Wyszukaj w serwisie
newsy tylko u nas foto telewizja kobieta quizy
Swiatgwiazd.pl > Newsy > To jednak nie był rak?! Nowy trop w sprawie nagłej śmierci Czesława Niemena. Córka wskazała inną przyczynę śmierci
Katarzyna Derda
Katarzyna Derda 17.01.2024 19:12

To jednak nie był rak?! Nowy trop w sprawie nagłej śmierci Czesława Niemena. Córka wskazała inną przyczynę śmierci

Czesław Niemen - przyczyna śmierci
Jak umarł Czesław Niemen?, fot. teledysk "Jednego serca" (1969); KAPiF

Czesław Niemen zmarł dokładnie 10 lat temu, 17 stycznia. Jego śmierć do dziś budzi wątpliwości i szereg teorii. Nawet córka piosenkarza nie sądzi, by jej ojca zabił nowotwór. Na co zatem zmarł Niemen?

Czesław Niemen: choroba i śmierć

Czesław Niemen to bez wątpliwości jeden z najważniejszych twórców muzycznych w Polsce. Piosenkarz, kompozytor, autor tekstów, multiinstrumentalista. Autor przebojów, które już zawsze będą nieśmiertelne: „Dziwny jest ten świat”, „Sen o Warszawie”, „Wiem, że nie wrócisz” i wiele innych. Za życia budził wiele kontrowersji, ale równie dużo wywołała jego śmierć.

Prywatnie Niemen zakochiwał się kilka razy. Pierwszy głośny związek z włoską piosenkarką Faridą zakończył się rozstaniem. Z Marią Klauzunik, pierwszą żoną, doczekał się córki Marii. Drugą małżonką piosenkarza została Małgorzata Krzewińska. Z tej relacji urodziły się dwie córki: Natalia i Eleonora. Niestety, oddana żona i dzieci straciły go 17 stycznia 2004 roku.

Przed śmiercią Niemen przez wiele lat zmagał się z nowotworem układu chłonnego. Próbował walczyć z chorobą za pomocą medycyny naturalnej, co niepokoiło i smuciło rodzinę. W końcu trafił do Centrum Onkologii w Warszawie, gdzie zmarł dokładnie 10 lat temu. Miał 65 lat. W placówce wydarzyło się jednak coś, co do dziś wywołuje oburzone komentarze jego córki. Na co jej zdaniem zmarł wokalista?

Córka Niemena rzuciła chrześcijaństwo. "Religia i modlitwa sprowadzają cię do roli robaka". Dalej jest tylko mocniej Czesław Niemen nazywał się zupełnie inaczej. Prawdziwe nazwisko wyszło na jaw w nietypowych okolicznościach

Na co zmarł Czesław Niemen?

Pogrzeb Czesława Niemena odbył się 30 stycznia 2004 roku na Cmentarzu Powązkowskim w Warszawie. Urna z jego prochami została złożona w tamtejszych katakumbach (rząd 99-3). Ówczesna prasa pisała, że muzyk pragnął, by jego prochy zostały rozrzucone, jednak tej prośby nie spełniono. Na ostatnie pożegnanie przybyły około trzech tysięcy osób.

Na początku pogrzebu, o godzinie 13:00, z inicjatywy Marka Niedźwieckiego wiele rozgłośni radiowych w Polsce wyemitowało utwór „Dziwny jest ten świat”. Na końcu tego artykułu znajdziecie kadry z pogrzebu oraz cmentarza. Żona Małgorzata i córki były załamane. W szpitalu czuwały przy Czesławie cały czas. To właśnie dlatego teraz Natalia Niemen uważa, że jej ojca wcale nie zabił rak. W takim razie co było przyczyną jego śmierci?

Przyczyna śmierci Czesława Niemena

Natalia Niemen w rozmowie z magazynem „Viva!” ujawniła swoje wątpliwości na temat śmierci jej ojca. Słowa córki Niemena wywołały niezłe zamieszanie. Według niej artysty nie zabił rak, lecz warunki panujące w szpitalu. W ich wyniku Czesław zapadł bowiem na całkiem inną chorobę.

Przy chorobie nowotworowej śmierć zawsze się czai. Był w nas strach, że nadejdzie, wszyscy o tym myśleliśmy. A z drugiej strony mieliśmy nadzieję, że będzie dobrze. Mamy przekonanie, że gdyby nie wymiana okien na korytarzach warszawskiego szpitala onkologicznego w styczniu, po których przewożono pacjentów, w tym i mojego tatę, żyłby do dzisiaj. Ojciec po takiej jednej przejażdżce na wózku dostał zapalenia płuc i zapadł w śpiączkę. Po około dziesięciu dniach zmarł – ujawniła Natalia Niemen.

Jaka jest wasza ulubiona piosenka Czesława Niemena?

pogrzeb Czesława Niemena, rodzina, żona
Małgorzata Niemen na pogrzebie z urną Czesława Niemena, fot. KAPiF
Natalia Niemen, córka Czesława Niemena
Natalia Niemen, fot. KAPiF
grób Czesława Niemena
Miejsce pochówki Czesława Niemena na Powązkach, fot. KAPiF
Natalia Niemen, córka Czesława Niemena
Natalia Niemen, córka Czesława Niemena, fot. KAPiF

Źródło: Viva!