Swiatgwiazd.pl > Newsy > "The Crown". Książę Filip planował pozwać twórców serialu, poszło o wątek tragicznej śmierci jego siostry
Katarzyna Derda
Katarzyna Derda 29.11.2022 18:28

"The Crown". Książę Filip planował pozwać twórców serialu, poszło o wątek tragicznej śmierci jego siostry

The Crown
Kadr z: "The Crown", Netflix (2017); REX/Shutterstock/EAST NEWS

Książę Filip, czyli mąż królowej Elżbiety, zmarł 9 kwietnia 2021 roku. Dopiero teraz wyszło na jaw, że chciał on pozwać twórców serialu Netflixa "The Crown". Sytuacja była poważna, spotykał się on już w tej sprawie z prawnikiem. Wszystko przez to, jak przedstawiono tragiczną śmierć jego siostry.

Siostra Filipa, księżna Cecylia, zginęła wraz z mężem, dwoma synami i teściową w 1937 roku w wypadku lotniczym pod Ostendą w Belgii. Przyszły mąż królowej Elżbiety miał wówczas 16 lat, a wypadek był dla niego koszmarnym przeżyciem.

Kontrowersje wokół "The Crown": książę Filip chciał pozwać twórców

Magazyn "The Sunday Times" informuje, że mąż Elżbiety II planował złożenie pozwu przeciwko twórcom serialu Netflixa. Nie jest tajemnicą, że Filip nie darzył produkcji ciepłymi uczuciami, jednak dopiero teraz wyszły na jaw całkiem konkretne plany.

Powodem jego oburzenia był sposób ukazania śmierci jego siostry, księżnej Cecylii. Kwestie prawne miał uzgadniać z kancelarią Farrer&Co, która zajmuje się sprawami rodziny królewskiej od 1930 roku.

Wiem, że książę Filip konsultował się ze swoim prawnikiem, aby zapytać, co można z tym zrobić. Był bardzo zdenerwowany sposobem, w jaki zostało to przedstawione – wyznał w "The Sunday Times" Hugo Vickers, historyk i ekspert od spraw rodziny królewskiej.

Śmierć Cecylii Glücksburg , siostry księcia Filipa, w "The Crown"

Cecylia była trzecią córką księcia Andrzeja i Alicji Battenberg. W 1931 roku poślubiła swojego kuzyna II stopnia, Jerzego Heskiego. Pod wpływem swojego szwagra, oficera SS, zapałała sympatią do idei nazistowskich. W maju 1973 roku wstąpiła do NSDAP. Zaledwie kilka miesięcy później zginęła w wypadku.

16 listopada 1937 roku leciała samolotem do Londynu na ślub szwagra, Ludwika Heskiego. Niestety, nikt nie przeżył tej podróży. Tragiczny wypadek został ukazany w drugim sezonie serialu Netflixa. Jego tło było jednak znacząco odmienne od okoliczności historycznych.

W serialu Cecylia udała się w podróż do Londynu, by odwiedzić Filipa, który miał wówczas problemy w szkole. W scenie pogrzebu ojciec chłopca oskarżył go o śmierć siostry. Być może to właśnie te kwestie tak oburzały męża królowej Elżbiety II.

Zobacz zdjęcia:

The Crown
Książę Filip w 2017 roku, fot. REX/Shutterstock/EAST NEWS
The Crown
Kadr z: "The Crown", Netflix (2017)
The Crown
Kadr z: "The Crown", Netflix (2017)
The Crown
Kadr z: "The Crown", Netflix (2017)

Artykuły polecane przez redakcję Świata Gwiazd:

  1. Odetchnij w końcu pełną piersią. Znamy sprawdzone sposoby

  2. Monika Mrozowska pokazała zdjęcie: "Mój były mąż i jego piękna żona Karolina". Hyży reaguje: "Przecierasz szlaki"

Zapraszamy na naszego Instagrama

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami na temat gwiazd i nowinek ze świata show-biznesu koniecznie napisz do nas na adres: [email protected].