dodanym do mediów społecznościowych eksponuje pokaźnych rozmiarów mięśnie. Nie byłoby w tym nic zaskakującego, gdyby nie jeden, mały szczegół.

Kalska, Roznerski (EA)
19.05.2022 09:10 Adriana Kalska i Mikołaj Roznerski na premierze sztuki "Boeing Boeing"

Adriana Kalska i Mikołaj Roznerski pojawili się na premierze spektaklu "Boeing Boeing". Warto zaznaczyć, że oboje grają w sztuce jedne z głównych ról. Uwagę widzów niewątpliwie przykuły wspólne zdjęcia byłych kochanków. Adriana i Mikołaj niegdyś tworzyli jedną z najgorętszych par polskiego show-biznesu. Mimo rozstania zgodnie z zapowiedziami starają się żyć w zgodzie, by sytuacje z życia prywatnego nie przełożyły się w żaden sposób na karierę aktorską. Czy i tym razem zachowali profesjonalizm?

Mikołaj Roznerski (EA)
26.03.2022 16:41 Mikołaj Roznerski i Magda Lamparska. Aktorka pokazała romantyczny kadr

W styczniu Mikołaj Roznerski i Adriana Kalska poinformowali o zakończeniu swojego kilkuletniego związku. Od tamtej pory w mediach pojawiają się tym samym doniesienia o nowych relacjach, które ma nawiązywać aktor, on sam nie stara się zaś ich dementować. Po informacji o wspólnych chwilach spędzonych z Anną Głogowską, w sieci nieoczekiwanie pojawiło się zdjęcie Roznerskiego z Magdą Lamparską.

Mikołaj Roznerski EA
24.03.2022 22:09 Mikołaj Roznerski w "Poskromieniu złośnicy". Premiera już 13 kwietnia

Mikołaj Roznerski opublikował dziś na Instagramie zdjęcia, na których trzyma w objęciach przepiękną blondynkę. Nie chodzi jednak o kolejny związek aktora; tym razem gwiazdor postanowił zareklamować najnowszy film ze swoim udziałem.Roznerski zagra jedną z głównych ról w najnowszej komedii romantycznej Netflixa "Poskromienie złośnicy". Film będzie miał premierę na platformie już 13 kwietnia. Główną rolę gra w nim Magdalena Lamparska.

Adriana Kalska i Mikołaj Roznerski
24.03.2022 10:00 Media o relacji Adriany Kalskiej i Mikołaja Roznerskiego. Mają kryzys?

Adriana Kalska i Mikołaj Roznerski od lat stanowią parę nie tylko w serialu "M jak miłość", ale i w życiu prywatnym. Współpraca zawodowa na planie zrodziła bowiem uczucie, które finalnie miało zakończyć się zawarciem małżeństwa. Ślub został jednak odwołany. Kwestia ta stała się jedynie preludium kolejnych, niepokojących wydarzeń w życiu pary – ich znajomi poinformowali bowiem media o kryzysie, z którym mają się zmagać. Czy wpłynie to na relacje między postaciami, które kreują?

Adriana Kalska EA
24.03.2022 09:55 Adriana Kalska i Mikołaj Roznerski we wspólnym spocie. Razem promują spektakl

Adriana Kalska i Mikołaj Roznerski muszą pracować razem nie tylko w serialu "M jak miłość". Okazuje się, że występują też na planie sztuki "Boeing Boeing". Wczoraj opublikowano zdjęcia promujące komediowy spektakl - niektóre ujęcia mogą budzić zadziwienie.Autorem sztuki "Boeing Boeing" jest Marc Camoletti. Na język polski przełożył ją tłumacz dialogów do filmu animowanego "Shrek" Bartosz Wierzbięta. W 1991 roku spektakl trafił do Księgi rekordów Guinnessa jako najczęściej wystawiane przedstawienie w historii.

Mikołaj Roznerski
24.03.2022 09:55 Mikołaj Roznerski wskoczył do zimnej wody. Do sieci trafiło nagranie

Mikołaj Roznerski zmroził swoich fanów nagraniem, które opublikował na Instragramie. Widać na nim, jak aktor wskakuje do lodowatej wody w samych bokserkach. Sytuację skomentowała nawet Grażyna Wolszczak. Co dokładnie się wydarzyło?Wielbiciele Mikołaja Roznerskiego są pełni podziwu dla poświęcenia aktora, ale też zachwyceni jego sylwetką. Wiele osób skomentowało film, odnosząc się do muskulatury gwiazdora.

kalska-roznerski-ea
24.03.2022 09:54 Jak Adriana Kalska i Mikołaj Roznerski radzą sobie na planie "M jak miłość" po rozstaniu?

Mimo zapewnień Adriany Kalskiej, że rozstanie z Mikołajem Roznerskim nie zmieniło nic na planie "M jak miłość", najnowsze informacje dowodzą czegoś innego. Jak donosi "Super Express", podczas kręcenia serialu pojawiły się problemy.Rozstanie Adriany Kalskiej i Mikołaja Roznerskiego odbiło się w mediach szerokim echem. Para znana z "M ja miłość" podkreślała jednak, że prywatne sprawy nie będą mieć znaczenia w pracy zawodowej. Czyżby?

 • 1
 • 2